Szekszárd-Sopron döntő lesz a női bajnokságban
20
2017
2017. április 20.  |  03:16
A Sopron és a Szekszárd is lényegében végig vezetve nyert a női elődöntő második mérkőzésén. A címvédő soproniak az első negyed végén megnyugtató előnyt szereztek, és összességében simán nyertek, az alaszakaszt megnyerő szekszárdiak jóval izgalmasabb találkozón, a kiélezett helyzetekben rendre újítva nyerték meg az üldözőversenyt Cegléden.

CMB Cargo UNI Győr - Uniqa Sopron 65-83 (9-23, 20-18, 18-20, 18-22)

Az első 3 és fél percben fej-fej mellett haladt a Varga Zsófia (11/3 pont, 3 lepattanó) vezette Győr és a címvédő. 7-7 után a képzeletbeli fonalat elkapó Alekszandra Crvendakics (20/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével egy szédületes, 16-0-s száguldással megnyugtató előnyt szerzett a Sopron. A negyed Simon Zsófia (6 pont, 4 lepattanó) kosarával, s 14 pontos vendég vezetéssel zárult.

A második negyed elején folytatódott a Crvendakics-parádé, majd Taccijana Lihtarovics (8/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezérletével egy 12-3-a rohammal 10 ponton belülre kerültek a hazaiak. Shenise Johnson (18/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) triplája lendítette át a holtponton a bajnok és kupagyőztes soproni együttest, amely az ő és Turner Yvonne (16/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével egy 8-2-vel ismét 10 pont fölé hizlalta előnyét, s a szünetben 12 ponttal vezetett.

A második félidő Cayla George (18/3 pont, 11 lepattanó, 4 ealdott labda) és Cyesha Goree (15 pont, 4 lepattanó) pontpárbajával indult, állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés. A negyed hajrájában Simon kosarával 10 ponton belülre került a Győr, ám a szakasz 6-0-s soproni rohammal, s 14 pontos vendég vezetéssel zárult. George-ot s záró szakasz elején sem tudta tartani a Győr, az ausztrál center vezérletével a szakasz közepén közel 20 pontosra nőtt a lepattanózást 45-24-re nyerő Sopron előnye, s innen - hiába próbált meg mindent Briana Kiesel (14 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) már nem volt visszaút, a Győr nem tudta szorossá tenni a meccset.

VBW CEKK Cegléd - Atomerőmű KSC Szekszárd 67-74 (21-25, 10-16, 20-16, 16-17)

Nagy Bujdosó Nóra (13/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) triplájával, majd Medgyessy Dóra (20/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) duplájával 5-0-lal indított a Cegléd. Szlovén centerei, Sandra Pirsic (12 pont, 9 lepattanó) és Eva Lisec (16 pont, 11 lepattanó, 8 eladott labda) jóvoltából egy 9-0-lal felelt az alapszakasz győztese, a Szekszárd. A hosszabb hazai kosárcsendet Maja Skorics (7/3 pont - 9 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 4 eladott labda) törte meg, de ettől kezdve a Magyar Kupa ezüstérmese bár többször is megközelítette ellenfelét, futott az eredmény s a kiélezett helyzetekben rendre újítani képes szekszárdi csapat után. A negyed második felében Gereben Lívia (7 pont, 3 lepattanó) villanásaival tartotta előnyét a Szekszárd. A negyed Katona Szidónia (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) triplájával, s 4 pontos szekszárdi vezetéssel zárult.

A második negyed elején váltva estek a kosarak, majd 27-23-as vendég vezetés után Maja Erkic (19/3 pont, 4 eladott labda) és a triplát szerző Theodoreán Alexandra (5/3 pont, 3 szerzett labda) vezetésével egy 9-2-vel 11 pontosra nőtt a Szekszárd előnye, amely szünetben kerek 10-zel vezetett.

Ahogy a meccset, a második félidőt is 5-0-lal kezdte a Cegléd. Bár szekszárdi kosár következett, a pontszerzésben is előlépő Medgyessy vezérletével 2 pontra feljöttek a hazaiak. A negyed hajrájában Pirsic vezérletével újítani tudott a Szekszárd, amely 6 pontos előnnyel várta a záró etapot.

Ennek elején Bálint Réka (8/6 pont, 5 lepattanó) triplája állította meg a hazaiak újabb felzárkózási kísérletét, majd 10 ponttal megugrottak a vendégek, ám a negyed közepén a Cegléd Serbán Anett (8 pont) vezetésével egy 6-0-lal feljött 4 pontra, ám ennél közelebb nem tudott ellenfeléhez kerülni, így a Szekszárd nyerte a szinte az egész mérkőzésen át tartó üldözőversenyt, s tovább írva sikertörténetét, bejutott a döntőbe.