Férfi NB I: a Pécs kiütötte a MAFC-ot
19
2016
2016. november 19.  |  15:01
A MAFC-Pécs tévés bajnokival indult a férfi A-csoport nyolcadik fordulója. A sereghajtó fővárosiak második győzelmükre készültek, de a feladat nem tűnt könnyűnek, mert a sérüléssel bajlódó légiós centerük, Matija Poscic nem tudta vállalni a játékot.

Szoros, kiegyenlített játékot hozott az első negyed. Eleinte a hazaiak akarata érvényesült, de a PVSK sem szakadt le. A játékrész utolsó két percét aztán nagyon elrontották Garai Péter tanítványai, akik nyolcpontos hátrányba kerültek az első tíz perc végére (19-27). A második negyedet ott folytatta a baranyai együttes, ahol az előzőt abbahagyta. Nelson büntetői után már húsz pont volt a különbség, végül ebből faragtak egy keveset a hazaiak a félidőre (28-46).

Jól indította a második játékrészt a MAFC, Kovács közelije után újra úgy tűnt, hogy izgalmas lehet a találkozó, mert már csak tíz pont volt a különbség a két csapat között. A pécsiek azonban még időben „eszméltek", újra visszaállt a tisztes távolság. Meg is törte ez a fővárosiak lendületét, innentől ismét magabiztosan vezettek (46-70). Az utolsó felvonásban sem változott a játék képe, a PVSK ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet aratott (58-92).

MAFC - PVSK-PANNONPOWER 58-92 (19-27, 9-19, 18-24, 12-22)

Gabányi László Sportcsarnok,

V: Pálla Z., Frányó P., Kulcsár T. (Bodrogváry)

MAFC: D. Smith 16/3, Misek 8, Kovács Ád. 4, Sihota 11/3, Pápai 7. Csere: Hardin 2, Lakits 4, Kucsora 2, Molnár M. 4, Bordács -.

PVSK: Nelson 11, Supola 19/15, C. Smith 10/3, Budimir 11/9, Sejfic 14. Csere: Bíró 3/3, Harazin 8, Halász 14/3, Popgyákunik -, Kővágó-Laska 2, Demeter -, Krnjajski -.