Tripla-dupla Egerben és Szombathelyen
25
2017
2017. február 25.  |  02:41

Megszerezte első győzelmét az egri női együttes a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. Az egriek játékosa Druzsba Dalma, valamint a szombathelyi Gusztafik Lilla egyaránt tripla-duplát ért el, míg Mányoky Judit (képünkön) 13 triplakísérletéből 8 sikeres volt Győrben - gratulálunk nekik!

Keleti csoport:

Közgáz - EKE EVSI 129-37 (31-5, 33-6, 30-13, 35-13)

Kinizsi u. Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport, 10 néző. V.: Nagy Z., Kozma.

Közgáz: KOVÁCS P. 15/9, SZEKERES 17/3, DOKTOR 29, DONKÓ 23, ABAHÁZY 27. Cs.: Kocsis, BALOGH E. 18.

Eger: Zsoldos 6, Hriczó 1, DOMOSZLAI 11, Druzsba 7, Szöllösi 6. Cs.: Zay, Surmann 6, Pócsik, Baráth.

A papírformának megfelelően végig nagy fölényben játszott a lepattanózást 60-28-ra nyerő Közgáz a lelkes egri együttes ellen. Az összecsapás nagyon hamar eldőlt, hazai részről Abaházy Anna 27 pontos, 20 lepattanós. Kovács Petra pedig 15 pontos, 10 gólpasszos dupla-duplát ért el.

BME-MAFC - USC Szeged 51-60 (8-16, 3-21, 16-12, 24-11)

Tüskecsarnok, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport, 10 néző. V.: Lövei, Nagy I.

BME-MAFC: Miháczi 4, Horváth A. 1, TARNAI 14/6, Fülep 9/3, SZABÓ V. 8. Cs.: Bacsárdi 1, Éder 2, Kanik, VÁGVÖLGYI 10/9, Stéger, Kékesi 2.

Szeged: Kőházi, KECSKÉS 9/6, HORVÁTH ZS. 10/6, Földi 10/3, JÁHNI 13/3. Cs.:  Balog E. 2, KÁLLÓ 10/6, Fodor F., Zsíros 4.

A második negyedben leblokkolt a műegyetemi együttes, semmi nem sikerült a hazaiaknak. Az első félidőben jól játszó szegedi csapat fölényesen, 37-11-re vezetett a szünetben. Térfélcsere után ugyan magukra találtak a vendéglátók, de ez csak arra volt elég, hogy felzárkózzanak, tegyük hozzá, a vendégeknél a végén már a kiegészítő játékosok kaptak lehetőséget.. Végül 10 ponton belülre kerültek a műegyetemista lányok, de igazán szorossá tenni a találkozót nem volt esélyük. A vendégeknél Jáhni Zsófia 13 pontos, 12 lepattanós, Horváth Zsanett pedig 10-10 pontos és lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót.

EKE EVSI - Nyíregyházi FSE 84-25 (23-2, 24-4, 23-10, 14-9)

Eger, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport.

Eger: SURMANN 26, ZSOLDOS 28/6, Domoszlai 3, DRUZSBA 14, Szöllősi 7. Cs.: Hriczó 4, Baráth 2, Zay.

Nyíregyháza: Papp 9, Fekete, Beck, TÓTH S. 6, Deák. Cs.: Páll 6, Bakó, Szabó, Zajácz 4.

A nyeretlen egriek végig nagy fölényben játszottak a tartalékos nyíregyházi csapat ellen. Három kiemelkedő egyéni teljesítmény is akadt a vendéglátóknál. Zsoldos Mónika és Surmann Dorottya közel 30 pontig jutott, Druzsba Dalma pedig ritka bravúrt ért el: 14 pontos, 18 lepattanós és 10 gólpasszos tripla-duplával járult hozzá az első egri diadalhoz.

Nyugati csoport:

SzoESE - ELTE-BEAC 75-41 (20-13, 14-9, 21-9, 20-10)

Szombathely, Nemzeti Egyetemi Bajnokság, női nyugati csoport.

SzoESE: Orsós-Bogdán, SIMON 23, GUSZTAFIK 19, Uszkai 5, FEIGL 14. Cs.: PLÓZER 12, Fekete 2.

ELTE-BEAC: GAÁL 14/3, Sall, KULCSÁR 18/6, Farkas 5, Regedánszki 2. Cs.: Schaffer 2, Fodor.

Bár végig a hazai együttes akarata érvényesült, az első félidőben még jól tartották magukat a tartalékos vendégek. A lepattanózást 45-35-re megnyerő, ugyanakkor távolról teljesen hatástalan (0/17 tripla) szombathelyi együttes a harmadik negyedben mérte a döntő csapást ellenfelére, végül magabiztosan győzelmet aratott. Ki kell emelni Gusztafik Lilla játékát, aki 19 pontos, 12 lepattanós és 10 gólpasszos tripla-duplával járult hozzá csapata fölényes győzelméhez.

Széchenyi Egyetem Győr - TFSE 56-88 (10-11, 13-29, 17-28, 16-20)

Győr, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport, 30 néző. V: Surányi, Nagy.

Győr: Balla 5/3, Szűts 9, NAGY R. 13/3, Gyöngyösi 4, TÖRÖK B. 16. Cs.: Viniczai, Boronkay S. 2, Tóth T. 3, Erős C. 4, Erős F.

TFSE: MÁNYOKY 28/24, Gereben 5/3, SZELI 13, NÉMETH A. 14, VARGA B. 17. Cs.: Fábián, Czivinger 11.

Nehezen melegedett be a két tartalékos csapat, a nyitó szakasz közepén 5-2-re vezetett a hazai együttes. A kiegyenlített első szakaszt követően az ezúttal nem egyszerűen csak sok triplát dobó , hanem remek hatékonysággal is célzó (8/13 tripla, 61,5%) Mányoky Judit, valamint az igencsak acélos, 17 pontos, 14 lepattanós - mellé 5-5 gólpassz és szerzett, illetve 8 eladott labda - dupla-duplát elérő Varga Barbara vezérletével fokozatosan fölénybe került a címvédő, s végül fölényes győzelmet aratott.

PTE-PEAC Veszprémi ESC 95-15 (31-0, 17-4, 29-2, 18-9)

Pécs, Nemzeti Egyetemi Bajnokság, női nyugati csoport, 20 néző.

PTE-PEAC: Herendi 2, RAUS V. 18/3, RAUS B. 13/9, Balázs R., KÉSŐI 9/3,. 9, Cs.: Varga , MOLITOR 14/6, Vitári 4, GYURICZA 24/6, Grijalvo L. 2Veszprém: Deák D. 1, Szabó E. 4, Gergácz E. 2, Gutai F. 2, Takács A. 4, Cs.: Nagy V. , Frank T. 2.

Az első negyedben lenullázta, azaz nem engedte pontot dobni ellenfelét a pécsi együttes. A folytatásban is nagy fölényben játszottak a hazaiak, a vendégektől egy-egy villanásra futotta, a pécsiek végig nagy akarással, koncentrált játékkal ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Fotó: Práczki Péter