Női NB I: a Sopron és a Szekszárd már az elődöntőben
10
2017
2017. április 10.  |  00:27
A ZTE a 3. negyed közepéig tartotta a lépést a Sopronnal, a Vasas pedig az első negyedben még partiban volt a Szekszárddal, ám mind Zalaegerszegen, mind pedig Pasaréten biztos vendégsiker született, a Sopron és a Szekszárd tehát már ott van az elődöntőben. Az erősen tartalékos Diósgyőr két amerikai hátvédje nélkül drámai végjátékban egy ponttal legyőzte a szlovák erőcsatárát nélkülöző Győrt, s kiegyenlített.

ZTE NKK - Uniqa Sopron 60-75   (24-25, 16-16, 13-23, 7-11)

Az első negyed óriási dobópárbajt hozott. Kezdetben Horváth Zsófia (8 pont, 3 eladott labda), illetve Turner Yvonne (14 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Cayla George (13 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) sziporkázott. A negyed második felében beszállt a dobóversenybe Kirby Burkholder (16/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)  és Whitney Bays (14 pont, - 15 mezőnykísérlet 8 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) , illetve Shenise Johnson (23/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda). A negyed Aleksandra Crvendakics (9 pont) kosarával és 1 pontos soproni vezetéssel ért véget.

A második negyedet a címvédő Johnson és Crvendakics eredményességére építve, megfejelve Fegyverneky Zsófia (6/6 pont, 4 gólpassz) triplájával 10-2-vel indította, s ellépett ellenfelétől. Ettől kezdve a 3. negyed közepéig üldözőversenybe ment át a találkozó, a Sopron többször ellépett csaknem 10 ponttal, de a ZTE Nagy Dóra (13/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével mindig felzárkózott. A 3. negyedet 10-2-vel zárva, a negyediket pedig 9-0-lal indítva aztán a bajnok és kupagyőztes Sopron végleg leszakította jól küzdő, s helyenként jól is játszó riválisát, s 2-0-lal jutott a negyeddöntőbe.

Vasas Akadémia - Atomerőmű KSC Szekszárd 51-85   (19-21, 14-26, 5-21, 13-17)

Érezhetően elszánttá tette a Vasast az előző két meccsen, a PEAC ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjében, majd a bajnoki negyeddöntő első szekszárdi összecsapásán elszenvedett súlyos, mit szépítsük, kiütéses vereség. Három légiósa, Sznezena Csolics (11/3 pont, - 13 ,mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 eladott labda), Radoszlava Bahvarova (8 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Latinka Dusanics (11/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével az első negyedben a pasarétiek tartották a lépést az alapszakasz győztesével. A második negyedet Eva Lisec 13/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével 11-0-s 3 perccel indította, s elhúzott a Szekszárd, majd Maja Erkic (16/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) két triplájával tartotta megnyugtató előnyét. A második félidő hazai játéka az előző két meccsén nyújtott teljesítményére hajazott a Vasas részéről. A 3. negyedben a Szekszárd Bálint Réka (24/12 pont - 10/11 mezőnyből - 4 lepattanó) tripláira és Cherise Daniel (12/3 pont,  4 lepattanó, 5 eladott labda. 3 gólpassz) ponterősségére alapozva eldöntötte a meccset, s idegenben is magabiztos győzelmet aratva jutott 2-0-lal a döntőbe. Hazai részről , a hajrában Mérész Beatrixnek (7/3 pont, 6 lepattanó) akadtak szép villanásai, a végén a szekszárdi fiatalok ellen valamit kozmetikázott vereségén a Vasas. .

Aluinvent DVTK Miskolc - CMB Cargo UNI Győr 69-68 (19-20, 16-18, 19-16, 15-14)

Samantha Prahalis és Tierra Ruffin Pratt, azaz két amerikai hátvédje nélkül fogadta a Győrt a Diósgyőr. A két külső kosaras kiesése után két hazai magas játékos, Tina Jovanovics (20/3 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) és Szécsi Orsolya (12/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) egyértelműen előléptek vezérré, s abban hogy a Diósgyőr végül drámai hajrában meg tudta nyerni a meccset jelentős szerepe volt annak, hogy a Diósgyőr 41-23-ra nyerte Jovanovics és Szécsi vezérletével a lepattanó harcot.

A találkozón a második negyed közepén alakult ki nagyobb különbség, ekkor a Simon Zsófia (19/15 pont, 5 gólpassz), a korábbi diósgyőri Tacciana Lihtarovics (16/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Ceysha Goree (11 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) vezette vendégek - akiktől Zofia Hruscaková hiányzott -  8 ponttal elléptek, de a Diósgyőr visszajött. Czank Tímea (8/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)  nagy mezőnymunkát végzett. Szinte végig fej-fej mellett haladt a két csapat, váltott vezetéssel. A hajrában úgy tűnt, Laklóth Anna (8/6 pont, 5 lepattanó) villanásai célba juttatják a Győrt, a vendégek kapitánya előbb egy triplát majd a 40. perc elején két büntetőt dobott be, s 3 ponttal vezettek a győriek. Utána azonban előbb Rasheed Rita (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), majd éppen Laklóth eladott labdája után 18 másodperccel a játékidő letelte előtt Jovanovics is betalált. A legvégén Simon dobása sikertelen volt, így a DVTK egyenlített, szerdán Győrben dől el a párharc.