Bajnokok Ligája: jobban bírta a végét a Charleroi
29
2016
2016. november 29.  |  21:53

Kedden este 18 órától a belga Spirou Basket Charleroi csapatát fogadta a Szolnoki Olaj a Bajnokok Ligája 7. fordulójában. A magyar csapat 1 győzelemmel és 5 vereséggel, míg az ellenfél 2 győzelemmel és 4 vereséggel állt az E-csoportban, tehát igazi ki-ki meccsre került sor..

Sajnok a mieink kissé görcsösen, kapkodva kezdtek, és ennek eredményeképpen a belgák egyre nagyobb előnyre tettek szert. A folytatásban kicsit sikerült rendezni a sorokat (elsősorban a védekezést), így a szünetre a kétszámjegyű hátrányt sikerült öt egységnyire lefaragni (31-36).

A nagyszünet után egy kis adok-kapok vette kezdetét, ami az Olajnak kedvezett, és az etap végére meg is fordították az eredményt. A hajrában egy ideig még sikerült tartani az előnyt, de a záró szakasz derekán egy 7-1-es futással ellépett a Charleroi, és az utolsó percekben is higgadtabb maradt, győztesen távozva a Tiszaligetből.

SZOLNOKI OLAJ KK-PROXIMUS SPIROU CHARLEROI (belga) 74-79 (16-25, 15-11, 24-20, 19-23)

Szolnok, 935 néző. V: Martolini (olasz), Nedovic (szlovén), Larroca (spanyol)

SZOLNOK: Kinney 10/6, VOJVODA 19/3, BARNIES 15/9, BORISZOV 18/12, Wright 6. Csere: Tóth Á. 2, Popovics 2, Wittmann 2. Edző: Sztojan Ivkovics

CHARLEROI: MARNEGRAVE 4, Richardson, SHEPHERD 16/6, BOWMAN 15/3, Kemp 3. Csere: Schwartz 4, Iarochevitch 8, LIBERT 21/9, Gaudoux 2, Lambot, Harris 5, Fusek 1. Edző: Fulvio Bastianini

Kipontozódott: Iarochevitch (38. p.), Harris (39. p.), Kinney (40. p.)