Európa-kupa: vezeti a csoportját az Alba
16
2016
2016. november 16.  |  23:03
Abban a tudatban lépett pályára szerdán este Brüsszelben az Alba, hogy győzelme esetén továbbjut csoportjából. A sérült Lóránt Péter felépült, sőt, egyenesen ő volt a legeredményesebb játékos az első negyedben, melyet meg is nyert csapata. A második tíz percet is a fehérváriak kezdték jobban, az 5. percben, Keller Ákos hármasa után már 29-15-re vezettek. A félidőig tíz pontot szerző Lóránt duplájával zárult a második negyed (23-39).

Úgy tűnt, hamar eldőlhet a meccs, hiszen szinte rögtön a szünet után elején elérte a különbség a húsz pontot, a harmadik tíz percet is megnyerte a magyar csapat, amely tizenkilenc pontos előnnyel várta a hajrát. Az utolsó negyedet viszont a házigazda kezdte jobban, az utolsó két perc előtt Foerts triplájával 8 pontra zárkózott a Brüsszel, de még időben eszmélt az Alba, és végül megérdemelten szerezte meg zsinórban negyedik győzelmét.

Brussels Basketball - Alba Fehérvár 69-80 (12-18, 11-21, 15-18, 31-26)

FIBA-Europe Cup, A-csoport, 5. forduló

Brussels: Depuydt 11/3, Muya 2, Peciukevicius 4, Lichodzijewski 5/3, Simmons 6. Csere: Ubel 13, Pita 10/6, Loubry 5/3, N. Foerts 5/3, J. Foerts 8/6

Alba: Taylor 13/6, Edwards 11, Shepard 11/3, Keller Á. 12/3, Lóránt 14. Csere: Markovics 9/3, Burgess 2, Tóth P., Farr 8, Filipovics, Keller I.