Női NB I: szekszárdi győzelem a Városmajorban
10
2016
2016. december 10.  |  21:22
Egyetlen meccset rendeztek szombaton a női élvonalban, és ezen érvényesült a papírforma: a Szekszárd gond nélkül nyert az MTK otthonában.

MTK-BUDAPEST - ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 59-79 (19-20, 11-23, 11-19, 18-17)

Városmajor, 150 néző.

Vezette: Jakab, Vida, Varga-Záray.

MTK: Baksa 10, Jankó 7, Zsovár 9/3, Semsei 11/3, Turóczi 3. Csere: Szabó 8, Horváth 7/3, Ambrus 2, Koch 2, Wéber. Edző: Nagy Dóra.

SZEKSZÁRD: Studer Á. 11/3, Theodoreán 7, Erkic 15, Bálint 14/6, Lisec 19. Csere: Scsekics 8/3, Barber 4, Gereben 1, Mansaré, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko.

Kipontozódott: Zsovár (38. p.).

Az első negyedben Semsei Barbara (11/3 pont, 2 szerzett labda) és a fiatal Jankó Flóra (7 pont) eredményessége révén a nyeretlen MTK tartotta a lépést az esélyes Szekszárddal. A két középső negyedet aztán szlovén légiósai, Eva Lisec (19 pont, 14 lepattanó) és Maja Erkic (15 pont, 4 lepattanó, 3.3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), valamint Bálint Réka (14/6 pont, 5 lepattanó) és Studer Ágnes (11/3 pont, 4 szerzett labda) vezérletével 20 pontot vert ellenfelére a Szekászárd, ekkor a hazaiaktól Baksa Bettina (10 pont, 3 lepattanó, 2-2 szerzett labda és gólpassz) jelentette a legtöbb veszélyt a vendégek kosarára. A záró szakaszt ugyan Zsovár Orsolya (9/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Szabó Bettina (8 pont) vezetésével megnyerte az MTK, de igazán szorossá nem tudta tenni a meccset, biztosan nyert az esélyes Szekszárd.