Férfi NB I: ZTE-siker a fővárosban
07
2016
2016. december 7.  |  05:20

A bajnokság második fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlására került sor kedden este a Sport 11-ben. Az utolsóelőtti helyen álló Vasas Budapest fogadta a hatodik helyezett Zalakerámia ZTE KK-t.

Alig vette kezdetét a mérkőzés, egy vendég próbálkozás után probléma akadt a csarnok időmérő berendezésével. Tízperces közjáték után folytatódhatott a mérkőzés. Felváltva vezettek a csapatok az első negyedben, tíz perc után a hazaiak álltak jobban (20-19). A második etapot a zalaiak uralták, hétpontos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre (43-50).

A fordulás után feljavult a játék színvonala. Hiába semlegesítették viszonylag sikeresen a hazaiak Ubillát, Norfleet tovább folytatta az első félidőben megkezdett remeklését. A Vasas légiósai próbálták ugyan tartani a lépést, de a stabilnak mondható 10 pont körüli különbség állandósult a záró felvonásig (66-76). Öt perccel a vége előtt Drungilas megkapta a második technikai hibáját, így a hajrára a ZTE elvesztette litván centerét. Újra szoros kezdett lenni a mérkőzés, de Bencze Tamás fiai még időben eszméltek, így végül hozták a kötelezőt. Kemény, férfias csatában nyertek a vendégek (87-96).

Vasas Budapest - Zalakerámia ZTE KK 87-96 (20-19, 23-31, 23-26, 21-20)