Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, felsőház
12
2017
2017. április 12.  |  02:51

Fővárosi rangadót rendeztek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság felsőházi keresztjátékában. A BEAC fiataljai váratlanul nagy különbségű győzelemmel szereztek előnyt a Vasas második csapatával szemben

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 87-63 (29-14, 20-8, 16-26, 22-15)

Mindkét fél csaknem a legerősebb összetételében lépett pályára, mindkét oldalon pályára lépett jó néhány az élvonalban is jelentős szerephez jutó játékos.

A múlt hét végén az élvonalban, az MTK ellen is remeklő, és ezúttal is nagyot alakító Barnai Judit (18-18 pont és lepattanó, 5 gólpassz) és Gocsmann Ágota (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével 10-2-vel indított a BEAC.A folytatásban  Dúl Panka (11/3 pont, 3 gólpassz) triplájával, valamint Dobos Ágnes (10 pont, 5 lepattanó) villanásaival tartotta a lépést a Vasas a BEAC-cal, 15-9 után Barnai vezetésével egy 10-0-t repesztett a BEAC, s 15 pontos előnyt szerzett a negyed végére.

A második negyedben egységes csapatmunkával, Lelik Réka (13/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Pusztai Petra (12/3 pont, 7 gólpassz), Suppán Anna (12 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Boros Dorka (9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) révén közel 30 pontosra növelte előnyét a BEAC  az alárendelt szerepet játszó pasarétiekkel szemben, s el is döntötte a meccset.

A harmadik negyedben Mérész Beatrix (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével 20 ponton belülre kerültek a vendégek. A befejező etap első fele ismét igen egyoldalú játékot hozott, egy 1-2-vel 29 pontosra növelte előnyét a hazai csapat, így a végén már mindkét oldalon a kevesebb lehetőséghez jutó játékosok bizonyíthattak. A két győzelemig tartó párharcban a lepattanózást 57-29-re nyerő BEAC vezet 1-0-ra.