Női NB I: nincs már nyeretlen csapat
18
2016
2016. december 18.  |  00:54
A Szekszárd a záró szakaszban tette fölényessé sikerét a BEAC otthonában, az MTK pedig megszerezte első győzelmét a női élvonalban.

BEAC-Újbuda - Atoerőmű KSC Szekszárd 60-96 (17-24, 18-24, 17-21, 8-27)

A végeredmény alapján úgy tűnhet: nagyon sima szekszárdi siker született. Két és fél perccel a 3. negyed vége előtt csupán 11 pont volt a vendégek előnye. Addig a szekszárdi légiós centereket időnként kenterbe verő Barnai Judit (21/6 pont), Süle Krisztina (12/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Kocsis Fanni (8/6 pont) vezérletével jól tartotta magát a bátran, veszítenivaló nélkül és helyenként kifejezetten ügyesen kosarazó, Boros Dorkát, Szabó Flórát és az egyébként bemelegítő Lelik Rékát is nélkülöző BEAC. Bár múlt vasárnap, a PINKK otthonában játszott volna így az együttes - gondolhatnák az egyetemi klub háza táján.

A szekszárdiaknál ketten is extra dobóformát fogtak ki, a szlovén Maja Erkic 34/15 ponttal zárt, 4/5-ös, Bálint Réka pedig 23/21-gyel, 7/10-es triplamutatóval, Erkic ráadásul 8 gólpasszt is kiosztott társainak. A tartalékos BEAC az utolsó bő 12 percre elfogyott, Erkic honfitársa, Eva Lisec 16 ponttal és 8 lepattanóval zárt, Gereben Lívia nagy mezőnymunkát végzett (8 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Maja Scekic (3/3 pont, 10 gólpassz) pedig jól szervezte a Szekszárd játékát. A Szekszárd egészen kiválóan 12/20, 60%-os pontossággal dobta a triplákat.

MTK Budapest - PINKK Pécsi 424 66-55 (24-15, 14-14, 9-12, 19-14)

Az első negyed közepén, 8-8 után Zsovár Orsolya (15/9 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) triplájával robbantott az MTK, s az ő, valamint Baksa Bettina (17/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) vezetésével az első negyed második felében egy 16-7-tel ellépett az egyik kulcsjátékosát, Nevena Markovicsot nélkülöző PINKK-től. A második negyedben tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a hazai együttes, a vendégeket Ruják Nóra (14/3 pont, 2 szerzett labda),Bozóki Bettina (11 pont, 7 lepattanó) és Ristic (10/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) révén próbált versenyben maradni.

Szünet után egy 6-0-s bő 3 perccel 3 pontra feljött a PINKK. Másfél perc kollektív kosárcsend után Zsovár a hazaiakat mozdította el a holtpontról, több, mint 5 perc elteltével szerezték szünet utáni első pontjaikat a hazaiak. Ez átlendítette Nagy Dorottya együttesét a holtponton. A záró szakasz előtt 6 ponttal vezetett a nyeretlen vendéglátó. A záró szakaszban rendre kiélezett helyzetekben dobott tripláival Székely-Horváth Zsuzsanna (15/9 pont, 6 lepattanó) állt az élre a hazaiaknál. A PINKK ugyan próbált tapadni, de a hazaiak minden felzárkózási kísérletet visszavertek, s a végjátékban egy technikai megpecsételte a vendég baranyai együttes sorsát, amelynek vereségében az igen gyenge 2/18, 11,11%-os triplamutató is jelentős szerepelt játszott.