Nők: a Szeged elvette a Debrecen veretlenségét
03
2017
2017. március 3.  |  01:22
Szegeden a tavalyi ezüstérmes, a jelenlegi évadban eddig veretlen Debrecen, Győrben pedig az előző kiírás a 4. helyezettje, a PEAC-Pécs kapott ki a a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság legutóbbi fordulójában. A bronzérmes Közgáz jó kezdés után alaposan megszenvedett a miskolci lányok ellen, a címvédő TFSE viszont - elsősorban a 40 pont közelébe jutó, 9 triplát beemelő Mányoky Judit vezetésével újabb könnyed győzelmet aratva továbbra is őrzi makulátlan mérlegét

Női keleti csoport

USC Szeged- Debreceni Egyetem 69-52 (17-10, 19-12, 17-16, 16-14)

Szeged, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport, 50 néző

USC Szeged: Horváth Zs. 4, KŐHÁZI 26/18, KECSKÉS 17/3, FÖLDI 6, JÁHNI 5. Cs.: Fodor 7, Kálló 2, Zsíros 2.

Debreceni Egyetem: Papp 2, Gál 8, Szendrei 6, SZABÓ 13/9, FÖLDVÁRI 17. Cs.: Stekler 4, Új 2.

A szegediek elsősorban a remek dobóformát kifogó Kőházi Fanni (6/8 tripla) és a 17 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Kecskés Fanny jóvoltából a mérkőzés elejétől fogva irányították a játékot  a még veretlen, de két kulcsjátékosát, a sérülés miatt hónapkora kidőlő Göttlinger Annát, valamint Foltin Biankát nélkülöző tavalyi ezüstérmes debreceni együttessel szemben. Az első félidőt uraló szegedi lányok szünetre megnyugtató, 14 pontos előnyt szereztek.  A második félidőben a debreceniek Szabó Réka és Földvári Anna révén ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de az első félidő kitűnő teljesítményének köszönhetően a Szeged magabiztos győzelmet aratva fosztotta meg veretlenségétől a debreceni lányokat.

Képünkön:

Közgáz - Miskolci Egyetem 66-63 (24-9, 11-18, 14-18, 17-18)

Kinizsi u., Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport.

Közgáz: KATONA B. 17/3, Kovács P. 7/3, DOKTOR 13, Donkó 9/3, ABAHÁZY 18. Cs.: Vásárhelyi, Filipowicz 2.

Miskolc: Juhász 3/3, Bakos, PAPP SZ. 17, SIKORA 26/6, VASAS 14. Cs.: Chvatal 4.

Az első negyed második felében szinte átszaladt a vendég miskolci együttesen az esélyeshez méltón kezdő, Katonai Bianka. valamint a két dupla-duplázó Anna, Abaházy (18 pont, 10 lepattanó) és Doktor (13 pont, 10 lepattanó) vezérletével ellenfelén szinte átrohanó Közgáz. Ezzel bizonyos mértékig úgy tűnt a hazaiak lerendezettnek is gondolták a találkozót. Nem úgy a fokozatosan magukra találó miskolciak. A vendégek a szintén dupla-duplát elérő Vasas Orsolya (13 pont, 14 lepattanó), valamint az ettől egy-egy lepattanóval elmaradó Sikora Emőke (26 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) és Papp Szonja (17 pont, 9 lepattanó) jóvoltából felzárkóztak, s a hajrára szorossá tették a meccset, de végül a Közgáz ha nehezen is, de 3 pontot megtartott az első negyedben szerzett nagy előnyéből.

EKE EVSI-MAFC BME 38-142 (10-48, 10-30, 4-28, 14-36)

Eger, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női, Keleti csoport, 15 néző. V.: Lónáth, Takács

Eger: , Zsoldos 2, Szőllősi 4,  Surmann 8, Druzsba 8, Domoszlai 4 Cs: Hriczó 2, Baráth 4, Zay 6, Papp 0

MAFC-BME: Horváth 12,  MIHÁCZI 20, FÜLÖP 16,TARNAI 39/12, SZABÓ 25/12, Cs: VÁGVÖLGYI 18/6, Éder 2, Stéger 11/3.

Jobb szereplésben reménykedett a múlt héten első győzelmét megszerző egri együttes, ám a ellentmondást nem tűrően kezdő vendég fővárosiak a remek dobóformát kifogó Tarnai Kata és Szabó Vivien valamint a játék szervezése mellett eredményesen is játszó Miháczi Diána jóvoltából az első negyedbe 48 pontot szerezve jelezték: nyerni utaztak Egerbe. A MAFC-BME csapata végig nyomasztó fölényben játszva aratott, végül 104 pont különbségű győzelmet.

Női nyugati csoport:

TFSE - Szombathelyi Egyetem 88-44 (24-17, 19-15, 27-5, 18-7)

Alkotás u., Nemzeti Egyetemi Bajnokság, női nyugati csoport.

TFSE: MÁNYOKY 37/27, Gereben 2, KARLÓCAI 18, NÉMETH A. 10, VARGA B. 15. Cs.: Szeli 3, Fábián 3/3.

Szombathely: Orsós-Bogdán 6/6, Simon 9/3, GUSZTAFIK 11/6, Uszkai, Feigl 4. Cs.: Plózer 4, Fekete 5/3, Kovács K. 5.

Az első félidőben még Gusztafik Lilla vezérletével jól tartotta magát a vendég szombathelyi együttes. A harmadik negyedben azonban három remeklő egyaránt dupla-duplát elérő egyetemi B3x3-as világbajnoki bronzérmes játékosa, Mányoky Judit (37/27 pont, 9/21 tripla,12 gólpassz), Karlócai Julianna (18 pont, 16 lepattanó) és Varga Barbara (15-15 pont és lepattanó) jó játéka révén egy címvédőhöz méltó 10 percet produkálva végül a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott.

Széchenyi Egyetem - PTE PEAC 73-62 (13-17, 22-15, 22-15, 16-15)

Győr, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport, 50 néző. V.: Surányi, Nagy J.

Széchenyi Egyetem: CHROMÉJ 24/3, SZŰTS R. 2, NAGY R. 21/3, Gyöngyösi, TÖRÖK B. 21. Cs.: Horváth D. 3/3, Tóth T., Erős Cs., Gosztola 2, Boronkay.

PTE-PEAC: Herendi 4, RAUS V. 17/3, Raus B., SZABÓ E. 12/3, KÉSŐI 9/3. Cs.: MOLITOR 10/6, Rick, Varga A. 3/3, Gyuricza 7/3.

A remek. színvonalas összecsapás első egyedében inkább a Raus Vivien, valamint a dupla-duplát 1-1 ponttal valamint lepattanóval elmaradó Késő Melinda (9 pont, 14 lepattanó) és Szabó Enikő (12/3 pont, 9 lepattanó) vezette pécsi csapat akarata érvényesült. A második negyedtől  Szűts Boglárka jóvoltából a védekezésén keményítő győri lányok támadásban jobb ritmust kaptak el, a végül dupla-duplát elérő Török Barbara (21 pont, 15 lepattanó), valamint Chroméj Hajnalka és Nagy Rebeka jóvoltából átvették az irányítást, s már a félidő végén fordítani tudtak, s végül jó játékkal értékes győzelmet arattak, bebiztosítva 2. helyüket a nyugati csoportban.

Veszprémi Egyetem - ELTE BEAC 45-69 (9-17, 19-18, 11-15, 6-19)

Veszprém, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport.

Veszprém: Deák D. 7/3, Szabó Zs. 9/3, TAKÁCS A. 9/3, Frank, GUTAI 10. Cs.: Kacskó 10, Nagy.

ELTE-BEAC: GAÁL 7, KULCSÁR 19/9, Farkas G. 6, SALL 8/3, Regedánszki 6. Cs.: HÁJER 23/6, Fodor.

A csoport alsóházi rangadóján a két középső negyedben abszolút egyenrangú ellenfele volt a vendéglátó veszprémi együttes a tartalékos ELTE-BEAC-nak, ám a jól kezdő vendégek a végén Hájer Tamara és Kulcsár Bianka ponterős játékának köszönhetően biztossá tették sikerüket.

Fotó: Práczki Péter