114 soproni pont Mosonmagyaróváron
03
2017
2017. március 3.  |  03:37

Rangadót nyert Nyíregyházán a címvédő Debrecen, drámai végjátékban Tóth Zoltán vagányságának köszönhetően győzött az ezüstérmes Eger a MAFC-BME otthonában a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság legutóbbi fordulójában. Nyugaton a soproniak - udvariatlan vendégekként - alaposan megszórták a mosonmagyaróvári gárdát, a TFSE tartalékosan is nyerni tudott Debreceni Dávid  dupla-duplája révén Veszprémben. Mind keleten, mind pedig nyugaton óriási harc várható a csoportkör végén a legjobb négy közé, azaz a rájátszásba jutásért.

Férfi keleti csoport:

DMSE - Nyíregyházi FSE 44-97 (8-29, 10-28, 17-18, 9-22)

Debrecen, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, 10 néző. V.: Kisházi, Hegedűs.

DMSE: Malkócs 7/3, VELKEY 14, Papp M. 4, Gyalog 2, MEZEI 9. Cs.: Rácz, Mészáros 4, Kalas.

Nyíregyháza: BUS 11/3, OLÁH 34/12, Szondi K. 2, FÖLDESI 18, GÁSPÁR 9. Cs.: JÁNKFALVI 15/9, Marin 3/3, Liszkai 3.

A nagyobb tudású nyíregyháziak a játékukat ügyesen szervező Bus Iván, valamint a roppant eredményesen játszó Oláh Zoltán vezérletével az első félidőben eldöntötték a meccset a maguk javára. Szünet után a vendégeknél már több lehetőséget kaptak a korábban kevesebb szerepet kapó játékosok, s a harmadik negyedben a hazaiak is vezettek pár ügyes támadást, ekkor felnőve a szabolcsi legénységhez.

USC Szeged Miskolci Egyetem 49-88 (15-36, 12-22, 4-17, 18-13

Szeged, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport, 60 néző

USC Szeged: Horváth 2, Brenyó 4, Fehér 8/6, Kereszty 0, Gruda 9. Cs.: Halász 2, Kamenik 1, Kéri 2, Liszkai 8, Masa 5/3, Szegedi 8.

MEAFC: TAKÁCS 25/21, OROSZ 20/12,  KOPASZ 16/3, Szepesi 5/3, GALLÓ 14. Cs.: Horváth 4, Jurányi 0, Orliczki 4.

Takács Dániel és Orosz Bence jóvoltából az ellenállhatatlanul kezdő miskolciak az első negyedben alaposan megszórták triplákkal a vendéglátó szegedi együttest. A második 10 perc küzdelmesebb játékot hozott, de ekkor is a látogatók akarata érvényesült, a félidőben 58-27-re vezetett a miskolci gárda.

Szünet után, a 3. negyedben támadásban szinte semmi sem sikerült a szegedi csapatnak, de a záró negyedet - amikor már a vendégektől több kulcsjátékos is pihent - néhány tetszetős támadást vezetve megnyerte a Szeged, ám összességében az első 3 negyedet uraló vendégek fölényes győzelmet arattak.

MAFC BME - EKE Eger 68-69 (19-19, 15-20, 19-19, 16-11)

Tüskecsarnok, 80 néző. V.: Szilágyi, Nagy L.

MAFC-BME: Dobos 3. Szálas 10, MIHALICS 12/9, Kiss L. 8, TÓTH L. 17. Cs.: SCHAUL 13/3, Bedőcs 2, Szántó 3, Horváth M.

Eger: TÓTH Z. 23/15, CSABÁK 10/3, Szabó G. 6/6, Varga I. 4. Csákvári 9. Cs.: Illés 4, FÜLÖP G. 10, Veres, Beák, Megyes.

Szűknek bizonyult a Tüskecsarnok edzőterme, illusztris vendégek - Mányoky Judit és Varga Barbara egyetemi B3x3-as vb bronzérmes játékosok, valamint Garai Péter a MAFC NB I-es férfi csapatának szakvezetője - is kilátogattak a szenzációs hangulatú, a végletekig kiélezett izgalmas összecsapásra. A kiegyenlített első negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek, a két Tóth volt a főszereplő, a hazai center, Lóránt, valamint az egri irányító, Zoltán. A második negyed közepéig küzdelmes játék zajlott, fej-fej mellett haladtak a felek, időnként mindkét csapat túlpörgött, s ekkor sok volt a hiba. A félidő hajrájában az egriek cserejátékosuk, Fülöp Gergő néhány villanásával elléptek, s a szünetben 5 ponttal vezettek.

A második félidő elején Tóth Z. és Mihalics váltottak triplát, majd előbb 2 pontra feljöttek a hazaiak, ám utána Csabák Balázs villanásaira építve egy 9-2-vel ismét megnyugtató előnyt szerzett az Eger, amely 6 pontos előnnyel fordult a záró etapra.

Ez igazi katlan hangulatban kezdődött, a hazai szurkolók buzdítása hatására a két triplát vágó Mihalics Gábor, valamit  Schaul Levente néhány remek megmozdulásának köszönhetően egy szédületes, 11-1-es száguldással a negyed közepére 4 pontos előnnyé változtatták a szakaszt megelőző 6 pontos hátrányukat. A  vendégek Csákvári Csaba villanásaival visszaszerezték a vezetést, ám Szálas Gábor 2+1-es akciója új erőt adott a hazaiaknak. Tóth Lóránt is villant, s az utolsó percben 4 ponttal vezettek a hazaiak. Ekkor lépett elő Tóth Zoltán, aki egy bravúros, visszalépéses triplával 1 pontra hozta föl övéit, majd egy elkapkodott hazai akció után 2 másodperccel a befejezés előtt büntetőkből a győzelmet jelentő pontokat is megszerezte az ezüstérmes vendég egri együttesnek. Remek hírverése volt a találkozó az egyetemi kosárlabdának.

Nyíregyházi FSE - Debreceni Egyetem 84-96 (27-24, 27-33, 18-29, 12-10)

Nyíregyháza, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport, 30 néző. V.: Makrai, Tóth.

Nyíregyháza: BUS 22/3, CZURA 26/6 Földesi 7, KOVÁCS Z. 16, GÁSPÁR 10/3. Cs.: Marin 3/3, Szarvas, Jánkfalvi, Szondi K.

Debrecen: KOZÁK 27/3, Jávor 3/3, PÉK 17/6, SZARKA 20/12, OPRE 11. Cs.: BAK 11, Oláh M. 2, Szűcs M. 5/3, Ben Kane, Törköly.

Mindkét csapatból hiányzott 1-1 meghatározó játékos, hazai részről Oláh, a debreceniektől pedig Kósa. Az első félidő óriási dobópárbajt hozott, a vendégek a második negyed első felében bemutatott 19-8-as rohamuknak köszönhetően zártak 3 pontos előnnyel. A második félidő első felében a Bus-Czura duó vezetésével még tapadt ellenfelére a Nyíregyháza, ám az elsősorban a Kozák-Szarka kettős által húzott címvédő debreceni legénység a 3. negyed második felében egy remek 18-6-os rohammal eldöntötte a színvonalas, remek találkozót a maga javára.

Nyugati csoport:

ELTE-BEAC - PTE PEAC 82-72 (27-23, 20-17, 17-15, 18-17)

Tüskecsarnok, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport, 15 néző. V.: Gyurka, Nagy I.

ELTE-BEAC: SZEKERES 9/3, GYURCSÁNYI 20/18, Jakucs 6/6, Czimer 1, MAYER 10. Cs.: KONCZ 11/3, Debreceni J. 4, Mokos 7/3, Bognár 6/6, Szentesi 2, Del Corral 2, Soós-Nagy 1.

PTE-PEAC: Bokor Z. 7, FARKAS P. 16, Berkics B. 11, POPGYÁKUNIK 16/3, KIS M. 19. Cs.: Fűzy 4.

Az első negyedben Szekeres Ábel ügyesen szervezte a hazai csapat játékát, amely a remek dobóformát kifogó Gyurcsányi Péter (6/10  tripla) hárompntosai mellett Mayer Patrik eredményes palánk alatti játéka révén állandósított látványos, kosarakban gazdag játék mellett néhány pontos előnyt a Farkas Péter és Kis Milán vezette, mindössze 6 játékossal érkező pécsi legénységgel szemben.  A folytasban Koncz Péter lépett elő hazai részről, de Popgyákunik Balázs révén tartotta a lépést a BEAC-cal a PEAC.

Szünet után is folytatódott az üldözőverseny, de amikor igazán közel kerülhettek volna sokat cserélő vendéglátójukhoz, rendre hibáztak, többször közelről, ziccerhelyzeteket kihagyva a vendég pécsiek. A meccs a záró szakasz közepén dőlt el, Szekeres Ábel két triplája törte meg a jól küzdő pécsi gárda ellenállását. Volt már 19 pontos is a hazai előny, a végén egy 9-0-lal 10 pontra feljött a PEAC, de összességében a játékot végig irányítása alatt tartó hazai együttes megérdemelt győzelmet aratott egy látványos, színvonalas mérkőzésen.

Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem MOGAAC - SMAFC-NYME 76-114 (15-25, 14-36, 31-29, 16-24)

Mosonmagyaróvár, Nemzeti Egyetemi Bajnokság, férfi nyugati csoport.

Mosonmagyaróvár: Káli 4, Kámán 13/3, Iváncsics 4, BARUTA 20/18, HORVÁTH Á. 24/6. Cs.: Tompa, Nagy B. 2, Németh B. 7/3, Erős L. 2.

SMAFC: NAGY G. 35/15, HORVÁTH CS. 9, FORRAI 31/21, BERNECZEI 27, Tukovits 5. Cs.: Oláh 4, Szegedi 4, Széplaki.

Ez a találkozó sem nélkülözte a látványelemeket, összesen 20 hárompontos találat született. A soproni legénység az első félidőben eldöntötte a meccset a maga javára, három kulcsjátékosa, Nagy Gergő, Forrai Dániel és Berneczei László egyaránt remek napot fogott ki,  hárman csaknem 100, egészen pontosan 93 pontot termeltek, Horváth Csaba pedig ügyesen dolgozott a kezük alá. Persze ehhez a hazai együttes nem túl hatékony védekezése is kellett, így hiába emelt be 6 triplát is Baruta Richárd és ért el 24 pontot hibátlanul dobva Horváth Ádám, a hazaiaknak esélyük sem volt nemhogy nyerni, egy igazán szoros meccset játszani sem.

Veszprémi Egyetemi SC-TFSE 60-77 (20-24, 15-24, 9-15, 16-14)

Veszprém, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport, 20 néző. V.: Szöcs, SebesiVeszprém: KÁLLÓ 17, Novák 17, Frond, NAGY 12, Takács 14,TFSE: FARAGÓ 4, Kathi, Karagity 21, Világi 8, DEBRECENI 26. Cs: Takács 6, JÓKAI 12/3, Erdész.

Az ismét 5 játékossal felálló Veszprém és a tartalékos TFSE küzdelmes mérkőzést játszott. A vendégek Debreceni Dániel (26 pont, 18 lepattanó) remeklése, Faragó ügyes szervezőjátéka és cserepadról érkező Jókai hasznos játéka mellett azért annak is köszönhették a sikerüket, hogy a veszprémi gárda két húzóembere, Novák és Takács ezúttal elég nagy hibaszázalékkal kosarazott.

Fotó: Práczki Péter