Női NB I: a bajnok legyűrte a kupagyőztest
11
2016
2016. december 11.  |  21:49

Először nyert a PINNK, amely remek második negyedének köszönhetően legyőzte a BEAC csapatát. A ZTE és  Vasas is jól tartotta magát a PEAC, illetve a Cegléd otthonában, de nem tudta kétségessé tenni a hazai sikert. A bajnok és a kupagyőztes összecsapásán az első negyedben még a vendég Diósgyőr vezetett, de a folytatásban fokozatosan kerekedett felül a bajnok Sopron.

Uniqa Sopron - Aluinvent DVTK Miskolc 62-50  (15-19, 19-13, 17-11,11-7)

Az első negyedben két triplát is beemelő Jovanovic (16/6 pont, 18 lepattanó) vezetésével a frissen kezdő Diósgyőr ráijesztett a bajnokra, amely egészen az első félidő hajrájáig futott az eredmény és a kupagyőztes után - Crvendakic (13/9 pont, 8 lepattanó) két triplájának köszönhetően tapadt is rá. Ekkor Fegyverneky Zsófia (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) villanásaival fordított, s szünetben 2 ponttal vezetett a bajnok. Térfélcsere után gyorsan 6 pontosra nőtt a bajnok előnye, ám Szécsi Orsolya (7/3 pont, 3 lepattanó) és Robertson-Warren (8 pont, 4 lepattanó) nem engedte, hogy leszakadjon a vendég együttes, sőt rövid időre visszaszerezte a vezetést. Drammeh (10/3 pont, 8 lepattanó) triplája hozott nagy fordulatot a negyed hajrájában, egy 6-0-lal ismét a hazaiaknál volt az előny., ráadásul  negyed végén technikait kaptak a vendégek, a befejező negyed előtt 8 pont volt a bajnok előnye.

Ennek első 4 percében nem esett kosár, majd Jovanovic találata után egy 6-0-lal megduplázta, s 10 fölé növelte előnyét a Sopron, amely ezzel célba ért egy kemény, küzdelmes találkozón.

PEAC-Pécs - ZTE NKK 71-62 (19-18, 20-14, 16-11, 16-19)

A vártnál jóval nagyobb ellenállást fejtett ki a ZTE, igaz a hazaiak játékán valószínűleg érződött a kemény hétközi törökországi Európa-kupa mérkőzés utóhatása. Frissebben, jobban kezdett a ZTE, amely Nagy Dóra (14/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) ponterősségére 4-0-ra, majd 9-3-ra is vezetett. Rendezte sorait, s feljött a hazai csapat, de Burkholder (23/9 pont) villanásai miatt nem tudott fordítani, csak a negyed végén, Zele majd Fűrész büntetőivel.

Ahogy a meccs, a második negyed is 4 zalai ponttal indult. Utána azonban Kuster (18 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) egy 6-0-s pécsi rohamot vezényelt, majd a negyed közepén Raksányi Krisztina lépett elő főszereplővé. Két triplával (22/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és két duplával vezényelt egy 12-2-es száguldást. A félidő legvégén Burkholder hozta vissza 10 ponton belülre a ZTE-t.

Szünet után lendületben maradt a Raksányi-Kuster duó, a bár szívósan jól küzdött a ZTE, a 3. negyed végén 12 ponttal vezetett a pécsi csapat, a záró szakasz közepén pedig 17-tel. Bár a vendégek egy 12-2-es hajrával végül 10 ponton belülre kerültek, s dicséret illeti őket küzdeni tudásukért, a PEAC-Pécs győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

PINKK Pécsi 424 - BEAC-Újbuda 74-64 (17-13, 24-8, 18-25, 15-18)

Az alsóházi rangadón elsősorban remek második negyedének köszönhetően megszerezte első győzelmét a PINKK.

Ellentmondás nem tűrően kezdett a hazai, megilletődötten a fiatal fővárosi csapat. Markovics (20 pont, 11 lepattanó) és Bozóki (10 pont, 8 lepattanó)  vezérletével 9-1-gyel nyitott a PINKK. Pál Szandra (18/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Suppán Anna (8 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) vezetésével kiegyenlítetté tette a játékot, s a negyed végén 4 pontra feljött a BEAC. Sőt büntetőkkel a második szakasz elején csak 2-vel vezetett a PINKK. Ezt követően azonban ahogy mondani szokás csak egy csapat volt a pályán. A 7/3 pontját erre a periódusra időzítő Benke Sára vezérletével előbb egy 11-0-t mutattak be a hazaiak, majd egy BEAC-technikait követően a félidő hajrájában egy Sarok Nikolett (10 pont, 3 lepattanó) vezette 8-2-vel szünetig 20 pontosra növelték előnyüket.

Szünet után az első félidőben látottnál jóval harcosabb BEAC érkezett a folytatásra, amelynek a támadójátéka is jóval jobb ritmusú lett, mint volt az első félidőben. Pál, valamint Süle  (12/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével egy 10-2-vel a szakasz közepén 10 ponton belülre került a BEAC. Igazán szorossá azonban nem tudta tenni a meccset a vendég együttes, 7 pntnál közelebb nem került a PINKK-hez, amely elsősorban a második negyed jó játékával megszerezte első győzelmét.

VBW CEKK Cegléd - Vasas Akadémia 79-65 (22-17, 21-15, 22-16, 14-17)

Bátran, jól kezdett a Vasas, s a nyitó negyed közepén Bachvarova (18 pont, 3 lepattanó) és Colic (16/6 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével 11-8-ra vezetett. A negyed második felében Schlemer (11 perc, 13 pont, 8 lepattanó) vezérletével fordtott a CEKK.

Ettől kezdve, bár jól tartotta magát a Vasas, a nagyobb tudású Cegléd akarata érvényesült. Nagy-Bujdosó Nóra (22/9 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz), Katona Szidónia (11 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), valamint a hasznosan, eredményesen játszó Kobolák Cintia (8 pont, 3 lepattanó) és Serbán Anett (7 pont, 2 szerzett labda) révén fokozatosan ellépett a Vasastól, a 3. negyed végén már közel 20 pont volt az előnye. Medgyessy Dóra (3 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) ismét jól szervezte a Cegléd játékát, s így hiába nyerte meg az utolsó negyedet a Vasas - amelyből Bajnóczi Viktória 9/3, Cassandra Rochel pedig 6 ponttal és 10 lepattanóval zárt -, nem volt esélye szoros meccset játszani.