06
2016
Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 9. forduló
2016. december 6.  |  02:15

Többnyire a papírforma érvényesült a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban - leszámítva a nyugati fővárosi rangadót. Ezen az  élvonalbeli keretének 23 év alatti tagjaival, lehető legerősebb összetételében felálló BEAC-ra az első félidőben 23 pontot verő, remek csapatjátékot nyújtó TF megérdemelt rajt-cél győzelmet aratott , a fehérvári fiatalok pedig elkapták a PINKK második csapatát.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

KELETI CSOPORT

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Kiss Lenke KS 64-52 (14-14, 12-11, 17-7, 21-20)

Egy negyedet, jelesül a harmadikat leszámítva a Nagy Andrea (11 pont, 8 lepattanó), és Opitz Petra (9 pont, 8 lepattanó) vezette Kiss Lenke Kosársuli abszolút egyenrangú ellenfele volt a diósgyőri fiataloknak. A szünetet követő 10 perc elején ugyan Nagy kosarával átvette a vezetést a KLKS, ám azt követően Bach Boglárka (20 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) vezetésével egy 8-0-lal elléptek a hazaiak, sőt a negyed végén 10 pont fölötti előnyt szereztek.  A záró szakaszt Bach, valamint Sikora Emőke (15 pont, 14 lepattanó) találataira építve egy 11-2-vel indítva 20 pontosra növelték előnyüket a hazaiak. A meccs eldőlt, a KLKS becsületére legyen mondva, végig küzdött, s a hajrában egészen tisztességesre, 10 pont körülire tudta kozmetikázni veresége mértékét,

NKE SE - Szegedi KE 44-69 (10-23, 7-23, 14-5, 13-18)

Úgy lett 25 pont a vége, hogy a a meccs már félidőben eldőlt, ekkor 29 ponttal, 46-17-re vezetett a jól védekező, hatékonyan támadó, egységes csapatjátékot nyújtó Szeged, amelyben Horváth Zsanett 12 ponttal, 4 lepattanóval és 3 gólpasszal, Jáhni Zsófia 10 ponttal és 13 lepattanóval, Vári Zita 9/3 ponttal és 6 lepattanóval, Radócz Fanni pedig 9 ponttal és 4 pattanóval zárt. A nagy előnye birtokában szünet után bátran és sokat cserélő - senki nem játszott 30 percet a vendégeknél - Szeged ellen Kulcsár Bianka (11/9 pont) vezetésével a 3. negyedben nagy fölényben játszottak a hazaiak, ám a fölényes szegedi sikert nem tudták megakadályozni. Gólpasszok tekintetében 23-8-ra, a lepattanók vonatkozásában pedig 53-26-ra voltak jobbak a vendégek, így nem meglepő sima sikerük.

MTK Budapest - Szolnoki MÁV SE 58-45 (19-16, 15-5, 11-12, 13-12)

Hasonló volt a forgatókönyv, mint a Diósgyőr KLKS meccsen. A Szolnok  Dávid Dóra (13/12 pont), Deme Zsófia (11 pont), és Imre Nóra (6 pont, 14 lepattanó) vezérletével három negyeden át felnőtt a feladathoz, de a lyukas második éppen elég volt a Jankó Flóra (20 pont), Wéber Fruzsina (14 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda), Aradi Zsanett (9/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 szerzett labda), valamint Tarnai Kata (7/3 pont, 4 gólpassz) vezette hazaiaknak a biztos győzelemhez.

Kecskeméti KC - Nyíregyházi Kosársuli 65-98 (22-27, 17-26, 16-22, 10-23)

Egy remek negyeden át fel tudott nőni a Farkas Petra (17/6 pont - 19 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5 gólpassz), Murár Fanni (16/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Burján Bianka (13 pont), Révész Sára négyes fogat által húzott, Pogány Vivien személyében egy kulcsjátékosát nélkülöző  fiatal kecskeméti együttes az előző kiírás ezüstérmesének szintjére. A második negyedtől már a lepattanózást végül 42-21-re nyerő szabolcsi együttes akarata érvényesült, amelyben ezúttal a Farkasinszki Orsolya (25 pont, 8 lepattanó), Papp Klaudia (19/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) duó mellett ezúttal a kezdő ötös többi tagja Popenko Karolina (14/3 pont, 8 lepattanó), Fekete Dóra (13/3 pont) és Páll Vivien (8-8 pont és lepattanó) is kitett magáért, így a csapatként jól működő Nyíregyháza fölényes győzelmet aratott.

NYUGATI CSOPORT

Szombathelyi Egyetem - Tatabányai KC 44-56 (10-17, 14-12, 10-12, 10-15)

Az első negyed második felében egy Csicsai Kata (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz) és Török Barbara (10 pont, 12 lepattanó) vezette 10-2-vel  vendéglátójától ellépő Tatabánya innentől végig vezetve nyert. A 2. negyed közepén ugyan Szabó-Haklits Zsuzsa (12/12 pont) vezérletével egy 8-0-lal 3 pontra feljött a Szombathely, ám neki talán a többnyire büntetőkből eredményes Gusztafik Lillán (8 pont  6 lepattanó) és a mezőnymunkában Uszkai Dórán (6 pont, 8 lepattanó) kívül érdemi segítője nem akadt. A túloldalon viszont Sipos Mirjam (12/6 pnt - 15 mezőnykísérlet - 4 szerzett labda) és Pénzes Kitti (9 pont 20 lepattanó) is sokat tett azért, hogy a vendégeknél maradjon az előny.

Dávid Kornél KA - PINKK SE 62-61 (13-10, 14-18, 16-14, 19-19)

A végig kemény, küzdelmes, szoros, kiélezett meccsen 3 perccel a befejezés előtt 7 ponttal megugrott a Pap Regina (20 pont, 12 lepattanó), Balsay Dalma (19 pont, 11 lepattanó), Rozsics Teodóra (13 pont - 20 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezette fiatal fehérvári együttes. A Szabó Dóra (23/12 pont) és Séra Nikolett (17 pont, 13 lepattanó) és Sánta Petra (8 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) hármas által húzott PINKK remekül hajrázott, 1 pontra feljött, s volt is elehetősége egyenlíteni, de Szabó a második büntetőjét, majd a Sánta által visszaszerzett lepattanó után a nyerő duplát is kihagyta, így az izgalmas meccsen minimális különbségű hazai siker született.

TFSE - ELTE-BEAC Újbuda U23 77-68 (20-10. 29-16, 14-22, 14-20)

A TF remekül kihasználta, hogy az élvonalbeli kerettel készülő  játékosokból álló BEAC-fiatalok az előző napon az MTK ellen az élvonalban megszerzett első győzelem utáni eufóriában nem igazán tudtak felpörögni a veretlenek rangadójára. Az első félidőben ahogy mondani szokás csak egy csapat volt a pályán. A TF jobban pörgött, akart, ráadásul két egészen extra egyéni teljesítmény is akadt a hazaiaknál: Mányoky Judit 28/18 ponttal és 7 gólpasszal, Németh Alma pedig az előző napi élvonalbeli meccsen 20 pontos, 15 lepattanós dupla-duplát elérő Barnai Judittal szemben 24 pontig s 10 lepattanóig jutott.

A félidőben 49-26-ra vezető TF-fel szemben szünet után összekapta magát a BEAC, és Lelik Réka (14/6 pont, 7 gólpassz), Boros Dorka (14 pont, 3 szerzett labda) és Barnai (10 pont, 7 lepattanó) jóvoltából végül 10 ponton belülre került. Tegyük hozzá, a TF-ben több olyan játékos is volt, aki nem feltétlenül pontokban, hanem mezőnymunkában tett sokat a bravúrért - hiszen egy gyakorlatilag NB I-es csapatot legyőzni annak mondható. Karlócai Julianna 9 pontot és 7 lepattanót, Miháczi Diána 4 pontot és 10 lepattanót, Kováts Gabriella pedig 1 pontot, 8 lepattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe a lepattanózást  meglepetésre óriási fölénnyel 57-32-re, gólpasszok tekintetében pedig 27-19-re megnyerő TF-nél. Így aztán még az is belefért a TF-nél, hogy az eladott labdák vonatkozásában is "nyerjen"  27-15-re.