Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 8. forduló
23
2016
2016. november 23.  |  03:45

Pasaréten és Tatán is roppant színvonalas, kosarakban gazdag, izgalmas meccset játszottak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A hétvége meglepetése az Ajka győzelme volt a PINKK otthonában. A szombathelyi Szabó-Haklits Zsuzsanna 9 triplát dobott.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

KELETI CSOPORT

Kiss Lenke KS - NKE SE 76-67 (18-21, 17-12, 20-17, 21-17)

Az első negyedet még elvitte Kulcsár Bianka (19/3 pont), Varga Zsófia (14 pont, 11 lepattanó) és Kokavecz Anna (13/6 pont) vezetésével az NKE a fővárosi derbin, ám a második negyedtől fokozatosan átvettte az irányítást az egységes csapatmunkát nyújtó Kiss Lenke KS, amelyben mind a 12 játékos eredményes volt. Básti Gabriella 11 ponttal és 6 lepattanóval, Mészáros Anna 10 ponttal, Szabó Enikő pedig 9/3 ponttal, 4 lepattanóval, valamint 5-5 szerzett labdával és gólpasszal vette ki részét a hazai sikerből. A vendégek ugyan jobban dobták a triplákat (1/12 ill. 4/13), viszont ami talán döntött, hogy az NKE eladott labdák tekintetében is nyert, a vendégek 30, a hazaiak 19 alkalommal veszítették el a játékszert.

Vasas Akadémia - Nyíregyházi Kosársuli 78-82 (24-23, 17-23, 14-16, 23-20)

Remek, nagy iramú, végig szoros, kiélezett rangadót vívott egymással a két csapat. A hazaiak már az élvonalban is be-bevetett fiataljai Bernáth Réka (24/6 pont, 9 kiharcolt fault, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Mérész Beatrix (16 pont - 20 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Dúl Panka (16 pont - 18 mezőnykísérlet -  6 lepattanó, 5 gólpassz), Solymosi Noémi (10 pont, 7 lepattanó), valamint a náluk is fiatalabb Tóth Dorina (8 pont, 7 gólpassz) vezetésével remek kis meccset játszottak az előző évad döntősével. A Nyíregyházánál a két kulcsjátékos, Papp Klaudia (31/12 pont - 33 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Farkasinszki Orsolya (29 pont, 18 lepattanó) mellé ezúttal Takács Anna (14/12 pont, 7 lepattanó - igaz 6 eladott labda) is felnőtt.  Érdekes Páll Vivien lőlapja. Pontot (0/7 mezőnyből nem, lepattanót viszont 11-et is szerzett, s volt 6-6 gólpassza és eladott labdája. A vendégek sikerében ezen a remek meccsen jelentős szerepe volt annak, hogy a  lepattanózást 58-37-re nyerték, és sokkal jobban tripláztak (8/17, 47% ill. 2/10, 20%) a hazaiaknál, s ezzel kompenzálni tudták a sok (26) eladott labdát a 13 ellenében.

Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

Szegedi KE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 54-41 (13-22, 17-6, 12-5, 12-8)

Déli portyája első állomásán jól kezdett a Diósgyőr második csapata, amely főleg Kalocsai Dorina (9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, Vasas Orsolya és Bach Boglárka (8-8 pont) jóvoltából 9 pontos előnyt szerzett. A folytatásban a Szeged védekezésével szinte a miskolci fiatalokat, akik a második negyedtől összesen 19 pontot tudtak szerezni. Hazai részről Tóth Cecília 12 pontot, 4 lepattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe, Radócz Fanni pedig 10 ponttal, 5 lepattanóval és 4 szerzett labdával zárt. A lepattanó harcot 44-25-re nyerő Szeged 5 ponton és 1 lepattanón tudta tartani a Diósgyőr korábban rendre dupla-duplát elérő játékosát, Sikora Emőkét.

Kecskeméti KC - Aluinvent DVTK Miskolc U23 54-62 (17-15, 6-16, 14-18, 17-13)

A túra második meccse már jobban sikerült a miskolci fiataloknak - bár az első negyed után még hátrányban voltak. A két középső szakaszban - főleg a második negyedben - azonban elsősorban Sikora (15 pont, 5 lepattanó), Vörösházi Jázmin (12 pont, 5 lepattanó), Vukicevic Andjela (11 pont, 7 lepattanó), valamint Bach (11 pont, 9 szerzett, 7-7 eladott labda és lepattanó) jóvoltából az ő akaratuk érvényesült. Az első és az utolsó negyedet nyerő hazaiaktól Burján Bianka 19/3 pontot és 7 lepattanót szerzett, Farkas Petra 13/3 pontos,11 lepattanós dupla-duplát ért el, de a 8 eladott labda ront az összképen, Pogány Vivien pedig 10 pontig és 8 lepattanóig jutott.

MTK Budapest - DEAC 66-58 (9-18, 19-15, 20-19, 18-6)

Meglátszik az eddig bukdácsoló MTK eredményességén, hogy az utóbbi hetekben az első keret fiataljai közül is le-lejátszanak. A kezdésnél beragadó hazaiak fokozatosan közelítették meg a Foltin Bianka (19 pont, 12 lepattanó), Göttlinger Anna (16/6 pont, 5 lepattanó), Gál Annamária (16 pont, 5 szerzett labda, 6-6 gólpassz és eladott labda) trió húzta debrecenieket, a záró szakaszban pedig Tarnai Kata (22/9 pont), Jankó Flóra (13 pont, 4 lepattanó, de 7 eladott labda), Aradi Zsanett (11 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Wéber Fruzsina (10 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) vezérletével állva hagyták és lehajrázták a debrecenieket.

NYUGATI CSOPORT

Kanizsai Vadmacskák - Tatabányai KC 41-68 (10-16, 13-23, 7-19, 11-10)

A lepattanó csatát 39-26-ra nyerő vendég Tatabánya Hevesi Mercédesz (19 pont, 6 lepattanó), Csicsai Kata (18/6 pont) és Pénzes Kitti (14 pont, 9 lepattanó) vezérletével végig kézben tartotta a találkozót a dupla-duplát elérő Fuisz Viktória (13/3 pont, 10 lepattanó), valamint Hegyi Vivien (10/3 pont) vezette hazaiakkal szemben.

PINKK SE - Ajka 52-54 (19-13, 6-13, 11-10, 16-18)

Az első félidő két ellentétes negyed után a kemény, küzdelmes meccs második félidejében végig fej-fej mellett haladt a két csapat. A hajrá a Zólyomi Karina (19 pont, 5 eladott labda), Balsay Anna (14 pont, 15 lepattanó) és Csikász Anna (8 pont - 18 mezőnykísérlet), 12 lepattanó) vezette, a lepattanó harcot 52-40-re megnyerő vendégeknek sikerült jobban. A meccs legvégén még a Szabó Dóra (18/6 pont - 19 mezőnykísérlet - 8 lepattanó), Benke Sára (14/6 pont, 8 lepattanó), Sánta Petra (8/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 gólpassz) trió vezette PINKK fordíthatott volna, de  a nem sokkal korábban egy-egy triplát bevágó Szabó, majd Sánta hármasa sem sikerült, így kemény, küzdelmes csatában vendég siker született.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - Bajai NKK 111-56 (40-13, 16-18, 25-11, 30-14)

Az élvonalbeli csapatban is szereplő játékosokkal felálló BEAC Lelik Réka (31/15 pont, 7 lepattanó, 10 gólpassz), Boros Dorka (19 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), valamint Suppán Anna (16 pont, 7 lepattanó) vezérletével újabb fölényes rajt-cél győzelmet aratott. Lepattanók tekintetében 53-35-re, gólpasszok vonatkozásában 36-15-re múlták felül a BEAC fiataljai  a Ferencz Andrea (14/9 pont - 18 mezőnykísérlet - 6 lepattanó), Kovács Dóra (12-12 pont és lepattanó) kettős húzta bajaiakat.

Tatai SE - Szombathelyi Egyetem 82-89 (11-30, 25-15, 27-21, 19-23)

Remek alsóházi rangadó egy extra dobóteljesítménnyel. A káprázatosan kezdő vendégek Szabó-Haklits Zsuzanna (29/27 pont, 9/13 (!)  tripla), Feigl Fanni (18 pont, 6 lepattanó), Földi Gyöngyvér (12/6 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda, 9 gólpassz) és Molnár Anna (10 pont, 15 lepattanó, 4 szerzett labda), valamint a PINKK-től visszatérő Czinder Adrienn (10 pont - 17 mezőnykísérlet) vezérletével közel 20 pontos előnyt szereztek. A folytatásban magukra találtak a tataiak, akik elsősorban Kiss Judit (27/9 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda), Lendér Lilla (23/9 pont, 7 lepattanó) és Takács Emese  (11 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) révén a harmadik negyed végére 3 pontra felzárkóztak. A záró szakaszban újtani tudtak a vendégek, akik egy remek mérkőzésen kerekedtek felül.

Dávid Kornél KA - BKG DSE 58-73 (11-30, 16-13, 20-16, 11-14)

Szinte hihetetlen, de hajszálra ugyanaz volt az első negyed végeredménye Székesfehérváron, mint Tatán, a vendégek 30-11-re vezettek 10 perc után. A Shirian Fatime (21 pont, 5 lepattanó), Ruttner Réka (12 pont, 8 lepattanó), Gundel-Takács Anna (8 pont, 14 lepattanó) trió vezette szigetszentmiklósi repülőrajt után elsősorban a két dupla-duplát elérő játékosa, Pap Regina (22 pont, 10 lepattanó) és Laufer Gabriella (10-10 pont és lepattanó) jóvoltából csökkentette hátrányát a fehérvári együttes, de igazán szorossá már nem tudta tenni a találkozót.

Fotó: haon.hu/ Pusztai Sándor