Férfi NB I B: győzött az Oroszlány Sopronban
20
2016
2016. november 20.  |  20:52

Jó hangulatban utazhattak haza a pénteki férfi másodosztályú meccsek után a vendégcsapatok, mindhárom találkozón a látogatók győztek. A legizgalmasabb a Veszprém bajai vendégjátéka volt, hosszabbításban kerekedett felül a vendég együttes.

Bajai Bácska FKE - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 82-85 (14-19, 21-21, 24-22, 18-15, 5-8)

Az első félidőben a Veszprém akarata érvényesült, a félidő hajrájára 9 pontos előnyt szereztek a bosnyák Pavlovic (25/3 pont, 6 lepattanó), Jilling László (14/6 pont), a hatalmas mezőnymunkát végző Hegedűs Attila (12 pont,  13 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 blokk) és Simon László (10 pont) vezette veszprémiek, de a félidő végén 5-re feljöttek a hazaiak. A harmadik negyed közepén 8 ponttal ellépett a Veszprém, amikor egy 12-3-as rohammal fordított a remek csapatjátékot nyújtó Baja, amelyből Nagy Dániel 15/3 ponttal és 4 szerzett labdával, Piukovics Bálint 14/3 ponttal, 3-3 lepattanóval és szerzett labdával, Mándity Máté 14 ponttal, 11 lepattanóval 5-5 szerzett és eladott labdával, 4 gólpasszal zárt, de Délity Bence (10/6 pont) és Pálkerti Tamás (10 pont, 7 lepattanó) is eljutott 10 pontig. A szakaszt végül a veszprémiek zárták 3 pontos előnnyel. A záró szakasz fordulatos, izgalmas volt, váltott vezetéssel haladtak a felek. A végén Pavlovic egy jó büntetőjével a Veszprém egyenlített.

A ráadást a vendégek kezdték jobban, Jilling révén, de Vukicsevicsnek köszönhetően a ráadás utolsó 2 percét a hazaiak várhatták előnnyel. Simon büntetőkkel egyenlített, majd az utolsó percben Hegedűs keze nem remegett a vonalon, a hazaiak viszont nem tudtak kosarat szerezni így egy remek, izgalmas, fordulatos meccsen veszprémi siker született.

Metal Work Bonyhádi KSE - Tehetséges Fiatalok Budapest 49-58 (14-11, 12-9, 12.19, 11-19)

Az ellentétes félidők mérkőzésén az első 20 percben nagy küzdelem, s kevés kosár közepette a Kovács Balázs (16/9 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Tömösváry Máté (13 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Baki Sándor (8 pont, 11 lepattanó) vezette Bonyhád játszott pontosabban, s 6 pontos előnyt szerzett. Szünet után azonban Szabó Domokos (16/6 pont, 6/7 mezőnyből), Somogyfoki Szabolcs (13 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Szobi Dániel (9 pont, 8 lepattanó) vezérletével fokozatosan kényszerítette rá ellenfelére akaratát a TF-Budapest, s végül a kellemetlen, kemény védekezésének köszönhetően vendéglátóit 50 pont alatt tartva felül is kerekedett.

SMAFC-NYME - OSE Lions 69-92 (20-23, 12-25, 17-19, 20-25)

A papírformának megfelelően biztosan nyert az Oroszlány a fiatal soproni egyetemisták ellen. Bátor vagány játékkal az első negyed hajrájában 19-8-ra vezetett a SMAFC. Egy 14-1-gyel a negyed végén fordított, az Oroszlány. A hazaiak Nagy Gergő (13/9 pont, 6 gólpassz, 5-5 lepattanó és eladott labda), Kovács Benedek (13 pont, 11 lepattanó), Forrai Dániel (11/3 pont) és Papp Barna (10/6 pont) jóvoltából az első negyedben még jól tartották magukat. A második negyedben egyértelműen a Jester Lewis (23/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Zsíros Péter (15/12 pont, 8 lepattanó), Wehner Zoltán (14/3 pont, 4 lepattanó), Varga Dániel (11 pont, 8 lepattanó), Kovács Gábor (11/6 pont, 4 lepattanó) és Kiss Kornél (10/6 pont) ötös fogat vezette Oroszlány akarata érvényesült, amely végül gond nélkül győzött Sopronban.