Férfi NB I B: fekete péntek a borsodi csapatoknak
18
2016
2016. december 18.  |  03:45

Mindkét borsodi gárda alulmaradt a férfi másodosztály pénteki játéknapján, amelyen a legnagyobb meglepetés a MEAFC hazai veresége volt a Nagykőrös ellen. A Tiszaújváros Óbudán kapott ki, a DEAC viszont fölényesen verte a Salgótarjánt. Nyugaton két vendég siker született, a Veszprém magabiztos győzelmet aratott Pápán, a Győr pedig nagy küzdelemben győzött Sopronban.

KELETI CSOPORT

MEAFC-Nagykőrösi Sólymok 77-78 (21-17, 18-22, 21-17, 17-22)

Felnőtt a feladathoz az újonc Nagykőrös, s bravúros győzelmet aratott a listavezető MEAFC otthonában. Végig szoros, hullámzó volt a játék, hol a Drahos Gábor (21/3 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Szojka Gábor (20 pont, 9 lepattanó), Endrész Tamás (13 pont, 5 lepattanó) és Takács Dániel (12/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) vezette MEAFC, hol pedig a Molnár Miklós (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Mácsai Károly (17/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Tóth Viktor (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Szablics Péter (9 pont, 4 lepattanó), Jurászik László (8/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) ötös fogat vezette Nagykőrös járt előrébb. A végjáték hihetetlen izgalmasan alakult. Az utolsó percre 74-73-as hazai vezetéssel fordultak a felek, Szojka egy jó büntetőjével 2-re nőtt a MEAFC előnye, ám az addig 6 triplakísérletéből csak egyet értékesítő Fehér Ádám beemelt egy hármast, s fordult a kocka. Szojka nem hagyta annyiban, egy duplával visszaszerezte a vezetést a MEAFC-nak, de Mácsai jóvoltából az utolsó szó a vendégeké volt. A MEAFC meglepő hazai vereségében közrejátszott az igen gyenge 2/21-es (9,5%) triplamutatója.

DEAC-Salgótarjáni KK 95-54 (28-10, 22-19, 28-13, 17-12)

Külső mezőnyjátékosai remeklése révén lényegében az első negyedben eldöntötte a meccset a maga javára a Farkas Attilát nélkülöző DEAC, s a vártnál jóval nagyobb különbséggel nyert. Velkey János 23/15 ponttal, 6 lepattanóval és 5 gólpasszal, Kósa Tamás 17/9 ponttal (7/8-as mezőnymutató) és 6 lepattanóval, Erdei Ádám 12/3 ponttal 5 labdaszerzéssel és 3 gólpasszal, Varga Ádám pedig 12/3 ponttal és 3 lepattanóval vette ki részét a magabiztos sikerből. A nógrádiak legjobbja Csapai Péter volt 14/3 ponttal és 5 lepattanóval, Blaskovits László 12/6 pontig  - 19 mezőnykísérletből - és 7 lepattanóig jutott, a debreceniek 6 pontot tartották a Salgótarján amerikai légiósát, Moore-t.

Óbudai Kaszások - Tiszaújvárosi Phoenix 82-71 (14-21, 26-15, 17-17, 25-18)

Lepattant a Tiszaújváros a lepattanózást 44-34-re nyerő óbudaiakról. Az első negyed még a Kovács Zoltán (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Debreceni Dániel (15 pont, 8 lepattanó), Magyar László és Madár András (10/6-10/6 pont), valamint a nagy mezőnymunkát végző, a borsodi gárda játékát ügyesen szervező Pöstyéni Zoltán (6 pont, 7 lepattanó, 10 gólpassz) vezette vendégeké volt. A folytatásban három, messze átlagon felüli teljesítményt nyújtó játékosa, Lakosa Ákos (21/9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Nagy Szabolcs (20/3 pont, 14 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) és Joseph Prophet (20/6 pont, 9 lepattanó) vezérletével a Kaszások átvette az irányítást, és meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

NYUGATI CSOPORT

MOTAX Pápai KC - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 67-102 (20-27, 18-25, 11-25, 18-25)

A két csapatban hemzsegtek a remek, korábban az A-csoportban is szép sikereket elérő játékosok. A Veszprém fölényes sikerének kulcsa az volt, hogy 6 ponton és 3 gólpasszon tudta tartani a vendéglátók motorját, Kálmán Lászlót. A bosnyák Nebojsa Pavlovic (21/3 pont, 8 lepatttanó), Jilling László (20/12 pont), Kámán Tamás (14/9 pont) és Simon László (11 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett húzta Veszprém végig dominált, s a döntő csapást a 3. negyedben mérte a hazaiakra. Akik kevesebbet dobtak a vendégeknél, ők is kivették részüket a sikerből, Hegedűs és Körtélyesi is 7/3-7/3 ponttal zárt, előbbinek 3 blokkja, utóbbinak 8 lepattanója volt. Hazai részről Nikola Majics 24 ponttal (0/7 tripla), 14 lepattanóval és 5 szerzett labdával zárt, rajta kívül még Keresztes Rafael (11 pont) jutott 10 fölé.

SMAFC-NYME - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 69-75 (26-24, 17-18, 16-18, 10-15)

A közelmúltban a Hepp-kupában, Sopronban hosszabbításos csatában a SMAFC nyert. Három negyeden át most is fej-fej mellett haladtak a felek, ám a záró szakasz elején egy Puszta Dávid (18/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Ruják Bence (14 pont, 4 gólpassz) vezetésével 9-3-mal ellépett a Győr.  A Berneczei László (18/6 pont, 12 lepattanó), Rátvay Tamás (13/9 pont), Kovács Benedek (10 pont, 11 lepattanó) és Forrai Dániel (10/9 pont) vezette SMAFC azonban visszakapaszkodott, s feljött 2 pontra, de a végjátékban Puszta bebiztosította a győri győzelmet. A vendégeknél még mindenképpen ki kell emelni Nárai Bence (19 pont, 7 lepattanó) és Kovács Soma (12 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és szerzett labda) játékát.