Nagyüzem a másodosztályban
20
2017
2017. április 20.  |  00:21
Nagyüzem volt múlt héten a férfi és a női másodosztályban. A férfiaknál a 9-16. helyért zajló keresztjátékban három párharc már eldőlt, csak a Honvéd-Pápa tusakodásban kerül sor döntő, 3. mérkőzésre. A pécsi Demeter Attila tripla-duplát ért el a Tiszaújváros ellen. A hölgyeknél Wéber Fruzsina remek játéka, s fölöttébb mutatós dupla-duplája kellett az MTK fiataljainak a Nagykanizsa legyőzéséhez.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

9-16. helyért

Bajai NKK - DVTK 62-54 (21-16, 12-19, 14-5, 15-14)

A 14-5-re megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Ferencz Andrea (24/15 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda) és Mojzes Gina (13/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) hatékony játéka révén győzte le a Baja a  Sikora Emőke (22/3 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Bach Boglárka (11/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 6-6 lepattanó és szerzett, 4-4 eladott labda és gólpassz) duó vezette diósgyőri fiatalokat.

MTK-Budapest - Kanizsai Vadmacskák SE 66-61 (10-14, 20-21, 20-11, 16-15)

Ellentétes félidők mérkőzésén félidőben még 5 ponttal a Fuisz Viktória (25/6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Fekete Csilla (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz), Zsámár Lili (10 pont - 12 mezőnykísérlet) trió tagjainak ponterősségére építő vendégek vezettek.

Szünet után a szinte tarthatatlan, talán nem túlzás azt állítani: élete meccsét játszó Wéber Fruzsinát (35/6 pont, 16 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) képtelenek voltak megállítani a vendégek, a center, valamint  Tarnai Kata (10/6 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével már a 3. negyedben fordítottak a hazaiak, s végül nagy küzdelemben nyertek.

A 17-20. helyért:

Szolnoki MÁV SE - Tatai SE 57-74 (15-16, 15-17, 17-22, 10-19)

Az első félidőben még Munkácsi Éva (15/3 pont), Dávid Dóra (12/6 pont és Bozsó Katica (11/6 pont, - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezetésével jól tartotta magát a vendéglátó Szolnok. Szünet után a lepattanózást 56-36-ra nyerő, a Takács Emese (22 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Lendér Lilla (18/3 pont, 16 lepattanó, 4 gólpassz), Kiss Judit (15/3 pont - 21 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Pálmai Nóra (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) négyesfogat által húzott tatai együttes fokozatosan érvényre juttatva fizikai fölényét végül biztosan győzött.

Férfi NB I B

A 9-16. helyért:

Motax Pápai KC - Bp. Honvéd 72-61 (19-9, 18-16, 26-23, 9-13)

Jó kezdésének, a mind a 12 büntetőjét értékesítő Kálmán László (22 pont, 3 gólpassz), valamint a tripla-dupla közelében teljesítő Szanati Mátyás (10 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz) hatékony játékának köszönhetően a Pápa (képünkön) lényegében rajt-cél győzelmet aratva egyenlített a Kováts Róbert (17 pont,  6 lepattanó, 4 eladott labda), Pintér Dávid (12/9 pont, 7 lepattanó), Vincze Balázs (10 pont, 4 lepattanó) trió vezette Honvéd ellen. A párharc állása 1-1.

Calle PubFood Békés - Bonyhádi KSE 60-68 (14-25, 17-10, 17-21, 12-12)

Békésen is döntő fontosságú volt az első negyed, amelyben a Gulyás Máté (24/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Tömösváry Máté (16/6 pont, 11 lepattanó), Baki Sándor (12 pont, 6 lepattanó) trió vezette Bonyhád tízen túli előnyt szerzett. A hazaiak Danijel Krsztics (18/9 pont, 3 lepattanó), Koma Dániel (14 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Gruda Gergely vezérletével ettől kezdve futottak az eredmény s ellenfelük után. Amikor pedig szorossá tették az állást a vendégek mindig újítani tudtak.

A párharcot 2-0-ra nyerte a Bonyhád.

PVSK-Kronosz Kiadó - Tiszaújvárosi Phoenix 97-75 (18-30, 23-19, 30-15, 26-11)

Nos, e találkozón nem sokat számított, hogy a káprázatos dobóformával kezdő vendégek Dangelo Hill (29/3 pont, 10 lepattanó) és Benőcs Dávid (19/6 pont, 6 lepattanó vezérletével elvitték, és simán nyerték az első negyedet. A folytatásban a pécsi fiatalok Veljko Dragasevic (24/15 pont, 3 eladott labda), Antóni Csanád (16/6 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), a tripla-duplát elérő Demeter Attila (16 pont, 15 lepattanó, 11 gólpassz), Krajanski Boris (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Popgyákunik Balázs (10 pont, 3 lepattanó) hatékony, eredményes játéka révén egyre nagyobb fölénybe kerültek, s végül fölényes győzelmet arattak.

A párharcot a PVSK-Kronosz Kiadó nyerte 2-0-ra.

Nagykőrösi Sólymok KE - Tehetséges Fiatalok-Budapest 57-60 (10-17, 19-10, 13-21, 15-12)

Küzdelmes, hullámzó játékot hozó mérkőzésen a páratlan negyedekben Beák Gábor (26/12 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével - két fő szárnysegéd Buzás Bence (9/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Szobi Dániel (8/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) - végül felülkerekedett a páros negyedeket Mácsai Károly (15/3 pont, 8 lepattanó), Fehér Ádám (14/12 pont, 5 lepattanó) és Tóth Viktor (10 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) vezetésével megnyerő nagykőrösi gárdán.

A párharcot 2-0-ra nyerte a Tehetséges Fiatalok Budapest együttese.

17-24. helyért

Baja Bácska FKE - MAFC 79-76 (13-18, 15-26, 31-11, 20-21)

Csupán 1 negyedet nyert meg a Mándity Máté (22 pont, 11 lepattanó), Nagy Dániel (17/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Milos Vukicsevics (13 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Délity Bence (12/9 pont - 14 mezőnykísérlet, 7 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette Baja, de a 3. szakaszban kerek 20 ponttal múlta fölül az elsősorban a félelmetes dupla-duplát elérő Pápai Máté (24 pont, 19 lepattanó, 3 szerzett labda), Molnár Marcell (17/3 pont - 26 mezőnykísérlet -  4 gólpassz) és Bordács Soma (14 pont, 10 lepattanó) jó játékára, eredményességére építő MAFC második csapatát.

Budafok - Óbudai Kaszások 86-62 (27-16, 23-14, 23-16, 13-16)

Jobban ráhangolódott a budai rangadóra a Budafok, amely az elég speciális tripla duplát elérő Lados Erik (29/6 pont, 10 lepattanó, 8 szerzett, 11 eladott labda), és a jó dobóformát kifogó Mészáros Bence (17/15 pont, 5/8 tripla,  3 szerzett labda, 5 gólpassz) vezetésével fölényes győzelmet aratott az Óbuda ellen, amelyből Vámos László 10/3 pontig - 11 mezőnykísérletből , 4 lepattanóig és 3 gólpasszig, Lakosa Ákos pedig 10 pontig - 13 mezőnykísérletből - 4 lepattanóig, 3-3 gólpasszig és szerzett, valamint 6 eladott labdáig jutott.

Alba Fehérvár - Salgótarjáni KSE 77-121 (19-29, 21-30, 19-30, 18-32)

A végig nagy fölényben játszó nógrádiak Jakab Péter (25/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Csapai Péter (24/3 pont, 12 lepattanó), Dashan Harris (21/3 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz), Debreceni Gergő (19 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Béres Dávid (15 pont, 7 lepattanó) vezérletével szinte örömjátékot játszva nagy különbségű győzelmet arattak a Takács Milán (21 pont), Papp István (15 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Takács Martin (11/9 pont, 5 eladott labda) trió vezette fehérvári fiatalok ellen.

SMAFC-NYME - EKE Eger KOK 100-81 (37-31, 27-16, 22-14, 14-20)

A gólzáporos első negyedet követően a két középsőt Rátvay Tamás (27/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Kovács Benedek (19 pont, 11 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Füzi Róbert (13/6 pont), Papp Barna (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Werner Viktor (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével uraló tartalékos SMAFC meglepő, s meglepően magabiztos győzelmet aratott a Tóth Zoltán (17/12 pont, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Varga Imre (13 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Csabák Balázs (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Illés Balázs (12 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) kvartett vezette egri legénység ellen.