Férfi NB I: ZTE-siker az Alba otthonában
10
2017
2017. április 10.  |  01:40

A harmadik legyőzte a másodikat

A harmadik helyen álló Szolnok a második Körmendet fogadta a felsőházban. 7-2-vel kezdtek a vasiak, ám a folytatásban váratlanul megtört a lendületük, a hazaiak pedig egy 8-0-s rohammal magukhoz ragadták az előnyt. Potocnik edző időkérése után tartani tudta a lépést a bajnokkal az MTE, sőt az első negyed végére sikerült is a fordítás (16-23). Lendületben maradt a Körmend, amely a második negyedet is jobban kezdte, Petty és Dickerson kosara után tíz pont fölé nőtt a különbség. Ekkor Kmézics edző kért időt, csapata pedig Pavlicsevics vezérletével szűk két perc alatt véghezvittek egy 11-0-s futást, így 27-nél utolérte riválisát. Beragadt a Körmend, miközben Vojvoda távoli hármasával és Wittmann gyors öt pontjával meglépett az Olaj. A Körmend továbbra sem találta a ritmust támadásban, egészen az utolsó percig, amikor Allen kosaraival közelebb férkőzött a hazaiakhoz (39-33).

A fordulás után hamar kiegyenlítettek a Rába-partiak, 44-44-ről azonban nem egész három perc alatt 55-46-ra lépett el a Szolnok. A magyar válogatott hátvédje, Vojvoda belelendült a távoli dobásokba, a negyed utolsó másodpercében is elsüllyesztett egy bravúr-trojkát, így előnyről várhatta a címvédő az utolsó felvonást (64-57). Maradt még bőven fordulat a meccsben: Csorvásiék egy 7-0-s rohammal nyitottak, így 64-nél megint egál lett. Mindkét csapat nagyot küzdött, a körmendiek az egyenlítésért támadhattak szűk egy perccel a vége előtt. A figura Kromahra jött ki, de a légiós rontott, Eilingsfeld pedig a büntetővonalról eldöntötte a találkozót.

Szabó triplájával verte a Zete az Albát

Rangadóhoz méltó játékot hozott az Alba Fehérvár és a Zalaegerszeg vasárnap esti találkozója. Eleinte kevés kosár esett, egyrészt jól is védekeztek, másrészt sokat is hibáztak a csapatok. Aztán Lóránt révén palánk alatt elkezdett dominálni a kupagyőztes, a negyed derekán, 11-5-nél időt kért Bencze Tamás. Felgyorsult a játék, mindkét oldalon a gyors kosárszerzésre törekedtek a játékosok. Mohácsi második triplájával az első negyed végére 20-15-re feljött a ZTE. Hiába volt erősebb magas posztokon a Fehérvár, a vendégek remek kinti dobásaikkal ellensúlyozni tudták ezt a különbséget. Kis Raúl távolijával át is vették a vezetést a zalaiak, az Alba sokat hibázott, a Zete pedig élt a lehetőséggel. 37-42 volt az állás a félidőben, tíz pontot vert a hazaiakra ebben a játékrészben az Egerszeg.

Kosárra kosár volt a válasz a fordulás után. Három percbe telt, mire vissza tudta venni a vezetést az Alba. Felváltva volt az előny hol egyik, hol másik csapatnál. Meglépett pár ponttal a listavezető, de nem adta fel a ZTE. A harmadik játékrészt Kis Raúl kosara zárta (66-67). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 76-74-nél, a 35. percben Lórántot egy palánk alatti könyöklésért kiállították a játékvezetők. Feszültté vált a találkozó, 80-78-nál időt kért Bencze Tamás. Másfél perccel a vége előtt Ubilla szerzett előbb egy duplát, majd egy triplát, amire aztán Taylor válaszolt. Norfleet középtávolija után megint a zalaiak jártak előbbre, 45 másodperc volt ekkor hátra. Edwards egyenlített, majd egy időkérés után Ubilla eladta a labdát, Shepard pedig zsákolt. 3.8 másodperc volt hátra, amikor Szabó palánkos triplájával megnyerte a meccset a nagyot küzdő Zetének.

Középszakasz, felsőház, 3. forduló

SZOLNOKI OLAJ KK-EGIS KÖRMEND 78-71 (16-23, 23-10, 25-24, 14-14)

Szolnok, 1500 néző. V: Cziffra, Győrffy, Török

SZOLNOK: PAVLICSEVICS 17/9, Vojvoda 17/9, Popovics 2, EILINGSFELD 13/3, ANDRIC 10. Csere: Tóth Á 4, Barnies 7/3, Boriszov, Wittmann 8/6. Edző: Kmézics Zorán

KÖRMEND: Petty 14, L. SMITH 12/6, Kromah 6, ALLEN 15/9, Csorvási 11. Csere: DICKERSON 12/3, Ferencz 1, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik