Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 10. forduló
13
Dec
2016
2016. december 13.  |  04:01
Megszerezte első győzelmét a Szolnok, így nincs már nyeretlen csapat a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, amelyben több szoros meccset is játszottak a múlt héten.

KELETI CSOPORT

Kiss Lenke KS - Szolnoki MÁV 54-58 (18-18, 15-12, 13-7, 8-21)

A kiegyenlített első 10 perc után úgy tűnt, Nagy Andrea (19 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda) és Básti Gabriella ( 13/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével érvényre juttatja a papírformát, s legyőzi a nyeretlen Szolnokot a KLKS. A befejező etap előtt 9 ponttal vezető hazai csapatra Dávid Dóra és Bódi Bettina (9/9-9/9 pont) egy-egy triplájára alapzova egy 9-2-vel 2 pontra feljött a Szolnok. A hazaiak újítani tudtak, s a 36. percben 54-48-ra vezettek. Ekkor azonban leblokkoltak, a Szolnok pedig többek között Baczuk Virág (15 pont),  valamint az újabb triplát szerző Dávid vezetésével egy káprázatos, 10-0-s utolsó 3 és fél percet bemutatva fordított, s megszerezte első győzelmét.

Nyíregyházi Kosársuli - MAFC 94-56 (31-18, 18-17, 27-8, 18-13)

Az első és a harmadik negyedben igazi csapatként kosarazva nyomasztó fölényben játszott a Papp Klaudia (19/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Farkasinszki Orsolya (17 pont, 7 lepattanó), a tripla-duplát elérő Páll Vivien (13 pont, 10-10 lepattanó és gólpassz), valamint Popenko Karolina (10 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) vezette Nyíregyháza, amely fölényes győzelmet aratott. A MAFC legjobbjai Tillmann Dóra (13/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) és Horváth Enikő (10/6 pont) voltak.

Debreceni Egyetem Atlétikai Club - Szegedi Kosárlabda Egylet 62-63 (6-15, 19-22, 18-17, 19-9)

Az ellentétes félidők mérkőzésén az első 20 perc Jáhni Zsófia (16 pont, 8 lepattanó) Mészáros Vivien (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Vári Zita (7/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a vendég Szegedé volt, amely 12 ponttal vezetett félidőben. Szünet után Foltin Bianka (13 pont, 12 lepattanó), Göttlinger Anna (12/3 pont, valamint Szabó Réka (8 pont, 6 gólpassz) jóvoltából fokozatosan közelített riválisához a DEAC de a végén 1 pont megmaradt a szegedi előnyből.

NYUGATI CSOPORT

Bajai NKK - Dávid Kornél KA 70-63 (25-13, 10-17, 20-17, 15-16)

Újabb bizonyíték arra: a fehérvári fiatalok kezdenek felnőni a felnőtt másodosztály szintjére. Az első negyedben elengedték a Kovács Dóra (24/6 pont, 16 lepattanó) és a tripla-duplát elérő Ferencz Andrea (18/12 pont, 13 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 10 gólpassz) vezette Baját. Azt követően viszont már Pap Regina (25 pont, 7 lepattanó), Müller Melinda (10 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) Rozsics Teodóra (6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), valamint Balsay Dalma (5 pont, 11 lepattanó) jóvoltából már partiban voltak a hazaiakkal, ám a bajai sikert nem fenyegette veszély.

Kanizsai Vadmacskák SE - TFSE 59-80 (14-28, 15-15, 16-22, 14-15)

Mányoky Judit (20/12 pont, 5 gólpassz), Miháczi Diána (11/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), valamint Németh Alma (12 pont) vezérletével az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett a TF. A folytatásban ugyan egyes időszakokban Fuisz Viktória (20 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Fekete Csilla (17/12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) jóvoltából kiegyenlített volt a játék, de a vendégek magabiztos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

BKG DSE - Tatabányai Kosárlabda Club 55-52 (11-19, 16-15, 11-12, 17-6)

Kemény, küzdelmes meccsen három negyed után még 8 ponttal a vendég Hevesi Mercédesz (10 pont, 5 lepattanó), Csicsai Kata (8/3 pont, 4 lepattanó), Pénzes Kitti (7 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz) trió által húzott Tatabánya vezetett Szigetszentmiklóson. A záró szakaszt Lakatos Dóra (16/9 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda) vezérletével egy fordítást érő 9-0-lal kezdték a hazaiak. Ezután azonban a vendégek mutattak be egy 6-1-et, s másfél perccel a befejezés előtt 4 ponttal vezettek. A végjátékot azonban Lakatos vezetésével 7-0-ra nyerte a hazai együttes, így övé lett a győzelem, amelyért még Szabó Vivien (8 pont, 10 lepattanó), Gundel Takács Anna (8 pont, 7 lepattanó) és Katona Bianka (8 pont, 3 gólpassz) tett sokat. Döntő volt, hogy a hazaiak 40-28-ra megnyerték a lepattanó harcot.