Férfi NB I: fontos meccsen győzött a Kecskemét
08
2016
2016. december 8.  |  02:44
A B33-as világbajnokág miatt a negyedik fordulóból elmaradt mérkőzést pótoltak szerdán este Kecskeméten, ahol a KTE a Körmendet fogadta szerda este. 9-11-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán a lila-fehérek egy 9-0-s sorozattal magukhoz ragadták a kezdeményezést, és meg is nyerték az első negyedet (21-17). A folytatásban is a KTE játszott jobban, közel négy perc elteltével csupán három pontot dobtak a vasiak, így tovább nőtt a különbség. Az új szerzemény, Djukanovics a félidőben már 13 pontnál járt, a hazaiak pedig nyolccal megnyerték a második tíz percet is, így 41-29-es állásnál vonulhattak szünetre.

Djukanovics ott folytatta a pihenő után, ahol az első félidőben abbahagyta, a montenegrói irányító mellé azonban támadásban több társa is felnőtt. A harmadik etapot is megnyerte a KTE, ezúttal tíz pontos különbséggel. Az utolsó tíz percben mindent egy lapra tett fel a Körmend, közelebb is jött ellenfeléhez, folyamatosan csökkent a hátránya a vendégeknek. Saddler triplái jól sültek, negyven másodperccel a vége előtt pedig már csak négy volt közte. Ivosev keze azonban nem remegett meg a büntetővonalról, így Saddler utolsó hármasa csak arra volt elég, hogy kialakítsa a 78-75-ös végeredményt.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 78-75 (21-17, 20-12, 27-17, 10-29)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

V.: Pálla Z., Ádám J., Goda L. (Dr. Gincsai)

Kecskemét: Djukanovics 18/12, Pongó Ma. -, Djeraszimovics 20/12, Ivosev 16, Karahodzics 10. Csere: Pongá Má. 4, Mészáros 10/3, Hegedűs.

Körmend: Petty 11/6, Smith 17/9, Ferencz -, Loveridge 4, Csorvási 12. Csere: Allen 10/6, Horti 2, Saddler 19/12.