Négy negyeddöntőt rendeztek a héten
07
2017
2017. április 7.  |  03:26

Négy negyeddöntő párharc első találkozóját bonyolították le a héten a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. A hölgyeknél a Közgáz megnyugtatónak mondható előnyt szerzett a győri visszavágóra, A férfiaknál a Debrecen óriási hajrával egyetlen ponttal nyert Szombathelyen, az Eger pedig 8 pontos előnyt szerzett Pécsett. A SMAFC csupán 2 ponttal maradt alul Miskolcon, itt nagyon izgalmasnak ígérkezik a visszavágó.

NŐK

Közgáz - Széchenyi Egyetem 79-53 (22-9, 21-15, 22-18, 14-11)

Kinizsi u., Nemzetei Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, negyeddöntő, 1. mérkőzés, 15 néző. V: Magyar Z., Nagy I.

Közgáz: KATONA 19/3, KOVÁCS 4, DOKTOR 20, CSIKÁSZ 15, ABAHÁZY 17. Cs.: Lantos 4, Kis A., Balogh E.

Széchenyi Egyetem: CHROMÉJ 21/3, Horváth D. 8/6, Szűts 2, Gyöngyösi 4, TÖRÖK B. 15. Cs.: Gosztola, Erős Cs. 3/3, Tóth T.

A győriek kezdtek nyugodtabban, pontosabban, s Horváth Dóra triplájával 5-2-re vezettek a kapkodó Közgáz otthonában. Felpörögtek a hazaiak, akik hol leindították az egyik legjobbját, a bokasérüléssel bajlódó Nagy Rebekát nélkülöző győri együttest, hol pedig ügyes akcióikat pontosan befejezve Abaházy Anna (17 pont - 19 mezőnykísérlet - 18 lepattanó, 5 blokk), Doktor Anna és Katona Bianka találataira építve egy 16-2-es szakaszt bemutatva elléptek a sok labdát eladó vendégektől. A második szakasz elején tovább nyílt az olló, a 14. percben 20 pont fölé nőtt a Közgáz előnye. Ekkor Barthalos István a győriek szakvezetője zónát rendelt el, s ezzel a széchenyis lányok megtörték a hazai csapat lendületét, szünetig 20 ponton belülre kerültek.

Szünet után a Chroméj Hajnalka-Török Barbara (15 pont, 11 lepattanó) kettős jóvoltából 8-0-lal indított a Széchenyi Egyetem, s a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát, Időkéréssel rendezte sorait a Közgáz, élvezetes játék mellett állandósult a 15 pont körüli hazai vezetés. A 3. negyed egy Csikász Anna (15 pont, - 14 mezőnyjísérlet - 14 lepattanó) vezette 11-0-s Közgáz rohammal ért véget, a záró etap előtt már 23 ponttal vezettek a hazaiak, akik végül 26 pontos győzelmet arattak, így nagy esélyük van a továbbjutásra a hétfői győri visszavágó után.

FÉRFIAK

Szombathelyi Egyetem - Debreceni Egyetem 78-79 (24-25, 18-19, 19-12, 17-23)

Szombathely, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Szombathely: KOVÁCS B. 22/6, GÁBOR 5, FÖLDESI M. 12/3, Mészáros M. 10, Perák 6. Cs.: Kozma, Bereczki 4, NÉMETH A. 12/3, HORVÁTH B. 7

Debrecen: KÓSA 10/6, Jávor 7, PÉK 19/9, Szarka 7/3, OPRE 17. Cs.:KOZÁK 6, SZŰCS M. 5,  Bak 8.

A hazaiak kezdtek jobban, bő 2 és fél perc elteltével egységes csapatmunkát bemutatva 11-5-re re vezettek, a vendégeket kezdetben Opre Roland tartotta versenyben. A negyed közepén Kósa Tamás vezérletével felzárkózott a címvédő debreceni együttes, sőt a negyed hajrájában Bak Márton és Szarka Dávid villanásaival át is vette a vezetést.

A második szakaszt Kovács Bence, Földesi Marcell és Németh Armand jóvoltából 7-2-vel kezdték a hazaiak, majd a félidő végégig fej-fej mellett haladtak a csapatok, szünetben 2 ponttal a vendég debreceniek vezettek.

A harmadik negyed első felében sem eresztették egymást a felek, majd a 26. percben 51-48-as debreceni vezetés után Horváth Barnabás vezérletével - miközben Bak technikait kapott - egy 9-0-s  rohammal fordítottak a hazaiak, s ennek köszönhetően 5 pontos előnnyel várhatták a záró szakaszt. És előnyüket sokáig tartani is tudták, sőt a 38. perc elején már 7 ponttal vezettek. A végjáték azonban a debrecenieké volt, akik Pék Dávid két tökéletesen időzített triplájára építve egy 10-0-lal megfordították az állást, s végül minimális különbségű, 1 pontos győzelmet arattak.

PTE-PEAC - EKE Eger 77-86 (19-18, 25-23, 12-26, 21-19)

Pécs, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, negyeddöntő, 1. mérkőzés. V: Gelencsér, Mintál.

PEAC: BÍRÓ 11, Nagy B. 7., Farkas P. 9, KIS M. 13, BÖDÖR 13. Cs.: BOKOR Z. 12/3, Berkics B. 7/3, Popgyákunik 5/3, Füzy M.

Eger: TÓTH Z. 30/15, Szabó G. 4, CSABÁK 19/3, VARGA I. 12, CSÁKVÁRI 12. Cs.: Illés 5, Veres, Ungi 2, Megyes 2, Fülöp.

Az első félidőben végig fej-fej mellett haladt a két együttes. A pécsiek egységes csapatjátékot nyújtottak. Szünetben a PEAC Bödör Bence (13-13 pont és lepattanó és Kis Milán (13 pont, 12 lepattanó) hatékony palánk alatti játékára építve 3 pontos előnyt szerzett az elsősorban Tóth Zoltán (30/15 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz) távoli dobásaira alapozó vendégek ellen.

Szünet után már jobban megoszlottak a terhek a vendégeknél, akik a 3. negyed elején Varga Imre (12 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda) és Csabák Balázs (19/3 pont, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) jóvoltából egy 15-4-es rohammal döntő csapást mérték a hazai legénységre, s elhúztak. A tavalyi ezüstérmes az ekkor szerzett előnyét lényegében végig megtartva 8 pontos előnyt szerzett a jövő heti egri visszavágóra, amelyet kedvező pozícióból várhat.

Miskolci Egyetem - SMAFC-NYME 72-70 (20-9, 24-18, 17-29, 11-14)

Miskolc, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, rájátszás, 1. mérkőzés.50 néző. V: Lengyel, Vaszi.

Miskolc: TAKÁCS 5/3, OROSZ 12/6, Kopasz 10/3, GALLÓ 18, LIPPAI 23. Cs.: Szepesi 2, Orliczki B. 2, Horváth M.

SMAFC-NYME: HORVÁTH CS. 12/3, NAGY G. 20/9, FORRAI 17/9, BERNECZEI 17/6, Tukovits 2. Cs.: Szegedi 2, Oláh.

Ellentétes félidők mérkőzésén a hazaiak kezdtek jóval gyorsabban, pontosabban, az agresszív miskolci védekezés nem ízlett a soproniaknak. Az első 8 perc igen egyoldalú volt, Takács Dániel remek szervező játékának, valamint  a két center, Lippai Szabolcs és Galló Márk ponterősségének köszönhetően 18-2-re vezettek a vendéglátók, akik nem saját megszokott pályájukon, a nyári egyetemi Eb-re felújítandó egyetemi körcsarnokban, hanem Miskolc nagy sportcsarnokában, a Generali Arénában fogadták soproni riválisukat. . Berneczei László triplával fújt ébresztőt a vendég soproniaknak, akik a negyed hajrájában kicsit felzárkóztak. A második negyed már nem volt olyan egyoldalú, de szünetig így is közel 20 pontos előnyt szereztek a hazaiak.

Térfélcsere után magára talált a SMAFC az egyetemi meccseken a pontok többségét szállító triója, a Nagy, Forrai, Berneczei hármas, Horváth pedig jól dolgozott a három kosaras kezei alá. A hajrában meg is fordította az állást a SMAFC, Nagy Gergő két triplájával 69-65-re vezetett ám a küzdelmes, fordulatos meccs egy 7-1-es hazai rohammal. s végül 2 pontos miskolci győzelemmel zárult - izgalmas lesz a hétfői visszavágó.