Kapaszkodik az MTK
14
2017
2017. április 14.  |  01:12

Saját pályáján az alapszakaszt követően az alsóházi rájátszásban is legyőzte az MTK a PINKK csapatát, így továbbra is nyílt a kiesés elkerüléséért zajló küzdelem a női élvonalban.

MTK-PINKK Pécsi 424 71-62 (19-16,  18-16, 16-10, 18-20)

Bár Koch Dóra (5/3 pont, - 8 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 7 gólpassz) révén a hazaiak szereztek vezetést, erre Bozóki Bettina (8 pont, - 9 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda) kosaraira alapozva egy 8-0-val felelt a légiósai nélkül felálló PINKK. A negyed közepét kisajátította magának Bozóki MTK-s druszája, Szabó Bettina (20/12 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) , aki 10-4-es vendég vezetést követően két triplájával, két büntetőjével valamint egy kettesével szédületes, 15-1-es rohamot vezényelt a városmajori alakulatnak. A negyed vége a vendégekét volt, akik Zsilinszky Lilla (8 pont, 6 eladott labda) büntetőivel, valamint Martonosi Zita (7/3 pont, 3 szerzett labda)  triplájával 3 pontra feljöttek.

A második negyed elején Martonosi révén 1 pontra feljött a PINKK, de még mielőtt teljesen rózsaszínben látták volna a vendégek a világot, Zsovár Orsolya (13/9 pont, 7 gólpassz) egy 7-0-s rohamra indította triplájával az MTK-t. Hullámzott a játék, a vendégek következtek egy egyenlítést jelentő 11-3-mal, amelyből dupláival Kovalcsik Emese (7 pont), valamint a triplát szerző Sarok Nikolett (8/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vállalt jelentős szerepet. A félidő nagy triplapárbajjal, valamint Benczurné Turóczi Nikolett (16/3 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) duplája majd hármasa jóvoltából 5 pontos hazai vezetéssel zárult.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött: Benczurné találatával. Zsilinszky és Bozóki 3-ra felhozta a PINKK-et, de Benczurné és Zsovár egyértelműen vezérré lépett elő hazai oldalon. A szakasz közepén állandósult az 5-8 pont körüli hazai vezetés. A negyed hajrájában, miután három addig hallgató játékosa, a triplával jelentkező Semsei Barbara (3/3 pont), valamint Jankó Flóra (2 pont, 3 lepattanó) és Wéber Fruzsina (2 pont) is hozzászólt a mérkőzéshez, 10 pont fölé nőtt az MTK előnye.

A záró szakaszban Ruják Nóra (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével mindent megpróbált a PINKK, 5 pontnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez, így a kiélezett helyzetekben rendre újítani képes MTK győzött, s életben tartotta reményeit a bentmaradásért zajló küzdelemben.