22
2016
2016. december 22.  |  03:28
Rajt-cél győzelmet aratott a Körmend

A körmendiek kezdtek jobban, az első negyedet végig uralták, és nyolc ponttal meg is nyerték. A fehéroroszok továbbra is fásultan és pontatlanul játszottak, míg a vasiaknak nagyon sült a kezük, így a különbség egyre csak nőtt. Nem sokkal a félidő vége előtt a húszat is átlépte a differencia, az első játékrész után 50-36 volt az állás.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, időnként húsz pont alá jöttek a beloruszok, de a Körmend így is magabiztosan tartotta kézben a meccset. A záró felvonás elején a Minszk még ráijesztett a hazaiakra, feljött egészen kilenc egységig, ám Potocnik edző egy időkérés után rendezni tudta a sorokat, a vasiak megérdemelten nyertek, és gyűjtötték be első győzelmüket a nemzetközi kupa második körében.

Egis Körmend - Cmoki-Minszk 90-74 (22-14, 28-12, 19-23, 21-25)

FIBA Europe Cup, 2. kör, 2. forduló

Körmendi Városi Sportcsarnok, 1900 néző

Körmend: Petty 12/6, Smith 17/3, Ferencz 5/3, Allen 17/6, Horti 2 Csere: Csorvási 13, Loveridge 16/12, Saddler 8, Németh -.

Minszk: Joyce 18/9, Kudrautsau 4, Gagics 7, Milosevics 12, Kisielius 8/6 Csere: Trastsinetski -, Lashkevich 4, Gray 10/6, Ulyanko -, Semianiuk -, Meshcharakou 11/3.

Kipontozódott: Petty (38. perc)

Statisztika:

Nagy hátrányból jött vissza az Alba

A cseh bajnokság második helyén álló Pardubice csapatát. A vendégszurkolóknak volt okuk örömre az első negyedben, mert pontosabban dobott a Pardubice a kissé kapkodva játszó fehérváriaknál, akik komoly, tizenöt pontos hátránnyal zárták az első negyedet. A második elején viszont egyszeriben „megérkezett" a meccsbe a hazai csapat, Lóránt Péter vezérletével 10-0-át futottak két perc alatt. Edwards kosarával már az Alba vezetett, a Pardubice csak középtávoli és kinti dobásokkal operált, azzal viszont jól. A félidő vége őrült rohanást hozott, néhány újabb feleslegesen eladott labdával - és egyenlő állással (44-44).

A hazaiaknál a fordulás után főleg Lóránt, Taylor és Farr vitte a prímet, a csehek viszont nem szakadtak le, igaz sokszor csak a fehérváriak hibáiból éltek. 66-63-ról indult a befejező szakasz. Ismét fordított a Pardubice, a küzdésre, pörgésre nem lehetett panasz egyik oldalon sem. A végén Farr egyéni villanásokkal lezárta a csatát, az Alba nyert, és továbbra is veretlen hazai pályán az EC-ben.

Alba Fehérvár - BK Pardubice 84-78 (12-27, 32-17, 22-19, 18-15)