U16, fiúk: Olimpiai Reménységek Versenye
29
Dec
2016
2016. december 29.  |  13:46
A lengyelországi Koninban rendezett Olimpiai Reménységek Versenyén az első mérkőzésen gyengén kezdett a magyar csapat, sok hibával, pontatlanul ritmustalanul játszott. Csak a második félidőben sikerült vezetést szerezni, amit a mérkőzés végéig, ha nehezen is de sikerült megőrizni.

Magyarország – Szlovákia  74-70 (15-18, 20-23, 20-15, 19-14)
Magyarország: Fekete 4, Kopácsi 9, Verasztó 9, Valerio-Bodon 13/3, Kovács B. 24/6. Csere: Kiss  1, Dokmanovics 5, Balázsi, Kovács K. 3, Lukács, Pintér 6, Csikai

A második napon a jól felkészült házigazdák ellen léptek pályára játékosaink. Végig koncentráltan - irányítva a mérkőzés alakulását - játszottak. Elsősorban a jó védekezés, ami kiemelendő. Támadásban sok volt még a hiba, de a megszerzett labdáknak köszönhetően sok könnyű kosarat sikerült szerezni átmenet játékból.

Lengyelország  – Magyarország  52-63 (10-11, 17-11, 14-19, 11-22)
Magyarország: Fekete 11, Kopácsi 5, Verasztó 18/9, Valerio-Bodon 8, Kovács B. 10/3. Csere: Dokmanovics 2, Balázsi, Kovács K. 6, Lukács 2, Pintér, Csikai 1.

Az utolsó mérkőzés tétje a cseh csapat ellen az 1-3. hely eldöntése volt. A magyar csapat kezdett jobban, de a mozgékony szerkezetű ellenfél gyorsan felzárkózott és nyílttá tette a mérkőzést. A második negyed közepétől nagyon sok védőhibával játszottunk, amit ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. Ezen a napon sem védekezésben sem támadásban megközelíteni sem tudtuk előző napi teljesítményünket.

Magyarország  – Csehország   58-79 (22-20, 14-24, 13-15, 9-20)
Magyarország: Fekete 2, Kopácsi  5, Verasztó 14, Valerio-Bodon 9, Kovács B. 13/3 Csere: Kiss, Dokmanovics,  Balázsi 1, Kovács K. 11/3, Lukács 2, Pintér

Váradi Attila, szövetségi edző:
Három mérkőzés játszottunk, különböző stílusú csapatok ellen. Hektikusan, hol nagyon jól, hol elemi hibákat elkövetve próbáltuk megoldani feladatainkat. Azokban a periódusokban amikor tudatosan, kontrolláltan és nagy küzdeni akarással vettük fel a harcot ellenfeleinkkel, akkor nagyszerű dolgokat csináltunk, de ennek az ellenkezőjére is többször volt példa, amit az utolsó mérkőzésen ellenfelünk könyörtelenül kihasznált.