Hazai győzelmek a férfi másodosztályban
09
2017
2017. április 9.  |  01:12

Két mérkőzést rendeztek pénteken a férfi NB I B felsőházában, mindkettőn hazai siker született: a DEAC az MTK, az Oroszlány pedig a Nyíregyháza ellen szerzett előnyt a két nyert mérkőzésig tartó párharcban.

NB I B, rájátszás az 1-8. helyért:

DEAC - MTK Törökbálint 78-62 (29-18, 18-10, 21-14, 10-20)

Az első 3 negyedben egyértelműen a Farkas Attila (19/3 pont, 8 lepattanó), Szabó Miklós (15/9 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Jahmal Jones (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Velkey János (10/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kvartett vezette keleti csoportelső DEAC akarata érvényesült, amely 30 perc elteltével magabiztosan vezetett 68-42-re. A záró szakaszra kiengedtek a hazaiak, Horváth Kristóf (15/9 pont, - 16 mezőnykísérlet), Jakab Péter (12/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) és Mohay Péter (10 pont, - 13 mezőnykísérlet - 8 lepattanó) vezérletével  kozmetikázott veresége mértékén a törökbálinti együttes - az esélyes DEAC 1-0-ra vezet.

OSE Lions - Nyíregyháza Blue Sharks 97-86 (13-20, 28-20, 19-13, 37-33)

Nagyjából úgy kezdett a két csapat, ahogy pár hete a Hepp-kupa bronzmeccsén abbahagyta: görcsös, kapkodó Oroszlány, magabiztos Nyíregyháza. A vendégek Czura Attila (21/6 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Bus Iván (19/3 pont, 4-4 gólpassz és szerzett, 3-3 eladott labda és lepattanó), Emani Gant (11 pont, 8 lepattanó), Fazekas Csaba (11/6 pont, 4 eladott labda) és Varga Márton (11 pont, 4 lepattanó) hatékony, eredményes játéka révén biztosan vezettek egy negyed után. A második 10 perctől felpörögtek a hazaiak, közülük is elsősorban Angelo Rackley (35/12 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett, 7 eladott labda), valamint Kiss Kornél (15/9 pont - 3/3 tripla, 4 eladott labda), s kettejük 1-1 triplájával a félidő végén fordított az OSE.  A második negyed elején fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek. A döntő fordulatot a szakasz középső periódusa hozta, a 24. és a 27. perc között Rackley valamint a fiatal Kovács Gábor (11/3 pont, 5 lepattanó)  vezetésével az OSE egy 11-0-s rohammal ellépett a szabolcsi legénységtől. Bár a szakasz hajrájában egy 7-0-lal zárkózott a Nyíregyháza, a negyed végén a rutinos Wehner Zoltán (16/6 pont, 5 lepattanó) villanásaival 7 pontos hazai vezetéssel kezdődhetett a záró etap.

Ez - különösen a nagy tét tükrében meglepő - szédületes dobópárbajt hozott, amelyben az OSE sikerét ugyan nem fenyegette veszély, de a jól küzdő, s helyenként ügyesen is játszó vendégek végig próbáltak látótávolságon belül maradni. Egy látványos, színvonalas, remek mérkőzésen szerzett előnyt a párharcban az Oroszlány.