Női NB I: soproni siker a csúcsrangadón
19
2016
2016. december 19.  |  03:27

Roppant színvonalas, fordulatos, a végletekig kiélezett igazi csúcsrangadóhoz méltó mérkőzésen a bajnok Sopron nyerni tudott a listavezető PEAC-Pécs otthonában. A Győr hozta a kötelezőt a Vasas ellen, a Diósgyőr pedig váratlanul nagy különbségű, magabiztos győzelmet aratott Zalaegerszegen.

CMB Cargo UNI Győr - Vasas Akadémia 87-71  (25-15,24-19, 22-16, 16-21)

Az első félidőben a vendégek képtelenek voltak tartani Zofia Hrsucakovát (27 pont, 11 lepattanó), a Győr szlovák légiósa 19 pontig jutott, a második legeredményesebb hazai játékos az első 20 percben a mérkőzés során dobást nem hibázó fehérorosz Taciana Liktarovics (13/3 pont, 3/3 dupla, 1/1 tripla, 4/4 büntető)  volt, a maga 7 pontjával. A Vasasnál ezúttal is a légiósok vitték a prímet. Ami még nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Győr magabiztosan, 15 ponttal vezetett félidőben az az volt, hogy lepattanózás tekintetében 24-9-re tönkreverte az első 20 percben a Győr a Vasast, Völgyi Péter lányai éppen annyi lecsorgó labdát kaparintottak meg a vendég palánk alatt, mint ahányat a Vasas-játékosok összesen.

Szünet után Hruscaková tovább sziporkázott, vezérletével 10-4-gyel kezdve a második félidőt hamar 20 pont fölé nőtt a hazai előny. Talán ez túlságosan is megnyugtatta a vendéglátókat, a szakasz közepén ugyanis a bolgár bedobó, Radolszlava Bacsvarova (18/6 pont, 4 szerzett labda) vezetésével egy 9-2-vel 15 ponton belülre került a Vasas. Ezután azonban egységes csapatjátékkal egy 8-0-t repesztett a Győr, s ezzel végképp lerázta riválisát. A záró szakaszban Völgyi Péter már a jövőre gondolva csapata fiatal játékosainak adott lehetőséget, velük szemben Cassandra Rochel (15 pont, 9 lepattanó) és a bátran, ügyesen kosarazó Dúl Panka (11 pont, 6 lepattanó. 3-3 szerzett labda és gólpassz) révén valamit kozmetikázott az eredményen a Vasas, de a biztos hazai sikert nem tudta kétségessé tenni.

ZTE NKK - Aluinvent DVTK Miskolc 58-87 (16-26, 12-21, 19-18, 11-22)

Az első félidő Kirby Burkholder (15/6 pont, 9 lepattanó) és Tina Jovanovics (25 pont, 23 lepattanó) remeklését hozta, a Diósgyőr játékosa szünetben olyan dupla-duplával állt, amely egész meccsen is megsüvegelendő lenne, 19 pont, 14 lepattanó. Míg neki a 9 egységig jutó Louella Tomlinson (13 pont), valamint a 6 pontot szerző Czank Tímea (12 pont, 8 gólpassz) személyében voltak társai a pontszerzésben, addig az eddig hazai pályán remeklő ZTE-ben az első 20 percben senki nem nőtt föl Burkholder mellé, a többiek együtt hoztak össze 15 pontot.

Szünet után ugyan Burkholder már nem villogott, mégis Nagy Dóra (14 pont, 6 lepattanó) és Ashley Daniels (9 pont, 7 lepattanó) jóvoltából ekkor kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a ZTE. A záró szakasz elején még rátett egy lapáttal a 12-2-vel kezdő Diósgyőr, s nem várt, magabiztos, fölényes győzelmet aratott.

PEAC-Pécs - Uniqa Sopron 80-82 (19-18, 24-23, 18-26, 19-15)

Csak egy negyedet nyert meg, de a győzelmet  megszerezte a bajnok az éllovas otthonában. Úgy kezdett 9-2-vel a Pécs, hogy a pontokon 4 pécsi játékos osztozott, A szakasz közepén váltva estek a kosarak. A negyed hajrájában előbb Drammeh (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), majd Cayla George (9/3 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) emelt be egy-egy hármast.  Egy 8-0-s rohammal 1 pontra feljött a Sopron.

A második negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 25-23-as hazai vezetés után Fegyverneky Zsófia (16 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz) vezetésével egy 6-0-lal fordított a bajnok. Raksányi Krisztina (11/9 pont, 4 lepattanó,3 szezett labda, 5 gólpassz) hármasával próbálta visszaszerezni a vezetést a PEAC, de Fegyverneky és a büntetőit biztos kézzel értékesítő Aleksandra Crvendakic (13/3 pont, 7 lepattanó) visszaverte a támadást, sőt 7 ponttal meg is ugrott a bajnok. A félidő hajrájában Zele Dorina (8/3 pont) triplája egy Egle Siksnuite (24 pont) és Jessica Kuster (11 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) vezette 11-2-es fordítást jelentő hazai rohamra adott jel volt, szünetben 2 ponttal vezetett a PEAC-Pécs.

A harmadik negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Siksniute jóvoltából szűk pécsi vezetéssel, időnként soproni egyenlítéssel. A negyed végén robbantott a bajnok. 60-58-as PEAC-vezetésnél Crvendakic triplája egy 9-1-es soproni roham kezdetét jelentette, a záró szakasz előtt 6 ponttal a vendégek vezettek.

A befejező etap elején Krnjic Sara kosarával 8 pontosra nőtt a soproni előny. A fiatal Juhász Dorka (14/3 pont, 5/6 mezőnyből)  2+1-gyel próbálta életben tartani a hazai reményeket. Yvonne  Turner (20 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 7 eladott labda) lépett elő vezérré a soproniaknál, Raksányi majd Juhász hármasával a szakasz közepén feljött, sőt a 37. percben utóbbi büntetőivel egalizált a PEAC. Egy lepattanóért felugorva Drammeh rosszul ért talajt, ölben kellett levinni a bajnok svéd bedobóját. Az izgalmas végjátékban 36 másodperccel a lefújás előtt Sanja Mandics (10/6 pont, 7 lepattanó, 11 gólpassz) triplájával visszaszerezte a vezetést a listavezető. Vendég időkérés után Fegyverneky szerzett duplát 22 másodperccel a vége előtt. Mandics újra triplával próbálkozott - sikertelenül, s a lepattanót megszerző Fegyvernekyvel szemben szabálytalankodtak a hazaiak, 8 másodperccel a befejezés előtt. A tapasztalt játékos az elsőt bedobta, a másodikat kihagyta, s már nem tudott felelni a PEAC.

Fotó: wb-sopron.com