19
2016
2016. december 19.  |  02:58

Djukanovics és Djeraszimovics voltak a KTE vezérei

Vasárnap délben, alsóházi rangadón a Kecskemét fogadta a Jászberényt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első negyedben, eleinte a vendégek akarata érvényesült, de aztán Djukanovics és Djeraszimovics vezérletével fordítottak a lila-fehérek, és 23-21-re megnyerték a nyitó felvonást. A folytatásban tovább őrizte minimális előnyét a KTE, nem szakadt le a JKSE. A félidő 48-44-es állással ért véget.

A játék képe nem változott a fordulás után sem, nem volt magas színvonalú a meccs, de továbbra is szoros csatát vívtak egymással a felek. A harmadik negyed végére kezdett nyílni az olló, a záró etap 70-60-ról indult. Állandósulni látszott a differencia, hiába próbálkozott a Berény, nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez.

Forray Gábor együttese ezzel legutóbbi négy mérkőzéséből hármat megnyert, az új irányító, Milutin Djukanovics érkezése új lendületet adott a gárdának.

KTE-Duna Aszfalt - JP Auto-Jászberényi KSE 91-83 (23-21, 27-23, 20-16, 21-23)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 1100 néző

V.: Papp P., Frányó P., Kulcsár T. (Balogh L.)

KTE: Djukanovics 27/15, Pongó Ma. 2, Djeraszimovics 23, Ivosev 16/3, Karahodzics 14. Csere: Pongó Má. 6, Mészáros 3, Hegedűs -, Molnár M. -.

JKSE: Arrington 10, Bazsó 8/6, Brbaklics 3, Bojics 17, Sztamenkovics 19/3. Csere: Protics 15/3, Williams 6, Cseh 5/3, Czirbus -.

Kipontozódott: Karahodzics (38. perc), Ivosev (40. perc), illetve Cseh (33. perc)

Statisztika:

Megszerezte második győzelmét a Vasas

Az újonc Vasas arra készült, hogy legyőzi az évzárón a Szegedet, és ezzel elkerüli a sereghajtó pozíciót. Felváltva vezettek az elején a csapatok, pontszegény első negyed után a hazaiak álltak jobban, igaz csak minimális különbséggel (15-14). A folytatás sem hozott kosárzuhatagot, a fővárosiak az első félidő hajrájáig - Taylor és Pacher vezérletével - őrizték pár pontos előnyüket. Juhos vezérletével aztán visszakapaszkodott a Szedeák, a nagyszünetben 33-33 állt az eredményjelzőn.

Továbbra sem lehetett megjósolni, ki nyeri a találkozót. Pár ponttal a vendégek tartottak előrébb, de nem adta fel a Vasas, és többször is kiegyenlített. A slusszpoén Taylor kosara volt, mely után 50-50-el zárult a harmadik felvonás. A negyedik negyed derekán jött az újabb fordulat, az amerikai légiósai által vezérelt angyalföldiek magukhoz ragadták a kezdeményezést, helyzeti előnybe kerültek, és innentől már a csongrádiaknak kellett futniuk az eredmény után. Sikertelenül, a szervezetten védekező Sárosi-alakulat nagyot küzdött, és megszerezte története második élvonalbeli győzelmét. Ez pedig azt jelenti, hogy a 2016-os évet a bennmaradást jelentő, tizenharmadik helyen zárta, míg a Szeged jelen pillanatban kicsúszott a legjobb nyolc közül.

Vasas Budapest - Naturtex-SZTE-Szedeák 75-71 (15-14, 18-19, 17-17, 25-21)