18
2017
2017. április 18.  |  02:19
A Körmend nyerte a tartalékos csapatok csatáját

Mindkét oldal problémákkal küzdött a Körmend-Alba rangadó előtt. A hazaiaknál Cole Dickerson térdsérülés miatt maradt ki a légióssorból, Terry Allen és Parish Petty pedig ugyan átöltözött, ám egyikük sem vállalta a szereplést, szintén sérülés miatt. A vendégeknél Justin Edwards talpcsonttörést szenvedett, és hetekre kidőlt. A harmadik perctől a vasiak pillanatai következtek, 8-10 után Smith triplájával átvették a vezetést, majd Csorvási közelije, valamint Ferencz és Gibbs hármasa alakította ki a közte kilencet (19-10). Az MTE válogatott csapatkapitánya, Ferencz összesen tizenhárom ponttal zárta az első felvonást, amely Mohammed kosara után 26-18-cal ért véget. A tizenharmadik perc közepére Shepard négy pontja után négyre csökkent a piros-feketék előnye (31-27). Ennél közelebb egy ideig azonban nem jutott a Fehérvár. A remekül játszó Ferencz Csabával Lóránt Péter próbálta tartani a lépést, az Alba csapatkapitánya a félidőig 19 pontig jutott, a vezérletével pedig döntetlennel mehettek szünetre a csapatok (46-46).

A fordulás után Shepard és Mohammed volt eredményes, így hosszú idő után ismét a kupagyőztesnél volt az előny (46-51). A hat emberrel játszó Körmendnél ezúttal Csorvási percei következtek, három támadást is a center fejezett be, míg a másik oldalon Shepard célzott jól és Mohammed keze sült messziről, így a negyed feléhez 52-58-nál érkeztek a csapatok. Állandósulni látszotta hatpontos Alba-vezetés, ám a végén jött Gibbs, aki tripláival 66-68-ra mentette a harmadik negyedet. Taylor-tripla, Shepard-büntetők és Ferencz-tripla - így indult az utolsó negyed. Két perc után Gibbs közelijével 73-75 állt az eredményjelzőn, majd Csorvási büntetőivel 76-77-re kapaszkodott a Körmend. Mohammed és Lóránt hármasára, valamint Keller sikeres közelijére csak Csorvási kettese érkezett válaszként, így 78-85-re ellépett az Alba a harmincötödik percben. Ám ekkor óriási erőtartalékokat vett elő a Körmend, és egy 13-0-s rohamot produkált, Smith és Ferencz hármasai után 91-85-re módosult az állás. Innen pedig már két perc alatt nem tudott visszajönni a Dzunics-legénység.

Egis Körmend - Alba Fehérvár-Puebla Plus 96-89 (26-18, 20-28, 20-22, 30-21)

Körmendi Városi Sportcsarnok

V.: Papp P., Farkas G., Söjtöry T. (Forrai S.)

Egis Körmend: Gibbs 19/9, Smith 13/9, Ferencz 28/21, Kromah 19/6, Csorvási 17. Csere: Németh -.

Alba Fehérvár: Taylor 7/3, Mohammed 19/9, Shepard 19/3, Lóránt P. 24/6, Keller Á. 7. Csere: Farr 9, Markovics 4, Keller I -.

Statisztika:

Egerszegen nyert rangadót a Falco

Közel telt ház fogadta a csapatokat a ZTE-Falco szomszédvári rangadón (képünkön). Villámrajtot vettek a vendégek, 8-0 állt az eredményjelzőn a harmadik percben, Bencze Tamás azonnal időt is kért. Norfleet és Drungilas távolijával közelített a ZTE, majd Ubilla 2+1-es akciójával a vezetést is átvették a hazaiak. A pontszegény első negyed végén két ponttal a ZTE vezetett (17-15). Pillanatok alatt meglógtak kilenc ponttal a kék-fehérek, ám a szombathelyiek szívósan védekeztek, a zalaiak pedig egyre többet hibáztak támadásban és védekezésben egyaránt. A második negyed vége egyértelműen a Falcóé volt, amely 17 pontot termelt 5 perc alatt, így csupán két egységgel járt előrébb a ZTE a nagyszünetben.

Bognár Kristóf egyre jobban élt a palánk alatt, zsákolásával már újra a sárga-feketéknél volt az előny. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik negyed végén a slusszpoén Norfleeté volt, így egyetlen ponttal a hazaiak vezettek. A tavaly még a ZTE-t erősítő Govens szívta fel magát, és vezérletével a Falco egyre inkább kezdte átvenni az irányítást. A szombathelyiek remekül tartották Ubillát, aki sérülése miatt többször is a kispadra kényszerült. Govens betörése, majd a dupla-dupláig jutó, extázisban játszó Zsigaranovics kettese már tízpontos különbséget jelentett, ahonnan már nem volt visszaút a teljesen széteső hazaiaknak. Az utolsó öt percben már teljesen a Falco akarata érvényesült. A meccset megérdemelten nyerték meg a második félidőben jobban küzdő sárga-feketék.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 68-80 (17-15, 22-22, 17-18, 12-25)