Férfi NB I B: pécsi fiatalok sikere Baján
20
2016
2016. december 20.  |  04:14

Három mérkőzés maradt vasárnapra a férfi másodosztályban. Mindhárom találkozón szerepelt egy-egy élvonalbeli gárda utánpótláscsapata, a mérleg az ő szempontjukból: 1-2

KELETI CSOPORT

Calle Pubfood Békési SZSK - MAFC 92-70 (26-23, 28-21, 16-16, 22-10)

A három K. D. monogramos játékosa vezérletével győzelemmel zárta az évet a Békés (képünkön), ám a MAFC fiataljainak nincs okuk szégyenkezésre, hiszen egyik legjobbjuk, Pápai Máté nélkül is helytálltak, 41-36-ra megnyerték a lepattanó csatát. A Koma Dániel (31 pont, 6 lepattanó), Danijel Krsztics (22/15 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) Kertész Dániel (18/3 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz, 7-7 szerzett és eladott labda) trió által húzott viharsarkiak végig vezettek, de győzelmük csak a záró szakaszban vált fölényessé. A fővárosi fiatalok Kucsora Csaba (20/9 pont, - 21 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 7 eladott labda), Siklós Olivér (19/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Bordács Soma (13 pont, 7 lepattanó) vezérletével 30 percig jól tartották magukat. Ami döntő volt: a MAFC fiataljai 28 alkalommal adták el a labdát, a hazai játékosok csak 18-szor.

NYUGATI CSOPORT

Alba Fehérvár - Metal-Work Bonyhádi KSE 74-96 (16-30, 11-20, 21-30, 26-16)

Az első 3 negyedet uralta a távolról szédületes dobóformát kifogó Tömösváry Máté (42/18 pont, 6/6 tripla, 7 lepattanó), valamint Ugrinic Sinisa (14 pont, 7 gólpassz) és Baki Sándor (13 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezette, a lepattanó csatát 47-29-re megnyerő vendég Bonyhád. A záró szakaszban a dupla-duplát elérő Filipovics Marko  (24/3 pont, 10 lepattanó) és Keller Iván (21/6 pont, 5 lepattanó) vezérletével a fehérvári fiatalok kicsit kozmetikáztak vereségük mértékén a bonyhádi cseresor tagjai ellen.

Bajai Bácska FKE - PVSK Kronosz Kiadó 75-79 (27-12, 18-24, 15-24, 15-19)

Ellenállhatatlanul kezdett a Milos Vukicsevics  (32/9 pont, 20 lepattanó), Piukovics Bálint (17/9 pont - 17 mezőnykísérlet -,  5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Délity Bence (15/9 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz) trió vezette Baja. A vendéglátók által fölényesen nyert első 10 perc után magára talált a csapatként kosarazó pécsi együttes, míg hazai oldalon az előbb említett hármas fogat tagjai pontszerzés tekintetében nem kaptak érdemi segítséget. A hátrányát fokozatosan ledolgozó PVSK Kronosz végül Demeter Attila (19/3 pont, 8 lepattanó), Berkics Bence (15/9 pont, 5 lepatanó), Krajanski Boris (13 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Veljko Dragasevic (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével a 3. negyed végére egyenlített, majd az izgalmas, fordulatos záró szakaszban, mivel Krajanski 4-ből 3 büntetőt értékesített - nyerni tudott.