Női NB I: magabiztosan nyertek Euroliga-csapataink
05
2016
2016. december 5.  |  21:53

A hétközi Euroliga-vereségek után mind a Győr, mind pedig a Sopron magabiztos győzelmet aratott a bajnokságban.

CMB Cargo UNI Győr - VBW CEKK Cegléd 89-69 (19-19, 27-17, 22-17, 21-16)

A Cegléd kezdte jobban a rangadót, s Medgyessy Dóra (13/3 pont, 7 gólpassz) vezérletével a nyitó etap közepén 9-4-re vezetett a hétközi súlyos hazai Euroliga-vereség után lábadozó Győr ellen. A vendéglátók erre egy 7-0-lal feleltek, s az egész első negyedre ez a lüktetés, hullámzás a volt jellemző, döntetlennel zárult az első 10 perc.

A folytatás egyértelműen a hazai csapaté volt, amelybe visszatért Hruscaková (5-5 pont és lepattanó), s bár ő nem volt kifejezetten eredményes, jelenléte stabilitást adott a csapatnak, s néhány játékosnak pedig nagy önbizalmat. A második negyedtől Simon (21/9 pont), Goree (16 pont, 11 lepattanó), Lihtarovics (11/3 pont, 4 szerzett labda) és Varga (10 pont, 6 gólpassz) hatékony, eredményes játéka révén fokozatosan húzott el ellenfelétől a Győr, s végül teljesen megérdemelt, 20 pontos győzelmet aratott. A vendégeket Medgyessy mellett Nagy-Bujdosó (16/6 pont, 7 lepattanó) és Makszimovics (10 pont, 7 lepattanó) próbálta versenyben tartani - inkább kevesebb, mint több sikerrel.

Uniqa Sopron -ZTE NKK 72-52 (20-11, 20-14, 22-14, 10-13)

A soproni csapaton nyoma sem volt a hétközi kemény Euroliga-meccsnek és a hosszú, fárasztó oroszországi utazásnak Európa és Ázsia határára. A bajnok elsősorban Crvendakic (15-15 pont és lepattanó) eredményes játéka révén 9-2-re, majd 18-6-ra is vezetett. Ezt követőn úgy a 3. negyed közepéig Nagy D. (14 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Őri (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a ZTE, de azért a Sopron légiósai,  - bár próbálta azért pihentetni őke Sterbenz László - George (13/3 pont, 9 lepattanó) és Drammeh (10 pont, 5 lepattanó) gondoskodtak róla, hogy igazán közel azért ne kerüljön a bajnokhoz a ZTE. A meccs végképp a 3. negyed közepén dőlt el, ekkor egy 12-0-lal megduplázta, s 20 pont fölé növelte előnyét a bajnok, amely végeredményben gond nélkül, magabiztosan győzte le a bajnokság eddigi egyik meglepetéscsapatát.