09
2017
2017. április 9.  |  15:02

Tartalékosan, új edzővel ütötte ki a Jászberény a MAFC-ot

A Jászberény-MAFC alsóházi mérkőzés napján derült ki, hogy Stevan Tot felállt a hazaiak kispadjáról és helyette Ménkű Tibor vette át a szakmai munka irányítását. Mindkét oldalon akadt hiányzó: a héten az egyik edzés végén olyan atrocitás történt a jászberényi játékosok között, mely után Bojics és Brbaklics kikerült a keretből, Williams pedig sérülés miatt hiányzott, akárcsak a másik oldalon Kovács Ádám és Uros Duvnjak. Eleinte fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak a csapatok. Az utolsó szó joga Saddleré volt, aki harmadszor célzott eredményesen távolról, az első negyed pontgazdag játékot, és 29-27-es berényi vezetést hozott. A folytatásban a hazaiak kapták el jobban a fonalat, a kék-fehérek agresszív védekezése nagyon nem ízlett a fővárosiaknak. Sztamenkovics hármasa után először volt 10 pontnál nagyobb a különbség a csapatok között. A félidő utolsó percében két elhibázott hazai támadást Smith büntetett kosarakkal, így a vendégek öt pontra csökkentették hátrányukat.

Nagy rohanással, Cseh és Saddler duplájával kezdődött a harmadik negyed. Két perc alatt csak hazai pontok születtek, így a különbség ismét 10 fölé nőtt. A játékrész hajrájában sem változott a mérkőzés képe, a mezőny legjobbja, Saddler zárta a harmadik tíz percet (71-58). A MAFC kijött egész pályás letámadásra, és ezzel egy pillanatra meg is zavarta a hazaiakat, de aztán hamar rendezni tudta sorait a JKSE. Sztamenkocs triplájával már 20 pont volt a különbség. A vendégek még kozmetikázták az eredményt, de nem lehetett kérdéses a hazai siker. Ezzel a Jászberény óriási lépést tett a play-out elkerülése felé.

JP AUTO-JKSE-MAFC 90-74 (29-27, 20-17, 22-14, 19-16)

Jászberény, 500 néző. V: Kapitány G., Balog Gy., Balogh Gy.

JÁSZBERÉNY: SADDLER 35/21, Arrington 8, Mándoki 3/3, SZTAMENKOVICS 15/6, CSEH 12/3. Csere: Czirbus 10, Bazsó 7/3. Edző: Ménkű Tibor

MAFC: SMITH 13/9, MISEK 25/12, Lakits 4, SIHOTA 20/9, Poscic 2. Csere: Polyák 5/3, Molnár, Pápai 3, Kucsora 2. Edző: Garai Péter