Női NB I: előny a Szekszárdnál és a Sopronnál
15
2017
2017. április 15.  |  23:00

A frissebb, a hazai pálya előnyét élvező két csapat, a Szekszárd és a Sopron nagy különbségű győzelmével kezdődött a két párharc a női elődöntőkben.

Atomerőmű KSC Szekszárd - VBW CEKK Cegléd 82-58 (27-17, 19-12, 12-20, 24-9)

Az első félidőben egyértelműen a Szekszárd frissessége dominált, sokkal gyorsabban, pontosabban játszottak a tolnaiak, mint érthetően fáradt, szerdán még minden tekintetben kimerítő mérkőzést játszó ellenfele. Maja Erkic (20/9 pont, 8 lepattanó), Studer Ágnes (12/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Sandra Pirsic (12 pont, 9 lepattanó), Cherise Daniel (11/9 pont), valamint Eva Lisec (10 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével az első félidőben remek támadójátékot bemutatva szinte lejátszotta a pályáról a Ceglédet a Szekszárd, amely a félidőben 46-29-re vezetett.

Szünet után magára talált a Magyar Kupa ezüstérmese, amely Nagy-Bujdosó Nóra (17/6 pont, 9 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Maja Skorics (11 pont, 5 lepattanó) és Medgyessy Dóra (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a negyed végére a 10 pontos lélektani határon belülre került. Ezzel azonban el is lőtte puskaporát, a záró szakaszra elfogyott a CEKK, a Szekszárd a negyed első felét 14-1-re nyerve eldöntötte a meccset a maga javára, s föényes győzelemmel kezdte a párharcot.

Uniqa Euroleasing Sopron - CMB Cargo UNI Győr 80-53 (20-22, 21-9, 18-11, 21-10)

Lendületből, remekül kezdett a Győr, amely Varga Zsófia (6 pomnt, 3 lepattanó) 2 pontjaival, valamint Briana Kiesel (11/3 pont, - 12 mezőnykísérlet), Laklóth Anna (7/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Taccjana Lihtarovics (13/3 pont, 5 lepattanó) egy-egy triplájával 13-7-es repülőrajtot vett a kezdetben kissé rozsdásnak tűnő, ám ellenfelét a meccs első percétől egészpályás letámadással fárasztani próbáló Sopron ellen. Sterbenz időkérése után Shenise Johnson (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével egy 6-0-lal egalizált. Ezt követően a második negyed közepéig váltott vezetéssel fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hazai oldalon elsősorban Cayla George (14 pont, 6 lepattanó) és Turner Yvonne (20 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), a Győrnél Cyesha Goree (8-8 pont és lepattanó) és Lihtarovics jeleskedett.

A második negyed közepén Alekszandra Crvendakics (16 pont, 5 lepattanó) lépett elő, és az ő villanásaira építve egy 10-1-es rohamot bemutatva szünetig 10 pontos előnyt szerzett a bajnoki cím védője. Térfélcsere után nagyon ideges volt mindkét csapat, közel 3 percig nem született kosár, viszont ajtó-ablak ziccerek maradtak ki mindkét oldalon. Kiesel és Varga egy-egy villanásával még feljött 7 pontra a Győr, de ezt követően elfogyott játékosai ereje. A 3. negyed végén és a záró etap elején Határ Bernadett sziporkázott, védekezésben blokkolt, támadásban közelről, középtávolról is eredményes volt. Fokozatosan húzott el a Sopron fáradó ellenfelétől, eldőlt a mérkőzés, amelynek hajrájában már mindkét szakvezető a következő találkozóra gondolva pihentette csapata kulcsjátékosait.