Férfi NB I: továbbra sincs vendégsiker a 9. fordulóban
03
2016
2016. december 3.  |  23:27

Szombat este két mérkőzéssel folytatódott a férfi élvonalbeli kosárlabda bajnokság 9. fordulója.

A Jászberény a Körmendet fogadta hazai pályán (képünkön) Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a négy légióssal felálló hazaiak tartani tudták a lépést a nemrég még listavezető vasiakkal. A szünetre Smith és Saddler vezérletével nyolcpontos vasi előnnyel mehettek öltözőbe a csapatok.

Mindkét oldalon a külföldiek villogtak, a magyarok kevésbé tudtak hozzászólni a mérkőzéshez. A harmadik negyedben már huszoneggyel is vezetett a Körmend, ám Stevan Tot együttese nem adta fel, így végül „csak" plusz két pontot tudtak rátenni a differenciára a vendégek. A JKSE nagyot hajrázva kiegyenlített, sőt karnyújtásnyira került a győzelemtől. A döntés végül a hosszabbításra maradt, a Körmend néhány napon belül második idegenbeli vereségét is elszenvedte, a Jászberény pedig megszerezte első hazai győzelmét a szezonban.

JP Auto Jászberényi KSE - Egis Körmend 95-88, h.u. (24-24, 8-16, 23-25, 22-12, 18-11)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,V.: Török R., Ádám J., Gál J. (Bernáth A.)

JKSE: Protics 24/12, Williams 20, Arrington 19/3, Cseh 8, Sztamenkovics 19/9. Csere: Brbaklics 3, Czirbus -, Bazsó 2.

Körmend: Petty 12/6, Smith 22/6, Ferencz 5/3, Loveridge 11/9, Allen 11. Csere: Saddler 21/3, Csorvási 6, Németh -.

Statisztika:

Fontos lépést tett előre a Paks

A már dobogós, zsinórban négy győzelmet arató Szedeák a csupán 11. helyezett Paks vendége volt az élvonal kilencedik fordulójában. Fordulatos első negyed után 21-18-cal zárult az első negyed. A hullámzás a második etapban sem hagyott alább, hol egyik, hol másik gárda vezetett pár ponttal. A hajrára visszavette a vezetést a 18 pontos Boltics által vezetett Szedeák: 35-39-nél mentek szünetre a csapatok.

A fordulás után állandósult a felek között a két-hárompontos differencia, azonban előnyét sokáig nem engedte ki kezéből a Szedeák, egészen 46-48-ig. Szoros csatát vetített előre az 51-53-mal zárult harmadik negyed. Továbbra sem lehetett megjósolni, ki nyeri a találkozót. A hajrára megrázta magát a Paks, igaz a 38. perc végére már Wirth, Sulovics és Lilov is kipontozódott az ellenféltől. Ez végleg megpecsételte a szegediek sorsát: az ASE szoros csatában 79-72-re nyert.

Atomerőmű SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 79-72 (21-18, 14-21, 16-14, 28-19)