Bajnokok Ligája: kikapott a Szolnok a görögöktől
07
2016
2016. december 7.  |  22:56

Eleinte a görögök vezettek, de aztán a negyed derekán Boriszov vezérletével fordított az Olaj. Az első tíz perc 22-21-es eredménnyel zárult, érdekesség, hogy a hazaiak pontfelelőse, Vojvoda kosár nélkül zárta az első etapot. Pillanatok alatt visszavette a vezetést a második negyed elején a görög csapat (22-26). Az első negyedben Pavlicsevics, a másodikban Vojvoda és Ivkovics is technikait kapott reklamálásért. Elvesztette a ritmust a Szolnok, kezdett kicsúszni a mérkőzés a hazaiak kezéből, az AEK élt a lehetőséggel, és a 16 pontig jutó Ukic vezérletével elhúzott, 37-50-nel ért véget a félidő.

Dixon és Ukic vezérletével továbbra is remekül dobtak a sárga-feketék, a magyar csapatban Pavlicsevics parádézott. A 22. percre már meglett a közte húsz is (37-57). Bár ezt még sikeresen megfelezték a hazaiak (58-68), a hajrát megint elszúrták, így 58-74-ről indult a záró felvonás. A Szolnok nem adta fel, ám az AEK-nek mindenre volt válasza. Sakotáék nem engedték közelebb magukhoz a magyar bajnokot, és összességében megérdemelten nyertek.

Szolnoki Olaj KK - AEK Athén 76-89 (22-21, 15-29, 21-24, 18-15)