Két meccset rendeztek a férfi élvonalban
16
2017
2017. április 16.  |  01:00

Ivosev klasszisa döntött Kecskeméten

A Kecskemét-Sopron középházi rangadón mindkét csapatnak nagyon fontos lett volna nyernie, hogy életben tartsa a nyolcba jutási esélyeit. A hazaiaktól hiányzott eltiltás miatt a Kaposváron kiállított Pongó Martin, ennek ellenére villámrajtot vettek a lila-fehérek. Djukanovics és Ivosev vezérletével az első negyed derekán már 15-5 volt az állás. Az első negyed hajrájára aztán összekapták magukat a vendégek, a tízedik perc végére 26-20-ig kapaszkodtak. Ivosev a folytatásban is tarthatatlannak bizonyult, a 14. percre újra ellépett ellenfelétől a KTE, 42-30-nál időt kért Dragan Alekszics. Hiába, az olló csak még tovább nyílt, Djukanovics hárompontosa után már tizenöt volt közte, végül 55-43-as állással zárult a félidő.

A fordulás után még tovább nőtt a különbség, majd mielőtt még húsz lett volna, jött az újabb fordulat, Alekszics újabb időkérése már eredményt is hozott, pillanatok alatt megrázták magukat Rujákék, és a harmadik negyed derekára tízen belülre kerültek, 73-66-ról indult az utolsó felvonás. Izgalmasan alakult a vége, egylabdás meccs kerekedett a rangadóból. A végén a klasszis teljesítményt nyújtó Ivosev mindent eldöntött, megérdemelten nyert a KTE.

Könnyedén verte a Pécs a Kaposvárt

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva hol a Pécs, hol a Kaposvár vezetett. A tízedik perc végén 20-19 volt az állás. A folytatásban kezdett egyre nagyobb előnyre szert tenni Csirke Ferenc együttese, Halász Ákos hármasával már tizenkét pontra nőtt a hazai előny. A félidő végén ismét ő villant, hármasának köszönhetően 49-32-es állással mehettek pihenőre a felek.

A fordulás után Smith triplája 57-37-nél már húszpontos pécsi előnyt jelentett, majd egy duplát is elsüllyesztett a baranyaiak légiósa, nem vett tehát vissza tempójából a házigazda. A hazaiak dobókedve is megjött, ezt a tíz percet is Supoláék nyerték, 73-53-ról indult az utolsó etap, mely előtt minden lényeges kérdés eldőlt. Kevésbé céloztak pontosan a felek a végjátékban, a PVSK előnye csökkent, de így is magabiztosan őrizte meg vezető pozícióját a lefújásig.

Középház

KTE-DUNA ASZFALT-SOPRON KC 88-86 (26-20, 29-23, 18-23, 15-20)

Kecskemét, 600 néző. V: Papp P., Minár, Praksch

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 12/6, Djukanovics 14/9, DJERASZIMOVICS 14, IVOSEV 30, Karahodzsics 11. Csere: Hegedűs G. 5/3, Mészáros M., Molnár D. 2. Edző: Forray Gábor

SOPRON: B. JOHNSON 21/12, MILLS 18/3, Takács N. 3/3, Dufault 2, Spica 16. Csere: Myles 9/3, Tóth G., Dénes 1, RUJÁK A. 16/12. Edző: Dragan Alekszics

Kipontozódott: Karahodzsics (40. p.)

Statisztika:

PVSK PANNONPOWER-KAPOSVÁRI KK 83-75 (20-19, 29-13, 24-21, 10-22)

Pécs, 2000 néző. V: Győrffy, Török R., Gorka

PÉCS: NELSON 11/3, C. SMITH 24/6, Supola 10/3, Budimir 7/3, Sejfic 14. Csere: Bíró, Harazin 6, HALÁSZ 11/6. Edző: Csirke Ferenc

KAPOSVÁR: Wisseh 6, FRAZIER 26/18, Cooke 14/3, Hendlein 4, Simms 9. Csere: Fodor M. 5, GREBENÁR 9, Baki 2. Edző: Fekete Ádám

Kipontozódott: Fodor M. (33. p.)