Elhalasztott meccseket pótoltak a második vonalban
29
2016
2016. november 29.  |  02:00
Több halasztott meccset pótoltak a múlt hét végén a férfi és a női másodosztályban. A legérdekesebb mérkőzést Óbudán játszották, ahol egy kosarakban gazdag találkozón a jól kezdő Vásárhelyi Kosársuli győzött.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, Keleti csoport:

Vasas Akadémia - Kecskeméti KC 90-52 (19-18, 27-6, 22-14, 22-14)

Bár a Vasas volt az esélyes, annál azért nagyobb ellenállásra lehetett számítani a kecskeméti lányoktól, mintsem, hogy közel 40 ponttal maradjanak alul. Az első negyedben még jól tartotta magát a dupla-duplát elérő Farkas Petra (13/3 pont, 10 lepattanó) és Pogány Vivien (11/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 7 lepattanó) vezette Kecskemét. A Vasas a második negyedben Dombai Réka (20 pont, 8 lepattanó), Solmymosi Noémi (16 pont, 4 lepattanó) és Bernáth Réka (15/3 pont, 6 szerzett labda, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével eldöntötte a meccset, s fölényes győzelmet aratott.

Női Amatőr nyugati csoport

BKG DSE - Ajka 57-37 (14-4, 20-12, 11-15, 12-6)
Az első félidő jó védekezésével döntött a Lakatos Dóra (12/6 pont), Ruttner Réka (10 pont, 12 lepattanó, 7 gólpassz),Gundel-Takács Anna (10 pont, 5 lepattanó) trió vezette szigetszentmiklósi együttes, amely az első 20 percben 16 ponton tartotta a bajnokság meglepetéscsapatát, amelyből egyedül Zólyomi Karina (18 pont) jutott 10 fölé. A magabiztos hazai sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy az amúgy kimondottan jó lepattanózónak számító ajkai csapattal szemben e statisztikai kategóriában a BKG meggyőző fölényben volt, 47-33-ra bizonyult jobbnak.

Ajka -Kanizsai Vadmacskák 77-54 (24-10, 26-11, 15-15, 12-18)
A lepattanóknak itt is fontos szerepük volt, kétszer annyit szereztek az ajkaiak, mint a hozzájuk látogató nagykanizsai lányok (56-28). Az Ajka Fabini Borbála (20 pont), Róth Judit (17/9 pont 3 gólpassz), Zólyomi Karina (11 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Balsay Anna (10 pont, 17 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével az első félidőben eldöntötte a meccset, szünetben 50-21-re vezetett.  Az időnként elég egyemberes csapatnak tűnő vendégektől egyedül Fuisz Viktória (24 pont - 27 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 5 szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

Bajai NKK - Tatabányai KC 63-58 (17-12, 19-17, 14-12, 13-17)
Kemény, küzdelmes meccsen a Tatabánya Török Barbara (17 pont, 5 lepattanó), Csicsai Kata  (15 pont, 9 lepattanó) és a vendégek egyetlen tripláját (14 próbálkozásból) jegyző Pénzes Kitti (12/3 pont, 14 lepattanó) vezetésével végig futottak az eredmény, s a triplákat náluk valamivel jobban (8/38) dobó bajai lányok után. A harmadik negyed végére 9 pontosra nőtt a Kucsora Réka (16/6 pont, 8 lepattanó), Kovács Dóra (15/6 pont, 11 lepattanó), Ferencz Andrea (10-10 pont és lepattanó, 8-8 szerzett labda és gólpassz) trió tagjai által húzott bajai együttes előnye, amelyből a végére 5 maradt.

Férfi keleti csoport

Bp. Honvéd-Nagykörösi Sólymok 64-53 (22-8, 22-17, 9-9, 11-19)
Az első negyed után úgy tűnt, könnyed örömjátékkal veri az újoncot még egyik legjobbját, Stefán Dávidot nélkülözve is a Honvéd Tóth Bence (13/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda), Pintér Dávid és Szalay Ádám (11/9-11/9 pont - utóbbinak 5 gólpassz), valamint Kováts Róbert  (8 pont, 13 lepattanó) vezetésével. Később azonban megtört a hazai lendület, rendezte sorait, s igazolta jó hírét a Nagykőrös, amely nem adta olcsón a bőrét, és a folytatásban elsősorban Jurászik László (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) és Mácsai Károly (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 8 lepattanó) jóvoltából már kiegyenlítetté tudta tenni a játékot, de a meccset igazán szorossá már nem, így a Honvéd ugyan biztos, de elég izzadságszagú győzelmet aratott.

Óbudai Kaszások - Vásárhelyi Kosársuli 89-92 (13-20, 28-25, 22-19, 26-28)
Az első negyedet egyértelműen uralta Szabó Péter (19/6 pont, 8 gólpassz), Pavlovic Vuk (18 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Rostás Imre (17 pont, 5 lepattanó) és Kelemen Balázs (10/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével a vendég Vásárhely. A folytatás izgalmasan alakult, feljavult a hazai csapat, amely a 3. negyed hajrájában Nagy Szabolcs (17/6 pont, 8 lepattanó), Lakosa Ákos (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Kollár Zsombor (13/6 pont, 4 lepattanó), Korona Zsolt (10/6 pont, 4 lepattanó), Sebők Tamás (10 pont, 4 lepattanó), valamint Vámos László (9/6 pont) révén (ez utóbbi triplájával) egyenlített. A záró szakasz előtt 1 ponttal vezető vendégek új erőre kaptak, ismét elléptek, de Vámos és Kollár egy-egy hármasával újra szorossá tette a végjátékot az óbudai együttes, ám végül a vendégek örülhettek.