Férfi NB I: a Kecskemét sikerével zárult az év
29
2016
2016. december 29.  |  21:48
A második fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak csütörtök este Kecskeméten, ahol a Messzi István Sportcsarnokban a címvéső Szolnok vendégszerepelt. Mindkét oldalon akadt hiányzó: Marko Djeraszimovics lebetegedett, a másik oldalon pedig Ryan Wrighttal szerződést bontottak a piros-feketék.

Eleinte fej-fej mellett a csapatok, az extrán játszó Ivosev vezérletével főként a hazaiak vezetettek, igaz csak minimális különbséggel. Az első negyed után 17-15 volt az állás. A folytatásban feljavult a Szolnok, és átvette a vezetést, a félidőben 32-34 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a Kecskemét jött ki jobban az öltözőből, Forray Gábor együttese visszavette a vezetést, sőt Djukanovics triplája után már tizenöt ponttal is vezetett (55-40). A hajrára sikerült faragnia a hátrányból az Olajnak, 55-47-ről indult a záró felvonás. Hiába próbálkoztak Boriszovék, a KTE visszavernie az ellenfél minden felzárkózási kísérletét. Sztojan Ivkovics ugyan még többször is időt kért, de nem tudta felrázni a piros-feketéket, akik ötödik vereségüket szenvedték el a szezonban.

KTE-Duna Aszfalt - Szolnoki Olaj KK 76-63 (17-15, 15-19, 23-13, 21-16)