Ez történt a másodosztályban
12
2017
2017. április 12.  |  02:00

Az alapszakasz befejezése után folytatódtak a küzdelmek a férfi és a női másodosztályban. A középmezőnyben  és az alsóházban történtekről  számolunk be. A női középmezőnyben a PINKK együttesben Séra Nikolett 21-21 pontos és lepattanós dupla-duplája sem volt elég a győzelemhez.

Férfi NB I B

9-16. helyért

Bonyhádi KSE - Calle PubFood Békés 104-82 (24-19, 31-21, 24-26, 25-16)

A Bonyhád (képünkön) Tömösváry Máté (24/3 pont, 9 lepattanó, 5-5 sezrzett labda és gólpassz), valamint Sömenek Martin (23/9 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) eredményességére, Gulyás Máté (15/3 pont,  7 gólpassz), Filip Dumics (12/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Baki Sándor (12 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) mezőnymunkájára, szervezőkészségére építve biztosan verte a Danijel Krsztics (21/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Koma Dániel (21 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Nagy Balázs (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Békés csapatát.

Bp. Honvéd - Motax-Pápai KC 76-56 (21-18, 13-8, 22-13, 16-17)

Az első 3 negyedet uralva a vártnál talán biztosabban verte a Stefán Dávid (21 pont, 8 lepattanó), Tóth Bence (13/6 pont, 4 lepattanó), Kiss Ádám (9 pont. 3 gólpassz) hármasfogat húzta Honvéd a Horváth Attila (12/12 pont), Horváth Gergely (12/6 pont, 4 lepattanó) és Kálmán László (11/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) vezette Pápát.

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - PVSK-Kronosz Kiadó 59-64 (20-18, 11-13, 15-11, 13-22)

Tehetséges Fiatalok-Budapest - Nagykőrösi Sólymok KE 71-62 (14-24, 16-18, 22-13, 19-7)

Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben egységes csapatmunkával a Tóth Viktor (14/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Mácsai Károly (13/3 pont, 12 lepattanó), Fulvio Candido (12 pont, 6 lepattanó), Molnár Miklós (11/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) kvartett vezetésével 12 pontos előnyt szerzett a nyugodtabb, pontosabb Nagykőrös. Szünetben rendezte sorait a hazai gárda, amely elsősorban Beák Gábor (25/6 pont, 5 lepattanó), Szobi Dániel (20/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Buzás Bence (13/3 pont, 6 eladott labda) és Franczva Ádám (11 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából szigorított védekezésén, átvette az irányítást, feljött, majd fordított, s végül ellenfele fölé kerekedett.

17-24. helyért

EKE Eger KOK - Alba Fehérvár 94-54 (25-11, 24-9, 24-13, 21-19)

Az első 3 negyedben nyomásztó fölényben játszott Varga Imre (21 pont, 5 lepattanó), Tóth Zoltán (17/15 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Csabák Balázs (15/15 pont) eredményességére építve az Eger, amely fölényes győzelmet aratott. A Joel Nshimba (20 pont, 15 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Bakos Miklós (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet) vezette fehérvári fiatalok a záró szakaszban tudták kiegyenlítetté tenni a játékot.

Salgótarjáni KSE - SMAFC-NYME 81-74 (21-20, 19-23, 22-21, 19-10)

35 percig Nagy Gergő (26/3 pont - 27 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Forrai Dániel (16/12 pont, 3 szerzett labda), Werner Viktor (12 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett labda), Berneczei László kvartett jó játékával a SMAFC tartatni tudta a lépést a hazaiakkal.  A hajrában Dashan Harris (24/12 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Jakab Péter (19/9 pont, 9 lepattanó), Blaskovits László (17 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Csapai Péter (9 pont, 12 lepattanó) vezetésével felülkerekedett a Salgótarján.

MAFC - BUDAFOK 93-92 (24-24, 22-27, 21-21, 26-20)

Óriási dobópárbajt hozott a fővárosi derbi, Fehér Csaba (26/12 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Drevenka Dávid (25/15 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Lados Erik (14 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével félidőben még 5 ponttal vezetett, s végig partiban volt a MAFC fiataljaival a Budafok.Olyannyira, hogy a33. percben még  77-69-re vezetett. A negyed közepén a Molnár Marcell (26/3 pont, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (22 pont, 12/12 büntető, 10 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Pápai Máté (19 pont, 16 lepattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) és Siklós Olivér (11/3 pont, 10 lepattanó) kvartett vezette MAFC egy 14-2-vel fordított. s az izgalmas végjátékban már nem adta ki kezéből a vezetést.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

A 9-16. helyért:

PINKK SE - Kecskeméti KC 47-48 (9-18, 3-11, 20-10, 15-9)

Az első félidőben borzasztó gyengén dobtak a hazaiak, a Révész Boróka (12pont, 6 lepattanó) és Murár Fanni (10/6 pont, 5 lepattanó) vezette Kecskemét megnyugtató, 17 pontos vezetést szerzett, 29-12-re vezetett félidőben. Szünet után Séra Nikolett (21-21 pont és lepattanó), valamint Sánta Petra (13/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) jóvoltából magára talált a PINKK, fokozatosan csökkentette hátrányát, de végül 1 pont megmaradt a kecskeméti előnyből.

17-24. helyért:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Sportegyesület - Szombathelyi Egyetem 50-55 (10-15, 9-13, 18-18, 13-9)

Küzdelmes mérkőzésen Gusztafik Lilla (16/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), és Szabó-Haklits Zsuzsanna (12/6 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve félidőben 9 ponttal vezettek a vendég szombathelyiek, s a 3. negyed után is megmaradt ez a különbség. A záró szakaszban próbált hajrázni az NKE, de Kulcsár Bianka (16/6 pont- 22 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda) vezérletével csak csökkenteni tudta hátrányát, fordítani nem sikerült.