A csoportelsők is elődöntősök
18
2017
2017. április 18.  |  01:56
Mind a négy negyeddöntő párharc eldőlt két mérkőzésen a férfi NB I B felsőházi rájátszásában. Azok után, hogy a MEAFC Győrben, az Oroszlány pedig Nyíregyházán harcolta ki az elődöntőbe jutást, szombaton a Veszprém jó hajrával Hódmezővásárhelyen, a DEAC pedig végig magabiztosan játszva, fölényes győzelmet aratva Törökbálinton nyert, s jutott az elődöntőbe.

Vásárhelyi KS - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 69-79 (19-18, 15-15, 23-25, 12-21)

Három és fél negyeden át nemhogy partiban volt a nyugati csoport győztesével a Szabó Péter (23/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Pavlovics Vuk (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Zalán (10/3 pont, - 14 mezőnykísérlet - 3 gólpassz) trió vezette vásárhelyi gárda, hanem többnyire előnyben is játszott.Remekül kezdett a Vásárhelyi Kosársuli, a 8. percben még 19-12-re vezetett. A negyed végén feljött a Veszprém. A második negyed hasonló forgatókönyv szerint zajlott, ennek közepén 6 ponttal ugrottak meg a hazaiak, de szünetig 1 pontra feljött a nyugati bajnok.

A 3. negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek fej-fej mellett. A záró szakasz közepén még úgy tűnt, a hazai gárda elkaphatja a Veszprémet, a 36. percben még 68-63-as vásárhelyi vezetést mutatott az eredményjelző. Az utolsó 4 percre azonban elfogytak a hazaiak, a Körtélyesi Gergely (22/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) Jilling László (15/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Hegedűs Attila (11/3 pont - 5/5 mezőnyből - 5 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda), a hajrában vezérré előlépő Kámán Tamás (10/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), valamint Simon László (10 pont - 4/4 mezőnyből) vezette vendégek egy 16-1-es száguldással zárták az összecsapást, ezzel a maguk javára fordították a találkozót. Bár a két Pavlovics párharcát pontok tekintetében a hazaiak játékosa, Vuk nyerte a Veszprém 7 ponttal és 13 lepattanóval záró bosnyák légiósával, Nebojsával szemben, a mérkőzés végén a veszprémi Pavlovics örülhetett, a veszprémiek pedig a kézilabda kupadöntő mellett a kosárlabdapályán is felülmúlták Csongrád megyei ellenlábasukat.

MTK Törökbálint - DEAC 64-93 (13-30, 22-18, 12-19, 17-26)

A debreceniek ezúttal rendkívül hatékony kezdő ötöse gyorsan eldöntötte a visszavágót. Ellentmondást nem tűrő 8-0-lal indított a DEAC Törökbálinton, s végig dominált az első negyedben. Farkas Attila (25/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Szabó Miklós (16/6 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Velkey János (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Molnár András (13 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és a vendégek játékát ügyesen szervező, nagy mezőnymunkát végző Jahmal Jones (8 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 0 eladott labda, 6 gólpassz) kvintett remekül muzsikált együtt, csapatként kiválóan működött, így a DEAC az első negyed végére közel 20 pontos előnyt szerzett. A második negyedben ugyan Horváth Kristóf (23/6 pont) vezérletével csökkentette hátrányát a hazai gárda, ám a második félidőben ismét egyértelműen a vendég debreceni alakulat akarata érvényesült, a törökbálintiaknak az igen gyenge, 2/22-es (9,09%) triplamutatójukkal nem volt esélyük szoros meccset játszani, így a DEAC idegenben a vártnál könnyebben diadalmaskodva kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe.

Fotó: veol.hu