Női NB I: egyenlített a Cegléd
11
2017
2017. április 11.  |  00:11

A Cegléd győzött és egyenlített a PEAC-Pécs elleni elődöntő második mérkőzésén, így arról, ki lesz a Szekszárd ellenfele a bajnoki fináléba való jutásért, szerdán, Pécsen születik döntés.

VBW CEKK Cegléd - PEAC-Pécs 66-56 (15-16, 15-10, 15-14, 21-16)

Cegléd, 750 néző. V: Cziffra Cs., Minár L., Fodor A.

CEGLÉD: MEDGYESSY 14/9, KATONA 17/3, Serbán 2, NAGY-BUJDOSÓ 12/3, SKORICS 15/3. Csere: Makszimovics 6, Ruttner, Kányási. Edző: Cziczás László

PÉCS: MANDICS 15/3, KUSTER 11, Raksányi 9, Juhász 8, Siksniute 9. Csere: Zele 2, Szűcs, Licskai 2. Edző: Borisz Maljkovics

A térdsérüléssel bajlódó Fűrész Diánát nélkülöző pécsiek kaptak hamarabb lábra. Bár 4-2-re a hazaiak vezettek, Juzhász Dorka találataira építve egy 8-1-gyel ötpontos előnyt szerzett a vendég pécsi együttes.  Maja Skorics (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és a dupla-duplát elérő Medgyessy Dóra (14/9 pont, 6 lepattanó, 10 gólpassz) 1-1 triplája is kellett az újabb fordulatot jelentő 8-2-es ceglédi rohamhoz. A szakasz vége Raksányi Krisztina (9 pont, - 13 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 eladott labda) villanásainak köszönhetően a vendégeké volt.

A második negyed elején fej-fej mellett haladtak a felek, majd Jelena Makszimovics (6 pont, 7 lepattanó) villanásai egy 6-0-s futáshoz segítették a hazaiakat, akik így 4-gyel elléptek. A félidő hajrájában egalizált a Pécs, de az első 20 perc végén szintén dupla-duplázó Nagy-Bujdosó Nóra (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet) két duplájával négypontos előnyt szerzett a CEKK.

A második félidő Nagy-Bujdosó triplájával kezdődött, ám ezt követően a Pécs rendezte védekezését, és a szintén dupla-duplával záró Jessica Kuster (11-11 pnt és lepattanó), valamint Sanja Mandics (15/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda)  vezetésével egy 11-2-es rohamot bemutatva visszavette a vezetést. A negyed hajrája a hazaiaké volt, akik egy 10-0-ás rohammal 7 ponttal megugrottak. A szakasz Egle Siksniute (9 pont, 5 lepattanó) kosarával, s ötpontos ceglédi vezetéssel zárult.

A záró szakasz elején 1 pontra feljött a PEAC, majd Medgyessy triplája sem törte meg a pécsi együttest, amely a 34. perc végén egy 7-2-vel újfent átvette a vezetést. Katona Szidónia (17/3 pont, 3 szerzett labda) hármasa viszont már sok(k) volt a pécsi lányoknak, s egy 7-0-s hazai rohamot indított útjára. Katonának megjött az önbizalma, s bár még visszajött 3 pontra a pécsi csapat, vezetésével 9-2-es utolsó 2 perccel zárva az összecsapást a végére kialakult a legnagyobb különbség, 10 pontos győzelmével egyenlített a párharcban a Cegléd, döntés szerdán Pécsett.

Fotó: Fedde Meijerink