Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 7. forduló
15
Nov
2016
2016. november 15.  |  04:24

Két legjobbja vezérletével rangadót nyert a Nyíregyháza, a MAFC pedig elkapta a DVTK fiataljait a Női Aamtőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában. Nyugaton tovább menetelt a BEAC második csapata és a TF, mindkettő - elvileg - rangadó jellegű mérkőzést nyert magabiztosan. A nyeretlenek szombathelyi összecsapása után a vendég fehérváriak örülhettek.

KELETI CSOPORT

Nyíregyházi Kosársuli - Szegedi KE 77-63 (21-13, 10-24, 23-13, 23-13)

Két legjobbja, Papp Klaudia (30/9 pont, 9-9  lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz, 5 eladott labda) és Farkasinszki Orsolya (28 pont, 10 lepattanó) vezérletével nyerte meg a rangadót a szünetben még 6 pontos hátrányban lévő, de a második félidőt már egyértelműen uraló Nyíregyháza. Szegedi oldalon jobban megoszlottak a terhek, Földi Alexandra (20/9 pont, 3/3 tripla), Tóth Cecília (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Jáhni Zsófia (10 pnt, 9 lepattanó), Vári Zita (9/3 pont) és Radócz Fanni (6 pont - 12 mezőnykísérlet, 10 lepattanó) eredményes, illetve hasznos játéka azonban ezúttal kevésnek bizonyul a Nyíregyháza remek napot kifogó két kitűnőségével szemben.

Kecskeméti KK - Szolnoki MÁV SE 80-47 (16-15, 24-15, 22-6, 18-13)

Egy félidőn át elsősorban Imre Nóra (16 pont, 19 lepattanó) és Bozsó Katica (14/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) révén aránylag jól tartotta magát  a Szolnok, ám a 3. negyedben Farkas Petra (20/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Pogány Vivien (20 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Murár Fanni (20/15 pont,  1/10 dupla, 5/8 tripla, 9 lepattanó, 6 szerzett labda) és Burján Bianka (11 pont, 5 lepattanó) sebességet váltott. és döntött a Kecskemét.

MAFC - Aluinvent DVTK Miskolc U23 73-65 (15-11, 15-18, 28-17, 15-19)

Az eddigi eredmények alapján nagy meglepetés! Horváth Enikő (22/9 pont, 3 gólpassz), Rozsics Lilla (17/6 pont, 5 lepattanó) és Tillmann Dóra (13/3 pont, 5 lepattanó) vezetésével a szünetben 1 ponttal vezető MAFC szédületes harmadik negyedével döntött, s megverte a legutóbb a DEAC veretlenségét elvevő miskolci fiatalokat. A vendégektől ezúttal az igen fiatal Vörösházi Jázmin (20 pont, 5 lepattanó) bizonyult a legeredményesebbnek, az ismét dupla-duplát elérő Sikora Emőke 18 ponttal és 10 lepattanóval zárt. A MAFC nemcsak a meccset, a lepattanózást is 8-cal nyerte meg (46-38).

DEAC-Kiss lenke KS 72-52 (21-14, 23-14, 12-8, 16-16)

A káprázatos dupla-duplát elérő Foltin Bianka (22 pont, 29 lepattanó, 5 blokk) és Göttlinger Anna (18 pont, 7 lepattanó), valamit Szabó Evelin (8/6 pont) vezérletével már az első félidőben eldöntötte a meccset a szünetben 16 ponttal vezető DEAC. A vendégek szünet után Nagy Andrea (13 pont - 13 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és szerzett labda), Nagy Zsófia (10/3 pont, 3 szerzett labda) és Básti Gabriella (9 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de szorossá tenni a meccset nem volt esélyük.

NKE SE - MTK Budapest 54-69 (7-22, 9-22, 16-21, 22-4)

15 pontos különbség sokféleképpen kialakulhat. Nos ez egy nagyon sima 15 pontos győzelem volt a Tarnai Kata (16/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Jankó Flóra (13 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott, 2 szerzett labda) Wéber Fruzsina  (15 pont, 13 lepattanó) trió vezette  MTK fiatalok részéről, akik főleg az első félidőben kényszerítették rá akaratukat vendéglátóikra. A záró szakasz előtt 33 ponttal vezettek a vendégek, az NKE a végén Kokavecz Anna (16 pont, 3 gólpassz, 5 eladott labda) és Hercze Szandra (15/3 pont) révén kozmetikázott a vereség mértékén, de ez egy nagyon egyoldalú meccs volt.

NYUGATI CSOPORT

TFSE - PINKK SE 74-60 (20-16, 24-13, 10-14, 20-17)

Az első negyedben jól tartotta magát Szabó Dóra (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Seri Éva (13 pont) és Benke Sára (11/3 pont, 7 lepattanó) vezetésével a PINKK, ám a második negyedben robbantott, és lényegében el is döntötte a meccset Mányoky Judit (23/21 pont, 7/15 tripla, 6 lepattanó), Karlócai Julianna (19/9 pont, 11 lepattanó), Németh Alma (14 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), és Varga Barbara vezérletével a TF. Bár pontot nem dobott, igen hasznosan játszott Miháczi Diána (12 lepattanó, 6 gólpassz). A második félidő kiegyenlített játékot hozott, nem fenyegette veszély a TF sikerét.

Szombathelyi Egyetem - Dávid Kornél KA 76-83 (15-26, 20-13, 22-27, 19-17)

A két - a találkozó előtt - nyeretlen csapat összecsapását Pap Regina (32 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Laufer Gabriella (18 pont, 2-2 lepattanó és szerzett labda), Balsay Dalma (13 pont, 8 lepattanó), Rozsics Teodóra (12-12 pont és eladott labda, 9 lepattanó), valamint az előkészítésben jeleskedő Müller Melinda (2 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda, 13 gólpassz) vezetésével remek támadójátékkal kezdték a fehérvári fiatalok. A második negyedtől a szombathelyiek Földi Gyöngyvér (20/12 pont, 2 szerzett labda), Uszkai Dóra (13 pont, 7 lepattanó), valamint Simon Cintia és Gusztafik Lilla (10/3-10/3 pont) jóvoltából futottak az eredmény, s ellenfelük után, de a jól kezdő fehérváriak szerezték meg első sikerüket.

ELTE-BEAC Újbuda - Tatabányai KC 76-47 (20-7, 18-12, 21-16, 17-12)

Bár az előző napon a BEAC fiataljai egy kemény bajnokit játszottak a  Vasas ellen, csatás különítménye, azaz a Boros Dorka (22 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Lelik Réka (19/9 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz, 4 eladott labda) duó vezérletével hamar tudtára adta a rutinos, több volt BEAC-os játékos alkotta Tatabányának: sok jóra ne számítson. A BEAC fiataljai jobb edzettségi állapotuk révén szünetben közel 20 ponttal vezettek. Szünet után már nem volt olyan egyoldalú a játék, de a tartalékos vendégektől egyedül a 11-11 pontos és lepattanós dupla-duplát elérő Pénzes Kitti dicsérhető.

BKG DSE - Tatai SE 60-44 (15-7, 9-12, 17-13, 19-12)

Bár a második negyedben hullámvölgybe került, elsősorban Baliga Barbara (16 pont, 3 lepattanó) Katona Bianka (12/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda) és Shirian Fatime (8-8 pont és lepattanó) jóvoltából rajt-cél győzelmet aratott a szigetszentmiklósi csapat a Lendér Lilla (20/6 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda) és Kiss Judit (12/6 pont, 7 lepattanó) vezette tataiak ellen.