Férfi NB I: harmadik helyen karácsonyozik a PVSK
22
2016
2016. december 22.  |  01:28
A második fordulóból elhalasztott Pécs-Szeged találkozót pótolták szerda este a Lauber Dezső Sportcsarnokban. 5-0-val kezdtek a vendégek, az első negyed felénél aztán fordítottak a hazaiak, akik a nyitó etapot 27-21-re meg is nyerték. A folytatásban egyre jobban nyílt az olló - elsősorban Supola és Sejfic volt elemében -, Sulovics duplájával viszont a félidőre ismét látótávolságon és tízen belül került a Szedeák (53-44).

A fordulás után visszaesett a hazaiak remek dobószázaléka, a kék-fehérek pedig a ponterősen játszó Csirics vezérletével folyamatosan faragták le hátrányukat. A szerb bedobó kosarával alakult ki a harmadik negyed végeredménye is (66-63). Ismét nyílt lett a meccs. Bár továbbra is ott loholt ellenfele nyakán a Szeged, erejéből már nem futotta az egyenlítésre. Zsinórban negyedszer nyert a PVSK, illetve sorozatban negyedszer kapott ki a Szedeák. A baranyaiak ezzel megszilárdították harmadik helyüket a tabellán, és az is eldőlt, hogy ott lesznek a februári kupadöntőn.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Naturtex-SZTE-Szedeák 82-75 (27-21, 26-23, 13-19, 16-12)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1800 néző

V: Pálla Z., Győrffy P. A., Söjtöry T. (Fekete L.)

PVSK: Nelson 12/6, Supola 17/9, Smith 8/3, Budimir 10/6, Sejfic 24. Csere: Bíró 3/3, Harazin -, Halász 8.

Szedeák: Boltics 8, Lilov 13/3, Csirics 23/18, Juhos 13, Sulovics 17. Csere: Wirth -, Lakosa 1, Révész -.

Kipontozódott: Halász (39. perc).