Bajnokok Ligája: szolnoki vereség Isztambulban
23
2016
2016. november 23.  |  19:38
A Bajnokok Ligájában a veretlen Besiktas otthonába látogatott az idegenben eddig sikerélmény nélkül álló magyar bajnok. A papírforma a törökök mellett szólt, akiket csak a 12. percig sikerült féken tartani. Akkor még a Szolnok vezetett, és biztatónak látszott Vojvodáék játéka. Ekkor azonban egy 10-0-ás rohammal a hazaiak megfordították a meccset.

A szünetig és a harmadik negyed derekáig sikerült lépést tartani az isztambuli csapattal (54-53), ám ekkor  magasabb sebességi fokozatba kapcsolt ellenfelünk, és fokozatosan növelve előnyét végül 15 pontos győzelmet aratott. Ivkovics mester tanítványai sokáig szépen helytálltak, az eddigi idegenbeli mérkőzésekhez képest sokat javult a játék, ám ez egyelőre még csak a tisztes vereséghez volt elegendő. Javítási lehetőség jövő kedden hazai pályán a belga Charleroi ellen lesz.

BESIKTAS SOMPO JAPAN (török)-SZOLNOKI OLAJ KK 89-74 (20-24, 24-17, 25-17, 20-16)

Isztambul, 1500 néző. V: Glisics (szerb), Maliszewski (lengyel), Gurion (izraeli)

BESIKTAS: Thompson 10/3, Sipahi 5/3, ROLL 13/9, E. CLARK 17/6, STIMAC 16. Csere: STRAWBERRY 19, Veyseloglu 4, Sanli 2, Edge 3/3, Senli, Karaman. Edző: Ufuk Sarica

SZOLNOK: KINNEY 14/3, Vojvoda 11/3, Barnies 4, Eilingsfeld 5, Wright 2. Csere: Tóth Á. 8, POPOVICS 9, BORISZOV 18/12, Wittmann 3/3. Edző: Sztojan Ivkovics