11
2017
Női bajnokság: két szép szegedi siker
2017. február 11.  |  03:37

A szegedi lányok két meccset játszottak a héten, s mindkettőt magabiztosan nyerték a  Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság női keleti csoportjában. A debreceni lányok 165 pontot dobva egyoldalú meccsen győztek  Egerben. A csoport fővárosi derbijén, színvonalas meccsen a Közgáz kerekedett felül. A nyugati csoportban a címvédő TFSE fölényesen nyerte a fővárosi rangadót, a győriek gyorsan eldöntötték a Veszprém elleni meccsüket. A legnagyobb küzdelem Szombathelyen zajlott, ahol a hazaiak nagy csatában, hátrányból fordítva verték a pécsi együttest.

KELETI CSOPORT

MAFC-BME - Közgáz 71-85 (21-20, 15-19, 20-17, 15-29)

Budapest, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport.

MIHÁCZI 15, Tarnai 2, FÜLEP 26/9, Vágvölgyi 7, Szabó V. 8/3. Cs.: Éder 3/3, Horváth A. 6, Stéger 2, Kanik 2, Kékesi, Stakbauer.

Közgáz: Kovács P., DOKTOR 24, KOCSIS 26/3, ABAHÁZY 20. Cs.: Balogh E. 6, Szekeres 4.

A záró szakasz közepéig színvonalas, élvezetes, látványos volt a fővárosi derbi. Addig a két csapat fej-fej mellett haladt, váltott vezetéssel. A hazaiak Fülep Csilla és Miháczi Dia vezérletével tartani tudták a lépést az előző években a négyes döntőig rendre eljutó Közgázzal. A meccs a záró szakasz közepén dőlt el, amikor 67-63-as vezetése után a Közgáz - amelyben Abaházy Anna (20 pont, 14 lepattanó) és Doktor Anna (20 pont, 12 lepattanó) egyaránt dupla-duplát ért el - kétszámjegyűre növelte az előnyét. Doktor Anna egyetlen szerzett labdával maradt le a tripla duplától, 9 labdaszerzést jegyzett. Kocsis Fanni is kitett magáért, ő 26 ponttal és 9 lepattanóval zárt, hármójukkal nem tudott mit kezdeni a műszaki alakulat, így megérdemelt Közgáz-siker született.

USC Szeged - MEAFC 74-49 (15-11, 18-7, 21-20, 20-11)

Szeged, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport, 40 néző.

Szeged: KŐHÁZI 6 6, KECSKÉS 12, Nagy L. 8/3, Fodor 5, FÖLDI 18/6. Cs.: Jáhni 8, HORVÁTH ZS. 17.

MEAFC: Juhász 3, Bakos 4, PAPP 9, Vasas 10, SIKORA 23/6. Cs.: Chvatal.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végén a hazaiak álltak jobban. A második szakaszban a Szeged csapat dinamikus játékának köszönhetően elhúzott az ekkor sokat hibázó miskolci együttestől.

A pihenő jót tett a vendégeknek, akik Sikora és Papp vezetésével ismét felnőttek a feladathoz, s partiban voltak a Szegeddel, egy izgalmas színvonalas, negyedet láttattak a nézők. A hajrára a vendégek elkészültek erejükkel, a miskolci alakulat nem tudta tartani a lépést a hazaiakkal, így a szegedi csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

EKE EVSI-Debreceni Egyetem 13-165 (7-32, 2-48, 1-55, 3-30)

Eger, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női, Keleti csoport, 10 néző. V.: Lengyel, Takács.

Eger: Hriczó 2, Zsoldos 5,  Szőllősi 4, Baráth 1,  Druzsba Cs: Nádudvari 0, Mizsér 1

Debreceni Egyetem: GÁL 16, Papp 9, FÖLDVÁRI 57, SZENDREI 13/3, SZABÓ E. 16 Cs: Szabó R, GYULAI 38.

Az első játszott az utolsóval, veretlen a nyeretlen ellen, nem volt kérdés, hogy ki nyeri a találkozót. Az egriek ráadásul sérülések, betegségek miatt erősen tartalékosan tudtak kiállni, igaz debreceni részről is kidőlt - félő az egész évadra - egy kulcsjátékos, az Amatőr NB I-es mérkőzésen súlyos sérülést szenvedő Göttlinger.

A hazaiak az első negyed közepéig  tudták tartani a lépést (5-6 volt az állás) a debreceni lányokkal, utána beindult a vendég henger, és  a végig maximális koncentrációval játszó látogatók meg sem álltak 165 pontig. Több osztálynyi különbség volt a két csapat között.

USC Szeged - Nyíregyházi FSE 105-22 (31-9, 33-7, 15-3, 26-3)

Szeged: KECSKÉS F. 12, Nagy L. 2, Kőházi, FÖLDI 8/6, JÁHNI 10. Cs.: BALOG B. 24, FODOR F. 14, HORVÁTH ZS. 19/3, KARLÓCAI 12.

Nyíregyháza: FEKETE 14/3, Szabó Zs., Deák, Papp 3, Moldován. Cs.: Zajácz 1, Bakó 4, Tóth S.

A 4. percben még 5-4-re a Fekete Dóra vezette vendégek vezettek. Az első negyed közepétől aztán már kiütközött a két csapat közötti különbség, és ettől kezdve a szegediek végig rá tudták kényszeríteni akaratukat ellenfelükre. A vendég nyíregyházi csapat egy szerethető lelkes gárdával érkezett, akik a nagy különbség ellenére sem törtek meg és végig hajtottak a mérkőzésen, és ez becsületükre válik.

NYUGATI CSOPORT

TFSE - ELTE-BEAC 90-40 (27-4, 24-10, 27-17, 12-9)

Budapest, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport.

TFSE: MÁNYOKY 18/12, Gereben 10/3, KARLÓCAI 11, NÉMETH A. 15, VARGA B. 15/3. Cs.: SZELI 12, Sándorfi R. 7/3, Czivinger 2.

ELTE-BEAC: Gaál 8, Hájer 9/3, KOKAVECZ 11/3, Kulcsár 7/3, Regedánszki 5. Cs.: Fodor, Schaffer, Hájer 9/3.

Címvédőhöz méltó, lehengerlő játékkal kezdett a TF, amely az első negyed erődemonstrációjával lényegében 10 perc alatt eldöntötte a meccset tartalékos főváros riválisával szemben. A folytatásban is fölényben játszottak a hazaiak, és 50 pont különbségű győzelmet arattak. A TFSE csapatából Karlócai Julianna 11 pontos, 17 lepattanós, 10 gólpasszos tripla-duplával zárta a találkozót, Varga Barbara pedig 15 ponttal és 17 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Szombathelyi ESE - PTE PEAC 66-61 (10-19, 16-17, 11-7, 29-18)

Szombathely, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport.

SzoESE: Orsós-Bogdán 4/3, Simon 18/6, GUSZTAFIK 18, FEIGL 10, Uszkai 7. Cs.: PLÓZER 7, Kovács K. 2.

PTE-PEAC: HERENDI 13/9, Raus 12/6, GYURICZA 10, Szabó E. 4, KÉSŐI 15/3. Cs.: Kóbor, Molitor 7/3.

Az ellentétes félidők mérkőzését a vendégek kezdték jobban, akik a nyitó szakasz közepén elsősorban Gyuricza eredményessége révén 9-3-ra vezettek. Bár a folytatásban kiegyenlítetté tette a játékot a hazai csapat, a félidőben a pontosabban játszó vendég pécsiek a jó dobóformát kifogó Herendi, valamint a végül 15 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Késői vezérletével 10 ponttal vezettek.

A küzdelmes harmadik negyedben határozottabbá váló védekezése révén faragott hátrányából a hazai együttes. A pécsiek a záró szakasz közepéig tartották 5 pont körüli előnyüket, ám 50-44-es PEAC vezetés után a hazaiak Gusztafik és a távolról addig rendre pontatlanul célzó, ám ekkor egy triplát beemelő Simon vezérletével egy 14-2-vel fordítottak, majd a végjátékban Simon újabb triplájával eldőlt ez a remek, fordulatos találkozó, amelyen Feigl Fanni 10 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával járult a lepattanóharcot 45-38-ra megnyerő hazai együttes sikeréhez.

Széchenyi Egyetem Győr - Veszprémi ESC 60-25 (18-1, 18-6, 15-6, 9-12)

Győr, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport.

Győr: CHROMÉJ 15, Horváth D. 2, Gosztola 4, NAGY R. 11, TÖRÖK 14. Cs.: Erős, GYÖNGYÖSI 4, Tóth T. 3, Boronkay 3/3, Balla 2.

Veszprém: Deák, Takács A. 3, Frank 2, Gergácz 6, GUTAI 14.

Az első negyedben egyetlen pontot engedve ellenfelének a győri csapat gyorsan eldöntötte a maga javára a találkozót. A folytatásban Barthalos mester építhette csapatát, bőven adhatott lehetőséget csapata korábban kevesebb szerephez jutó játékosainak, a biztos győri győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben a lelkes veszprémi együttessel szemben.