13
2017
100 fölött a MAFC, a DEAC és a Nyíregyháza
2017. február 13.  |  03:32

Több együttes is elérte a napokban a 100 pontot a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság férfi keleti csoportjában, a MAFC-BME és a Nyíregyháza ráadásul idegenben jutott 100 fölé, a címvédő DEAC a miskolciakat otthonában szórta meg. A nyugati csoportban a Szombathely végig vezetve nyert az ELTE-BEAC otthonában, a soproniak a Veszprémet, a mosonmagyaróváriak pedig a Petőfi SE együttesét fektették két vállra. Pécsett zajlott a legnagyobb küzdelem, izgalmas csatában a TFSE kerekedett felül.

Keleti csoport

DMSE - MAFC-BME 31-120 (6-24, 9-24, 13-30, 3-42)

Debrecen, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, 30 néző. V.: Balogh Gy., Bács.

DMSE: Velkey L. 6/6, Papp M. 3, Kőrösi, MALKÓCS 13/3, Bogdán. Cs.: Mészáros, Rácz, Mászlé 2, Kalas, Mezei L. 2, Gyalog 2.

MAFC-BME: DOBOS 21/3, Balogh, HORVÁTH M. 19/9, Fekete 4, Kiss L. 5. Cs.: VARGA E. 16, TÓTH L. 17, SZÁLAS 24/9, SCHAUL 7/3, Somodi, Tálos 5/3, Lukács 2.

Jó hangulatú mérkőzésen a jóval nagyobb tudású vendég fővárosiak könnyed győzelmet szereztek a debreceni medikusok ellen. Végig kiütközött az osztálykülönbség a két csapat között, egy pillanatra sem tudta feltartóztatni a hazai gárda az erősebb, képzettebb, nagyobb tudású játékosok alkotta budapesti egyetemistákat.

DEAC-MEAFC 101-72 (25-11, 35-19, 11-21, 30-21)

Debrecen, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport

DEAC: KÓSA 16/6, JÁVOR 21/9, PÉK 14/12, OPRE 18/6, BAK 13. Cs.: Ben Kane 2, Szűcs B. 4, KOZÁK 9, Urbán 2, Oláh 2, Szarka.

MEAFC: TAKÁCS 19/6, SZEPESI 10/6, Kopasz 9, LIPPAI 16, GALLÓ 14. Cs.: Orliczki 2, Jurányi 2.

Parádézott a címvédő debreceni gárda kezdő ötöse, az első félidőben 60 pontnál jártak a hazaiak, akik közül Opre Roland 18 pontos, 15 lepattanós dupla-duplát ért el. Pék Dávid ugyanettől csupán egyetlen gólpasszal maradt el, ő 21 pontja mellé 9 asszisztot  jegyzett. A 60-30-as első félidőt követően a második 20 perc formalitásnak tűnt, a vendég miskolciakat dicséret illeti, mert nem estek szét, a 3. negyedet, s összességében a második félidőt megnyerték, bár a meccset igazán szorossá tenni az egyoldalú első félidőt követően nem volt esélyük. A vendégektől ki kell emelni Galló Márkot, ő is dupla-duplát ért el 14-14 ponttal és lepattanóval.

MAFC-BME - USC Szeged 20-0

Tüskecsarnok, Nemzezi Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport. 30 néző, V.: Nepp, Czupi.

Bár erős kerettel érkeztek a szegediek, s egy jó meccsre volt kilátás, a játékvezetők csak 3 szegedi játékos sportorvosi igazolását fogadták el. E három játékos nevét írták be a jegyzőkönyvbe, s a meccset 20-0-lal a BME-MAFC javára igazolták. Ezek után futó órával nem hivatalos jelleggel amolyan edzőmeccset játszott a két csapat, amelyet 70-37-re a hazaiak nyertek.

USC Szeged - Nyíregyházi FSE 74-101 (20-18, 19-29, 23-26, 12-28)

Szeged, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport.

Szeged: HORVÁTH R. 17/9, Brenyó 4, Fehér 8/6, KERESZTY 19/3, LISZKAI 10/3. Cs.: Kamenik, SZEGEDI A. 7, Halász 2, Masa 7.

Nyíregyháza: BUS 17/3, CZURA 25/3, OLÁH 20, Kovács Z. 6, GÁSPÁR 25. Cs.: Szondi K., FÖLDESI 8, Marin, Jánkfalvi.

A nézők egy jó ritmusú első negyedet láthattak, majd a hazai csapat kisebb hullámvölgybe került, s ennek köszönhetően a Nyíregyháza a félidőben 8 pontos vezetésre tett szert. A második félidőben ismételt magára talált a hazai gárda, ám egy sérülés megzavarta a vendéglátókat, s ez a folytatásban módon ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre és a nyíregyházi gárda végül magabiztos győzelmet aratott.

Nyugati csoport:

ELTE-BEAC - Szombathelyi Egyetem 61-73 (12-21, 9-18, 15-18, 25-16)

Tüskecsarnok, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport, 20 néző. V.: Major, Szájer.

ELTE-BEAC: MOKOS 2, Gyurcsányi 2, Czimer  6/6, DÉVÉNYI 14, Mayer. Cs.: CZIBULA 22, Bognár 9/3, Jakucs, Szentesi, Sterczer, Debreceni J. 2, Koncz P. 3.

Szombathely: Kovács B. 8/6, Gábor 5/3, FÖLDESI 13/3, MÉSZÁROS M. 17/3, PERÁK 13. Cs.? Balogh R., KOZMA 9/6, Horváth B. 3/3, Novák B. 5.

Bár a végeredmény akár szoros összecsapást is sejtethet, gyorsan eldőlt a találkozó. A SzoESE egységes csapatmunkával a meccs elején állva hagyta a vendéglátókat, az első negyed közepén 16-2-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző. A szakasz második felében Czibula vezérletével 10 ponton belülre került az ELTE-BEAC.

A második szakaszban  ismét a Szombathely akarata érvényesült, félidőben 39-21-re vezettek a vendégek.

A második félidő mér kiegyenlített játékot hozott, de a Mészáros, a dupla-duplát elérő Perák (13 pont, 10 lepattanó), és Földesi vezette vendég együttes győzelmét nem fenyegette veszély. A záró szakaszt a szombathelyi kiegészítő játékosokkal szemben ugyan megnyerte az ELTE-BEAC, kozmetikázva veresége mértékén, de Dévényiék igazán szorossá nem tudták tenni a találkozót.

SMAFC-NYME - Veszprémi ESC 86-59 (26-12, 20-18, 24-12, 16-17)

Sopron, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, 40 néző. V.: Hernicz, Rokob

SMAFC: NAGY G 14, FORRAI 16/9, Horváth 9, BERNECZEI 21/3, ÉLŐ  19/6. Cs.: Oláh 7, Széplaki, Szegedi, Hidvégi

Veszprém: NOVÁK 27/12, Szűcs 9/3, Nagy 5,  Frond, TAKÁCS 18/3.

Hasonló volt a koreográfia, mint az ELTE-Szombathely mérkőzésen, azzal a különbséggel, hogy ezúttal a hazai gárda aratott rajt-cél győzelmet. 11-3-ra, majd 17-5-re is vezetett a lendületesen kezdő SMAFC. A folyatásban hiába sziporkázott időnként Novák, s ért el dupla-duplát 18 ponttal és 11 pattanóval Takács a mindössze 5 játékossal érkező vendégek egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni a hazai sikert. Soproni részről Élő (19 pont, 11 lepattanó) és Forrai (16 pont, 15 lepattanó) zárt dupla-duplával.

Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem MOGAAC - PTE-ES Petőfi SE 89-65 (22-10, 19-23, 22-22, 26-10)

Győr, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport

Mosonmagyaróvár: PALAVICS 7, KÁLI 16/3, Tompa, KÁMÁN 16/6, HORVÁTH Á. 12. Cs.: BARUTA 29/21, Erős 6/3, Bali 1, Nagy B. 2, Iváncsics, Németh B.

Petőfi SE: Koller 9/3, Szavai P., Riskó 6, PUNGOR 16/6, SÜMEGI 9. Cs.:  Kovács D. 4, Mészáros M. 11/3, Szavai B. 7/3, Borka 3/3.

Az első negyed közepén, 8-7-re még a vendégek vezettek, ám a szakasz második felében a Káli, Kámán, Palavics trió révén egy 15-2-vel megnyugtató előnyt szerzett a mosonmagyaróvári gárda.

Talán túlságosan meg is nyugodtak a hazaiak, a második negyed első felét 16-2-re nyerve fordított a Petőfi SE. A félidő hajrájában Baruta tripláira építve visszaszerezte a vezetést a hazai gárda, amely 8 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

A harmadik negyedben végig tartotta 10 pont körüli, 7 és 13 pont közötti előnyét a Mosonmagyaróvár. A meccs a záró szakasz elején dőlt el, ezt 9-0-lal kezdte a hazai együttes, s a végén Baruta újabb tripláival fölényessé tette sikerét.

PTE-PEAC - TFSE 70-74 (21-20, 15-17, 12-15, 22-22)

Pécs, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport, V.: Mintál, Danka.

PTE-PEAC: NAGY B. 21/9, Popgyákunik 7/3, BERKICS B. 14, Kis 4, BÖDÖR 12. Cs.: Bokor 2, Bíró L. 6, Füzy M.

TFSE: Sinkovits 5, Petrucsik, BOINITZER 24/3, KARAGITY 11, MOHAY 25. Cs.: Takács M. 6, Világi 3, Erdész, Németh K., Faragó.

Kemény, küzdelmes, nagy iramú, végig szoros összecsapáson kerekedett felül a TFSE.  A pécsi csapat abszolút felnőtt a tartalékos összetételben pályára lépő fővárosiakhoz. A két együttes szinte végig fej-fej mellett haladt, többnyire szűk vendég vezetés mellett. A szívósan küzdő PTE-PEAC  három Bence, Nagy, Berkics és a 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Bödör vezérletével azonban tapadt a TF együttesére. A vendégek azonban a kritikus helyzetekben mindig újítani tudtak, így egy nagyon kemény, izgalmas meccsen végül fontos és értékes győzelmet arattak.