05
2016
Férfi NB I B: Nagykőrösön botlottak a vásárhelyiek
2016. december 5.  |  22:16

Fölényes Honvéd-siker született a fővárosi rangadón, Nagykőrösön pedig elszenvedte második vereségét a Hódmezővásárhely a férfi másodosztály keleti csoportjában szombaton.

KELETI CSOPORT

Óbudai Kaszások - Bp. Honvéd 64-90  (20-24, 20-28, 16-18, 8-20)

Az ezúttal jó dobóformát kifogó Honvéd (10/19, 52,6% tripla) ellen 4-0-lal kezdtek a hazaiak, ám erre 7-0-lal felelt a Honvéd, amely a negyed második felében Szalay Ákos (14/6 pont, 4/4 mezőnyből, 5-5 lepattanó és gólpassz) vezérletével pár pontos előnyt szerzett. A második negyed elején 27-23-as vendég vezetés után a Kiss Ádám (9 pont, 4 lepattanó), Tóth Bence (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Pintér Dávid (12/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Máté Márk (16/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett jóvoltából egy 14-0-t repesztett a Honvéd, s előnye közel 20 pontosra nőtt.

Korona Zsolt (9/9 pont) két triplájára építve még egy 8-0-lal 10 pontra visszakapaszkodott a vendéglátó, majd hiába igyekezett Lakosa Ákos (13/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), és a mezőnyből nem túl pontos amerikai bedobó Joseph Prophet (21/3 pont, 4/15 mezőnyből, 12/14 büntető), a hazaiaknál, a harmadik negyed végéig állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés, A záró szakaszra a jelek szerint a Kaszások belefáradt ellenfele üldözésébe, a Honvéd a rendre dupla-duplát elérő Nagy Szabolcsot  5 ponton és 6 lepattanón tartva fölényes győzelmet aratott.

Nagykőrösi Sólymok - Vásárhelyi Kosársuli 94-88 (16-28, 28-29, 25-16, 25-15)

Hazai siker született az ellentétes félidők mérkőzésén. A nehézkes kezdés után a negyed második felében Szabó Péter (27/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével egy 10-0-lal ellépett a tartalékos, Genalt és Nemest is nélkülöző vendég együttes.

A második szakasz óriási dobópárbajt hozott, amelyben a negyed közepén egy rövid időszakot leszámítva Szabó, valamint Rostás Imre (16/3 pont), Kelemen Balázs (14/6 pont) és Vas Péter (12/6 pont, 7 lepattanó) jóvoltából tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a Vásárhely.

Szünet után óriási fordulat következett. A hazaiak Tóth Viktor (27/3 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz), Molnár Miklós (22/12 pont), Kovács Sándor (15/9 pont, 4 lepattanó) és Mácsai Károly (12 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda, 3-3 blokk és gólpassz) révén továbbra is pontos, hatékony támadójátékot nyújtottak, és védekezésük nagyot javult. A nagykőrösiek fokozatosan faragták le hátrányukat. A záró szakasz közepén a utol is érték ellenfelüket, s 80-80 után egy 12-2-vel eldöntötték a maguk javára a remek mérkőzést.