Férfi NB I: az Alba nagy meccsen győzte le a bajnokot
Dec
2016
2016. december 2.  |  23:40

Bajnokverés Székesfehérváron

Első alkalommal került sor az elmúlt szezon döntőjének visszavágójára, az Alba Székesfehérváron fogadta a Szolnokot. A bajnoknál debütált a múlt héten igazolt montenegrói Nikola Pavlicsevics, honfitársa, Alekszandar Popovics így most kimaradt a csapatból.

A hazaiaknál Shepard, a vendégeknél Vojvoda termelte a pontokat az elején. Kapkodva, idegesen és pontatlanul játszott az Alba, sok eladott labdával. Az ideges hangulatot jelzi, hogy az első hat büntetőből öt kimaradt, az Olaj mind a négyet elhibázta. Tíz perc után egy ponttal vezettek a hazaiak. A második negyed viszont öt szolnoki ponttal indult, továbbra is sok volt a hiba a játékban mindkét oldalon. Az Olaj kemény védekezése nem ízlett a hazaiaknak, de ők sem engedték könnyen dobáshoz ellenfelüket, a nagyszünetre 39-40-es állással vonultak öltözőbe a csapatok.

Vojvoda triplájával hat ponttal vezetett a bajnok, miközben Keller Ákos már a negyedik hibájánál járt. A büntetőzés továbbra sem ment a Szolnoknak, az Alba visszazárkózott, és innentől ismét fej-fej mellett haladtak a felek, a záró felvonás előtt egy ponttal vezetett a Szolnok (61-62). Edwards fordított, majd sorra jöttek a rossz kinti dobások mindkét oldalon, Keller pedig kipontozódott. Edwards és Vojvoda pontpárbajt vívott egymással, teljesen nyílt volt a végjáték. Egy perccel a vége előtt kilenc pontos előnyre tett szert a Fehérvár, amit aztán már nem is engedett ki a kezéből.

Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 85-79 (19-18, 20-22, 22-22, 24-17)

Alba Regia csarnok, 1800 néző

V: Kapitány G., Győrffy P., Söjtöry T. (Hartyáni Zs.)

Alba: Taylor 16/6, Edwards 21/6, Shepard 11, Lóránt 8/3, Keller 1. Csere: Filipovics -, Farr 13/3, Burgess 4, Markovics 7, Tóth P. -.

Szolnok: Kinney 2, Vojvoda 20/9, Barnies 19/12, Eilingsfeld 10, Wright 4. Csere: Tóth Á. 9, Wittmann -, Boriszov 7/3, Pavlicsevics 6/6.

Kipontozódott: Keller ill. Kinney.

Statisztika:

A ZTE nyerte a szomszédvári csatát

Telt ház előtt rendezték meg a Zalaegerszeg-Szombathely csatát, ahol a vendégeknél egy új légiós, Ivan Zsigeranovics debütált. Az első negyed után még a vasiak jártak előbbre, ám a második negyedben Emanuel Ubilla és Adomas Drungilas vezérletével dobbantott a ZTE. A kék-fehérek remekül kapcsolták ki a játékból az ellenfél két kisemberét, Lester Medfordot és Darrin Govens-t. A félidőben 52-45 volt az állás.

Ugyan nem adta fel a harcot a Falco, és a fordulás után Zsigeranovics vezérletével ismét visszajött a meccsbe, fordítani már nem tudott, mert a kritikus pillanatokban mindig akadt valaki, aki átlendítette a holtponton a Zetét. Bencze Tamás együttese szervezet játékkal, teljesen megérdemelten nyert.

Zalakerámia ZTE KK - Falco KC Szombathely 90-82 (22-27, 30-18, 16-17, 22-18)