Felemás kedd az európai színtéren
14
2016
2016. december 14.  |  00:15
Továbbra is remekel az AlbaKedden este a Kolozsvár ellen, hazai pályán játszotta első mérkőzését a FIBA Europe Cup második csoportkörében az Alba. A Szegeden megsérült Taylor hiányában, négy légióssal állt fel a Fehérvár a román bajnokság egyik élcsapata ellen.

Bár a vendégek kezdtek jobban, szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A pontgazdag első félidő után egy ponttal a kék-fehérek álltak jobban (46-45). A fordulás után sem változott a játék képe, Dykes ellenszerét nem igazán találta az Alba, ám a fehérváriaknál is mindig volt valaki, aki a fontos pillanatokban át tudta lendíteni a csapatot a holtponton. A harmadik negyedben újabb két ponttal növelte minimális előnyét a Dzunics-alakulat. A végére nagyon elkapta a fonalat az Alba, és könnyű kosarakkal meglógott, a vendégek pedig egyre többet hibáztak. Összességében nagy csatában megérdemelt hazai siker született.

Alba Fehérvár - U-BT Cluj Napoca 92-83 (21-21, 25-24, 19-17, 26-21)

FIBA Europe Cup, 2. kör, 1. forduló

Alba: Tóth 3/3, Edwards 13, Shepard 8, Lóránt 12/6, Keller 15/3. Csere: Farr 14, Markovics 14/6, Burgess 11/3, Filipovics 2.

Cluj: Adamovic 14/9, Dykes 17/6, Rasic 19/9, Török 12/6, Barro 17. Csere: Pustozvonov 2, Gheorghe -, Tóth -, Jucan -.

Statisztika:

Vojvoda nélkül is jól tartotta magát a Szolnok

Vojvoda Dávid a délelőtti edzésen kisebb húzódást szenvedett, így nem lépett pályára a Szolnok kedd esti BL-mérkőzésén. Ennek ellenére a piros-feketék agresszíven, jól kezdtek a Sassari otthonában. Eleinte sokáig vezettek, igaz az extrán dobó hazaiak sem maradtak le. Pontgazdag, élvezetes első negyed után 27-27 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is inkább a támadójáték dominált, legjobbja nélkül is nagyot küzdött az Olaj, ám az új fiú, Bell tarthatatlan volt. A félidőben így is 51-49 volt az állás.

A harmadik negyed derekán még visszavette a vezetést a Szolnok (56-58), Stipcevic azonban elkapta a fonalat, és zsinórban dobott három triplájával meglógott a Sassari. Hiába kért kétszer is időt Ivkovics, megtorpant a magyar bajnok. Tíz ponttal. 25-15-re nyerték a harmadik etapot az olaszok. Ekkor sem adták fel azonban a piros-feketék, pedig Tóth Ádám ki is pontozódott. Popovics ziccerével három pontra olvadt (80-77) a különbség. A hajrából azonban az extra napot kifogó Bell vezérletével a Dinamo jött ki jobban, amely visszavágott az első körben elszenvedett szolnoki vereségéért.

Banco di Sardegna Sassari - Szolnoki Olaj KK 97-88 (27-27, 24-22, 25-15, 21-24)