Baranyai sikerek fővárosiak ellen
18
2017
2017. április 18.  |  00:47

Mindkét élvonalbeli baranyai női együttes, a PEAC-Pécs és a PINKK is fővárosi riválist győzött le a női élvonalban szombaton

Az 5-8 helyért, 1. mérkőzés

PEAC-Pécs - Vasas Akadémia 76-63 (17-20, 29-15, 16-9, 14-19)

A Vasas három légiósa, Snezena Csolics (16/12), Latnica Dusanics (11/3( és Radoszlava Bacsvarova (10/6) vezetésével jóval nagyobb ellenállást fejtett ki, mint két hete a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A mérkőzés döntő fordulata a 2. negyed közepén következett be, amikor 26-21-es vendég vezetés után a Raksányi Krisztina (19/3) -Jessica Kuster (19/6) duó vezérletével egy 12-0-s futást mutatott be a PEAC, amely ettől kezdve fokozatosan elhúzott ellenfelétől, amely a végén picit kozmetikázott veresége mértékén, ám szorossá tenni nem tudta a találkozót.

Statisztika:

Alsóház:

PINKK-Pécsi 424 - BEAC Újbuda 69-65 (19-17, 17-23, 21-12, 12-13)

Az első félidő jelentős részében, ha szűken is, de a Bozóki Bettina (16), Ruják Nóra (10/3), Gémes-Sarok Nikolett, Kovalcsik Emese (10-10) négyesfogat húzta hazai együttes vezetett. A félidő végén azonban a Pál Szandra (22/6), Pusztai Petra (15/3), Lelik Réka (13/6) trió vezette BEAC egy 9-4-es utolsó 2 perccel fordított, s szünetben 4 ponttal vezetett.

Szünet után gyorsan ledolgozták hátrányukat a hazaiak, majd jó ideig váltott vezetéssel fej-fej mellett haladt a két együttes. A 3. negyedet egy 6-2-es részhajrával zárva 5 ponttal ellépett a PINKK. A BEAC.nak volt tartása, a záró szakasz közepére ledolgozta hátrányát, ám a hajrában a hazaiak tudtak újítani, egy 7-2-vel ismét elléptek, s végül szoros, nagy csatéban nyertek.